Ogłoszenia duszpasterskie – 05.05.2024

1. Trwa miesiąc maj; nabożeństwo majowe odprawiamy w naszym kościele w dni powszednie, o godz. 17.30, zaś w niedziele – o godz. 18 oraz przy naszych domach, codziennie, o godz. 20. Miejsca majówek są następujące: przy krzyżu na ul. Góralskiej, przy ul. Leśna Góra 23 – 25, przy kapliczce na naszym cmentarzu przy kościele, przy ul. R. Ostrowskiej 2 oraz przy ul. Współczesnej.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w tym tygodniu tylko w czwartek, od godz. 16.30 do 18.00.
  3. Informujemy, że w najbliższy wtorek – 07.05. – zostanie przeprowadzona wizytacja kanoniczna naszej Parafii, połączona z udzieleniem naszej młodzieży sakramentu bierzmowania; w związku z tymi wydarzeniami, zapraszamy tego dnia wszystkich Parafian na Eucharystię, celebrowaną pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Szlachetki o godz. 18, by wspólnie modlić się zarówno w intencji całej naszej parafialnej wspólnoty, jak i młodzieży pragnącej przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, wypraszając każdemu z członków naszej lokalnej społeczności dar głębokiej, ufnej wiary, ukierunkowującej na budowanie codziennej, osobistej więzi z Chrystusem.
  4. Pragniemy poinformować, że dzieci naszej Parafii przeżyją uroczystość I. Komunii Świętej w sobotę – 11.05. – o godz. 10, a rocznica I. Komunii Świętej obchodzona będzie w niedzielę – 19.05. – o godz. 11; otaczajmy naszymi modlitwami wszystkie te dzieci, aby w całym swoim życiu umiały podążać za Chrystusem drogą wiary.
  5. W środę – 08.05. – przypada uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; pamiętajmy tego dnia w naszych modlitwach o naszej Ojczyźnie, wypraszając Polakom dar pokoju i Bożego błogosławieństwa; w tym dniu Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC obchodzić będzie 41. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich; otaczajmy Księdza Arcybiskupa naszą modlitwą, wypraszając Jubilatowi wszelkie potrzebne łaski i dary Ducha Świętego, niezbędne w trudzie codziennego prowadzenia wiernych naszej Archidiecezji ku Bogu.
  6. Taca przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na organizację Jubileuszu 100 – lecia powstania naszej Diecezji.
  7. W przyszłą niedzielę, po zakończeniu wieczornej mszy św. zapraszamy wszystkich Parafian na tzw. Uwielbienie Kapłańskie – spotkanie modlitewne i muzyczne, które poprowadzi grupa kapłanów naszej diecezji.

Triduum modlitewne w ramach 1050-lecia Chrztu Polski 14, 15 i 16 kwietnia (czwartek, piątek i sobota). Msze św. z nauką o godz. 9.00 i 18.00. W niedzielę 17 kwietnia po mszy św. wieczornej konferencja historyczna w kawiarence.

14 kwietnia — Chrzest sakramentem światłości i życia.

15 kwietnia — Chrzest narodzeniem do nowego życia.

16 kwietnia — Chrzest powołaniem do naśladowania Chrystusa.

Odkryjmy na nowo wartość naszego chrztu! Do nabycia publikacje związane z historią Chrztu Polski

Z przyjemnością informujemy, że od 24 lutego 2016 roku mamy w kościele nowe organy.