Niedziela Palmowa 2020

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Pozdrawiamy wszystkich przebywających w domach i dziękujemy za ich ofiary złożone na konto parafialne.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 17.00 – 18.30.

3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas przeżywania Męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu prowadzący do radosnego Zmartwychwstania..

4. Wielki Poniedziałek – adoracja przez cały dzień od godz. 8.30 – 21.00. o 20.30 różaniec z kapłanami. Przez cały dzień okazja do spowiedzi świętej.

5. Wielki Wtorek i Wielka Środa – adoracja od godz. 15.00 – 20.00, w czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.

6. TRIDUUM PASCHALNE :

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii, z racji epidemii nie będzie mszy świętej Wieczerzy Pańskiej z udziałem wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 – 20.00, w czasie adoracji co pół godziny będzie udzielana komunia święta. Okazja do spowiedzi od 15.00 -20.00 w górnym kościele.

Wielki Piątek - dzień śmierci Chrystusa na krzyżu. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18. rok życia i nie przekroczyli 60. roku życia. Adoracja przez cały dzień od godz. 8.00 – 20.00. Nie będzie wieczornego nabożeństwa adoracji krzyża. Komunia święta będzie udzielana przez cały dzień, co pół godziny. Okazja do spowiedzi od 8.00 – 20.00 w górnym kościele.

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 – 20.00, podczas adoracji udzielana będzie komunia święta, co pół godziny. Okazja do spowiedzi od 8.00 – 20.00, w górnym kościele. Wyjątkowo w tym roku nie będzie święcenia pokarmów w kościele. Pokarmy święcimy sami w domu przed śniadaniem wielkanocnym.

Niedziela Zmartwychwstania – Msza św. rezurekcyjna bez procesji o godz. 6.00, pozostałe msze św. w porządku niedzielnym. W tym uroczystym dniu we mszy św. będzie mogło uczestniczyć 50 osób, jeśli inaczej nie zdecydują władze państwowe.

Poniedziałek Wielkanocny – msze św. w porządku niedzielnym.

Oktawa Wielkiej Nocy – Zapraszamy na msze św. rodzinne o godz. 15.00, 16.00, 17.00 i 19.00. Intencje i zapisy na msze św. telefonicznie lub w zakrystii przed i po mszy św. porannej lub wieczornej.

Wielkopostne rekolekcje internetowe

Roraty 2019

Podczas adwentu o 6.30 spotykamy się na roratach. Mszy św. przewodniczy ks. Proboszcz. "Radujcie się Pan jest blisko!" - to temat tegorocznego adwentu. Podczas kazań poznajemy Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Po ewangeli p. Ryszard prowadzi z dziećmi zabawy. Nie może zabraknąć spotkania z mikołajem, balu przebierańców /święci i błogosławieni/ i maskotek; od początku towarzyszą nam psy: Nutka, Łatka, Bobik i Dropsik.

Profesja zakonna

W ostatnią niedzielę, 8 grudnia, we Wronkach, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP czterech zakonników ze Zgromadzenia Braci Mniejszych Franciszkanów złożyło śluby wieczyste. Wśród profesów jest nasz parafianin Wojciech Popów, brat Paweł.

Święto Niepodległości

Sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepopdległosci świętowaliśmy już od rana przez uczestnictwo we mszach świętych. O godz. 8.00 ks. Proboszcz Eucharystię sprawował za naszą Ojczyznę. Podczas tej mszy św. dokonał również poświęcenia obrazu bł. ks. M. Sopoćko. Natomiast po wieczornej eucharystii uczestniczyliśmy w spotkaniu historyczno - patriotycznym w kawiarence parafialnej. Ks. dr L. Jażdżewski wygłosił wykład na temat niepodległości. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i błogoslawieństwem.

Wczoraj minęły 4 lata od świuęceń biskupich ks. Zbigniewa Zielińskiego. Dzisiaj wraz z ks. Biskupem Zbigniewm uczyniliśmy nasze dziękczynienie podczas wieczornej mszy świętej.

Czuwanie fatimskie

Ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie rozpoczęliśmy o godz. 15.00 koronką do miłosierdzia Bożego. Modliliśmy sie w intencji naszej Ojczyzny. Naszą modlitwę jak zawsze zakończyliśmy procesją z figurą Matki Bożej.

Modlitwa w intencji Ojczyzny

Modlitwa w intencji naszej Ojczyzny oraz zbliżających się wyborów rozpoczęłą się o godz. 19.00 mszą św., której przewodniczył ks. proboszcz T. Chajewski. Po Eucharystii odmówiliśmy różaniec, który zapoczątkował "jerycho różańcowe".

Różaniec ulicami parafii

Dzisiaj w godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w modlitwie różancowej ulicami naszej parafii. Modliliśmy się w intencji naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

Rok Gdańskich Męczenników

W naszym kościele możemy oglądać przygotowaną przez IPN wystawę - Okupacja Niemiecka na Kaszubach i Kociewiu, 1939 r. Natomiast ks. kan. dr Leszek Jażdżewski wygłosił dzisiaj wykład nt. Błogosławionych Męczenników Gdańskich.

Dzisiaj o godz. 15.00 zgromadziliśmy się przy rondzie św. Jana de la Salle. Modliliśmy się modlitwą koronki do Bożego miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny.

W sobotę 28 września przeżywaliśmy uroczystość ślubów zakonnych. podczas mszy świętej o godz. 8.00. Siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich złożyły śluby : 2 - wieczyste i 3 - pierwsze. Uroczystości przewodniczył i śluby przyjmował Ojciec Marek - Franciszkanin Konwentualny z Gdańska.