Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczone na przygotowanie górnego kościoła do I mszy św. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 4958 zł.

2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w następującym porządku: 6:30; 8:00; 9:00 – uroczysta suma, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Msza św. po procesji przy szkole nr 38 i msza św. wieczorna o godz. 18:30. Uroczysta procesja eucharystyczna wyrusza po mszy św. o godz. 9:00 i przejdzie następującymi ulicami: Podkarpacką, Niedźwiednik; Góralską, Leśną Górą i zakończy się przy szkole nr 38. Ołtarze eucharystyczne przy ul. Podkarpackiej, Niedźwiednik, Leśnej Górze i przy szkole nr 38. Kazanie eucharystyczne przy IV ołtarzu. W dniu Bożego Ciała, jesteśmy zobowiązani do udziału we mszy św.

5. W oktawie Bożego Ciała procesja przy naszym kościele w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30.

6. We wtorek na godz. 17:00 zapraszamy przed kościół dzieci na próbę sypania kwiatków na Boże Ciało.

7. W przyszłą niedzielę będzie już do nabycia książka ks. Leszka Jażdżewskiego poświęcona 90-leciu naszej parafii.

8. Zapraszamy do pracy przy porządkowaniu górnego kościoła, codziennie od godz. 9:00.

Uroczyste zakończenie 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie na terenie naszej parafii odbędzie się podczas modlitwy różańcowej ulicami osiedla w niedzielę 15 października. Rozpoczęcie o godz. 20-tej przy ul. Róży Ostrowskiej 2, a zakończenie przy ul. Współczesnej.

W najbliższą sobotę, 7 października otoczmy modlitwą różańcową naszą ojczyznę. Program wydarzenia: 10:30 – Spotkania w kościołach stacyjnych /Stogi, Nowy Port, Brzeźno, Zaspa, Przymorze, Jelitkowo/ 11:00 – Msza św.; 12:00 Nabożeństwo 13:00 – wyruszamy do stref prowadzeni przez wolontariuszy 14:00 – modlitwa różańcowa, 16:00 – zakończenie czwartej części.

www.rozaniecdogranic.pl

23/24 września w naszej parafi, to czas nawiedzenia relikwii św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wprowadzenie relikwii i uroczysta msza św. w sobotę o godz. 18.00. Zakończenie w niedzielę mszą św. o godz. 18.30.

Dzisiaj nasz parafianin Łukasz Preising oraz Piotr, Tadeusz i Jan , którzy wczoraj złożyli śluby wieczyste, przyjmą święcenia diakonatu. Uroczystość w Matemblewie o godz. 18.00.

W najbliższy piątek, 8 września, ks. Wiesław Wiśniewski wraz z czterema współbraćmi złoży śluby wieczyste. Uroczystość odbędzie się w Matemblewie o godz. 18.00.

8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się oddanie Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.

W dniach 23 - 24 września odbędzie się nawiedzenie Parafii przez relikwie św. Brata Alberta. Szczegóły będą podane w ogłoszeniach parafialnych.

Matka-Boza-Nieustajacej-Pomocy-full-size-large.jpg

W dniu 27 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki naszej Parafii.

W tym dniu zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński, nasz Parafianin.

Z dniem 1 lipca br. Ksiądz Arcybiskup odwołał ks. Mikołaja Dacko z funkcji wikariusza w naszej brętowskiej Parafii i mianował go wikariuszem w Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Gdyni - Oksywiu.

Na jego miejsce mianował ks. Krystiana Krepel, dotychczasowego wikariusza w Parafii św. Jana z Kęt w Rumii - Janowie.

Życzymy Księżom obfitości Bożych łask na drodze kapłańskiej posługi w nowych miejscach.

IMG_1516.JPG

IMG_1495.JPG

W dniach 16-17 czerwca odbyła się IV Pielgrzymka z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku do miejsca narodzin i chrztu bł. Doroty. Pielgrzymowało ok 80 osób, w tym kilkoro naszych Parafian. Przemierzyliśmy w sumie ok 70 km rozważając o życiu Błogosławionej i modląc się. Nocowaliśmy u rodzin w Nowej Cerkwi i w Lichnowach.