VI Niedziela Zwykła - 17. lutego 2019 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby oraz przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na górny kościół 5128 zł. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są również w całości przeznaczone na ten cel.

2. Adoracja Najśw. Sakramentu jutro – w poniedziałek, po mszy św. wieczornej do godz. 20:30.

3. We wtorek urodziny ks. Leszka. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 w intencji Solenizanta.

4. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w najbliższą sobotę po mszy św. o godz. 8:00.

5. Zapraszamy na modlitwę Akatystu ku czci Bogurodzicy w sobotę o 17.00.

6. Wszystkie ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę, będą przeznaczone na opłacenie ogrzewania.

.7 Bractwo Świętego JP II organizuje w dniach 23.04 – 5.05. pielgrzymkę do Francji. W programie zwiedzanie sanktuariów maryjnych. Koszt pielgrzymki wynosi 900 zł = 490 €. Zapisy prowadzi ks. Roman Zrój.

8. Są jeszcze wolne miejsca na autokarowy wyjazd na Tropikalną Wyspę k. Berlina. W dniach 1-3. marca Wyjazd w piątek ok 21:00, powrót w niedzielę ok 6 nad ranem. Koszt przejazdu 140 zł + koszty wstępu. Spotkanie organizacyjne dla uczestników w przyszłym tygodniu. Zapisy oraz więcej informacji w zakrystii.

W piątek, 19 maja odbyła się w naszej Parafii uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania 39 uczniom klas III gimnazjum, w tym 29 naszym Parafianom.

Mszę świętą sprawował i Sakramentu udzielił ks. biskup Zbigniew Zieliński.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przybyli, aby modlić się w intencji młodych wkraczających w dojrzałe życie chrześcijańskie.

2111862208.jpg

W piątek 19 maja, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ksiądz biskup Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu Bierzmowania 38 uczniom klas III gimnazjum, w większości naszym Parafianom. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów oraz ich rodzin.

Nowenny i próby:

• niedziela, 14.05, godz. 15.00: Msza św. dla kandydatów oraz ich rodziców, VI Nowenna i próba
  • wtorek, 16.05, godz. 18.45: VII Nowenna i próba
  • środa, 17.05, godz. 18.45: VIII Nowenna i próba
  • czwartek, 18.05, od godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków, godz. 18.45: IX Nowenna i próba ze świadkami

W dniu Bierzmowania gromadzimy się w kościele najpóźniej o godz. 17.15.

IMG_1281.JPG

W niedzielę, 7 maja odbył się doroczny odpust ku czci św. Wojciecha w Gdańsku Świętym Wojciechu. Nasi Parafianie pielgrzymowali pieszo z Bazyliki Mariackiej wraz z Księdzem Proboszczem Tadeuszem, zaś na Wzgórzu Świętego Wojciecha uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej wraz z Ks. Mikołajem.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, ks. abp Salvatore Pennacchio. Podczas procesji z darami, rodzina z naszej Parafii, uczestnicy ŚDM w Krakowie wręczyli Celebransowi dar od naszej Parafii: piłkę nożną oraz koszulkę piłkarską.

2016_Syria_Krol_Sikon12.jpg

W II Niedzielę Wielkanocną (23 IV) z woli św. Jana Pawła II przypada Święto Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc pogrążonej w wojnie Syrii. Zachęcamy do ofiarności !

O tragicznej sytuacji chrześcijan w tym kraju możemy przeczytać w najnowszym Biuletynie.

zmartwychwstanie.jpg

**Z okazji Świąt Wielkanocnych,

wszystkim drogim Parafianom oraz Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii

życzymy obfitości łask od Chrystusa zmartwychwstałego

oraz radości i pokoju w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.**

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz Parafii wraz z duszpasterzami i siostrami zakonnymi

dwnld1619154868.jpg

W 7. rocznicę katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem modliliśmy się podczas Mszy świetych o życie wieczne dla śp. Ofiar katastrofy, o zgodę w Narodzie i o dobrobyt duchowy i materialny naszej Ojczyzny.

Requiescant in pace. Niech odpoczywają w pokoju.

Sakrament pokuty i pojednania:

• Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek: 17.00 - 20.00,
  • Wielka Środa: 16.00 - 20.00,
  • Wielki Piątek: 6.30 -24.00,
  • Wielka Sobota: 16.00 - 19.00.

IMG_0960.JPG

Mszami św. z poświęceniem palm i procesjami uczciliśmy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, a tym samym rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych szczególnie na uroczyste liturgie Triduum Paschalnego. Uroczystości Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00.

W niedzielę 9 kwietnia obchodzimy pamiątkę uroczystego powitania Chrystusa w Jerozolimie. To również Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych na Msze święte niedzielne:

• z poświęceniem palm - na wszystkich Mszach św.,

• z procesją z palmami - na Mszach św. dziecięcych - o godz. 11.00 i 13.00,

• ze śpiewaną Pasją (opisem Męki Pańskiej) na Mszach św. o godz. 8.00 (suma), 9.30 (dla młodzieży) oraz o 12.00.

Spowiadamy podczas wszystkich Mszy.

niedziela-palmowa.jpg

W dniach od 2 do 8 kwietnia trwały w naszej Parafii Misje święte.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Księżom Pallotynom: ks. Jerzemu Bieńkowskiemu i ks. Damianowi Nykowi za sprawowane Msze święte, wygłoszone nauki oraz poprowadzone nabożeństwa.

Dziękujemy też wszystkim drogim Parafianom za liczny i zaangażowany udział w Misjach.

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz wraz z duszpasterzami

IMG_0956.JPG