Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczone na przygotowanie górnego kościoła do I mszy św. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 4958 zł.

2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w następującym porządku: 6:30; 8:00; 9:00 – uroczysta suma, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Msza św. po procesji przy szkole nr 38 i msza św. wieczorna o godz. 18:30. Uroczysta procesja eucharystyczna wyrusza po mszy św. o godz. 9:00 i przejdzie następującymi ulicami: Podkarpacką, Niedźwiednik; Góralską, Leśną Górą i zakończy się przy szkole nr 38. Ołtarze eucharystyczne przy ul. Podkarpackiej, Niedźwiednik, Leśnej Górze i przy szkole nr 38. Kazanie eucharystyczne przy IV ołtarzu. W dniu Bożego Ciała, jesteśmy zobowiązani do udziału we mszy św.

5. W oktawie Bożego Ciała procesja przy naszym kościele w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30.

6. We wtorek na godz. 17:00 zapraszamy przed kościół dzieci na próbę sypania kwiatków na Boże Ciało.

7. W przyszłą niedzielę będzie już do nabycia książka ks. Leszka Jażdżewskiego poświęcona 90-leciu naszej parafii.

8. Zapraszamy do pracy przy porządkowaniu górnego kościoła, codziennie od godz. 9:00.

W sobotę, 3 czerwca w gronie 20 osób: ministrantów, ich rodziców, młodzieży z parafii wybraliśmy się na spływ rzeką Wdą.

Udało nam się, nie bez przygód pokonać odcinek 19,4 km z Bąka do Czarnej Wody.

W połowie drogi była wspólna Msza święta, a na zakończenie ognisko.

IMG_1482.JPG

W piątek, 19 maja odbyła się w naszej Parafii uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania 39 uczniom klas III gimnazjum, w tym 29 naszym Parafianom.

Mszę świętą sprawował i Sakramentu udzielił ks. biskup Zbigniew Zieliński.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przybyli, aby modlić się w intencji młodych wkraczających w dojrzałe życie chrześcijańskie.

2111862208.jpg

W piątek 19 maja, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ksiądz biskup Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu Bierzmowania 38 uczniom klas III gimnazjum, w większości naszym Parafianom. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów oraz ich rodzin.

Nowenny i próby:

• niedziela, 14.05, godz. 15.00: Msza św. dla kandydatów oraz ich rodziców, VI Nowenna i próba
  • wtorek, 16.05, godz. 18.45: VII Nowenna i próba
  • środa, 17.05, godz. 18.45: VIII Nowenna i próba
  • czwartek, 18.05, od godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków, godz. 18.45: IX Nowenna i próba ze świadkami

W dniu Bierzmowania gromadzimy się w kościele najpóźniej o godz. 17.15.

IMG_1281.JPG

W niedzielę, 7 maja odbył się doroczny odpust ku czci św. Wojciecha w Gdańsku Świętym Wojciechu. Nasi Parafianie pielgrzymowali pieszo z Bazyliki Mariackiej wraz z Księdzem Proboszczem Tadeuszem, zaś na Wzgórzu Świętego Wojciecha uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej wraz z Ks. Mikołajem.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, ks. abp Salvatore Pennacchio. Podczas procesji z darami, rodzina z naszej Parafii, uczestnicy ŚDM w Krakowie wręczyli Celebransowi dar od naszej Parafii: piłkę nożną oraz koszulkę piłkarską.

2016_Syria_Krol_Sikon12.jpg

W II Niedzielę Wielkanocną (23 IV) z woli św. Jana Pawła II przypada Święto Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc pogrążonej w wojnie Syrii. Zachęcamy do ofiarności !

O tragicznej sytuacji chrześcijan w tym kraju możemy przeczytać w najnowszym Biuletynie.

zmartwychwstanie.jpg

**Z okazji Świąt Wielkanocnych,

wszystkim drogim Parafianom oraz Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii

życzymy obfitości łask od Chrystusa zmartwychwstałego

oraz radości i pokoju w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.**

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz Parafii wraz z duszpasterzami i siostrami zakonnymi

dwnld1619154868.jpg

W 7. rocznicę katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem modliliśmy się podczas Mszy świetych o życie wieczne dla śp. Ofiar katastrofy, o zgodę w Narodzie i o dobrobyt duchowy i materialny naszej Ojczyzny.

Requiescant in pace. Niech odpoczywają w pokoju.

Sakrament pokuty i pojednania:

• Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek: 17.00 - 20.00,
  • Wielka Środa: 16.00 - 20.00,
  • Wielki Piątek: 6.30 -24.00,
  • Wielka Sobota: 16.00 - 19.00.

IMG_0960.JPG

Mszami św. z poświęceniem palm i procesjami uczciliśmy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, a tym samym rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych szczególnie na uroczyste liturgie Triduum Paschalnego. Uroczystości Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00.

W niedzielę 9 kwietnia obchodzimy pamiątkę uroczystego powitania Chrystusa w Jerozolimie. To również Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych na Msze święte niedzielne:

• z poświęceniem palm - na wszystkich Mszach św.,

• z procesją z palmami - na Mszach św. dziecięcych - o godz. 11.00 i 13.00,

• ze śpiewaną Pasją (opisem Męki Pańskiej) na Mszach św. o godz. 8.00 (suma), 9.30 (dla młodzieży) oraz o 12.00.

Spowiadamy podczas wszystkich Mszy.

niedziela-palmowa.jpg