Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na przygotowanie górnego kościoła do I mszy świętej.

2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na katolickie uczelnie w Polsce.

3. Nasze najlepsze życzenia składamy ks. Piotrowi z okazji jego 55 urodzin i zapewniamy o naszej modlitwie („aby – jak sam to mówi, wypełniła się wola Pana Boga“ – czyli, aby w końcu mógł zostać proboszczem  ).

4. Zapraszamy na pielgrzymkę – 1. maja do kościołów: św. Michała na Oksywiu, Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie; Fary Puckiej oraz Chłapowa. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy i dalsze informacje u ks. Leszka.

5.Jest nowy świąteczny numer naszego parafialnego kwartalnika Maryjo Pomagaj.

6. W dzisiejszym Biuletynie dodatek – kilka myśli o tym, jak zmartwychwstać za życia.

Poniedziałek Wielkanocny -

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na katolickie uczelnie w Polsce.

2. Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym za przygotowanie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych w naszej parafii.

3. W najbliższą niedziele Święto Miłosierdzia Bożego. W godz. 15:00 – 16:00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

4. Odpust dekanalny w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w najbliższy czwartek

o godz. 15:00. Wyruszymy pielgrzymką pieszą o godz. 14:30. W czasie odpustu będziemy świętować 100 urodziny ks. Józefa Obuchowskiego – Zmartwychwstańca.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę – 1. maja do kościołów: św. Michała na Oksywiu, Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie; Fary Puckiej oraz Chłapowa. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy i dalsze informacje u ks. Leszka.

W sobotę, 3 czerwca w gronie 20 osób: ministrantów, ich rodziców, młodzieży z parafii wybraliśmy się na spływ rzeką Wdą.

Udało nam się, nie bez przygód pokonać odcinek 19,4 km z Bąka do Czarnej Wody.

W połowie drogi była wspólna Msza święta, a na zakończenie ognisko.

IMG_1482.JPG

W piątek, 19 maja odbyła się w naszej Parafii uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania 39 uczniom klas III gimnazjum, w tym 29 naszym Parafianom.

Mszę świętą sprawował i Sakramentu udzielił ks. biskup Zbigniew Zieliński.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przybyli, aby modlić się w intencji młodych wkraczających w dojrzałe życie chrześcijańskie.

2111862208.jpg

W piątek 19 maja, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ksiądz biskup Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu Bierzmowania 38 uczniom klas III gimnazjum, w większości naszym Parafianom. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów oraz ich rodzin.

Nowenny i próby:

• niedziela, 14.05, godz. 15.00: Msza św. dla kandydatów oraz ich rodziców, VI Nowenna i próba
  • wtorek, 16.05, godz. 18.45: VII Nowenna i próba
  • środa, 17.05, godz. 18.45: VIII Nowenna i próba
  • czwartek, 18.05, od godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków, godz. 18.45: IX Nowenna i próba ze świadkami

W dniu Bierzmowania gromadzimy się w kościele najpóźniej o godz. 17.15.

IMG_1281.JPG

W niedzielę, 7 maja odbył się doroczny odpust ku czci św. Wojciecha w Gdańsku Świętym Wojciechu. Nasi Parafianie pielgrzymowali pieszo z Bazyliki Mariackiej wraz z Księdzem Proboszczem Tadeuszem, zaś na Wzgórzu Świętego Wojciecha uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej wraz z Ks. Mikołajem.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, ks. abp Salvatore Pennacchio. Podczas procesji z darami, rodzina z naszej Parafii, uczestnicy ŚDM w Krakowie wręczyli Celebransowi dar od naszej Parafii: piłkę nożną oraz koszulkę piłkarską.

2016_Syria_Krol_Sikon12.jpg

W II Niedzielę Wielkanocną (23 IV) z woli św. Jana Pawła II przypada Święto Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc pogrążonej w wojnie Syrii. Zachęcamy do ofiarności !

O tragicznej sytuacji chrześcijan w tym kraju możemy przeczytać w najnowszym Biuletynie.

zmartwychwstanie.jpg

**Z okazji Świąt Wielkanocnych,

wszystkim drogim Parafianom oraz Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii

życzymy obfitości łask od Chrystusa zmartwychwstałego

oraz radości i pokoju w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.**

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz Parafii wraz z duszpasterzami i siostrami zakonnymi

dwnld1619154868.jpg

W 7. rocznicę katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem modliliśmy się podczas Mszy świetych o życie wieczne dla śp. Ofiar katastrofy, o zgodę w Narodzie i o dobrobyt duchowy i materialny naszej Ojczyzny.

Requiescant in pace. Niech odpoczywają w pokoju.

Sakrament pokuty i pojednania:

• Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek: 17.00 - 20.00,
  • Wielka Środa: 16.00 - 20.00,
  • Wielki Piątek: 6.30 -24.00,
  • Wielka Sobota: 16.00 - 19.00.

IMG_0960.JPG

Mszami św. z poświęceniem palm i procesjami uczciliśmy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, a tym samym rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych szczególnie na uroczyste liturgie Triduum Paschalnego. Uroczystości Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00.

W niedzielę 9 kwietnia obchodzimy pamiątkę uroczystego powitania Chrystusa w Jerozolimie. To również Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych na Msze święte niedzielne:

• z poświęceniem palm - na wszystkich Mszach św.,

• z procesją z palmami - na Mszach św. dziecięcych - o godz. 11.00 i 13.00,

• ze śpiewaną Pasją (opisem Męki Pańskiej) na Mszach św. o godz. 8.00 (suma), 9.30 (dla młodzieży) oraz o 12.00.

Spowiadamy podczas wszystkich Mszy.

niedziela-palmowa.jpg