Ogłoszenia duszpasterskie - 11.10.2020

1. Parafia nasza jest od wtorku pogrążona w żałobie i smutku: w miniony wtorek odeszła bowiem do wieczności śp. Siostra Monika Thrun – zakrystianka, która pracowała wśród nas 36 lat, służąc pięknie Bogu i ludziom. Sprawa pogrzebu odsuwa się w czasie, ze względu na kwarantannę Sióstr Nazaretanek i Księdza Proboszcza. Chcemy do czasu pogrzebu trwać nieustannie na modlitwie różańcowej za zmarłą siostrę Monikę. Różaniec żałobny odmawiać będziemy codziennie po wieczornej mszy św. aż do dnia pogrzebu.
  2. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik o godz. 8.30 i 17.30. Dodatkowy różaniec w poniedziałek, o godz. 20.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro, po różańcu żałobnym, do godz. 20.30.
  4. Dzień czuwania fatimskiego przypada we wtorek, 13.10. Modlić się będziemy o ustanie pandemii koronawirusa. Czuwanie wieczorne rozpoczniemy po modlitwie różańcowej za śp. Siostrę Monikę. O godz. 19.30 odmówimy różaniec fatimski, o 20.30 – nabożeństwo ekspiacyjne, zaś o 21 – zaśpiewamy Apel Jasnogórski i przejdziemy w procesji dookoła kościoła z figurą Matki Bożej.
  5. Z racji pandemii i żałoby w parafii odwołany zostaje różaniec ulicami naszego osiedla. Gromadzimy się w kościele, o godz. 19.30, by odmówić różaniec żałobny w intencji Siostry Moniki.
  6. Na czas nieokreślony odwołane są katechezy dla dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Program uroczystości
pogrzebowych
śp.
Siostry Moniki Thrun

Piątek – 16.10.2020

• godz. 17: wprowadzenie trumny do kościoła
  • godz. 18: msza św. parafialna
  • godz. 19: różaniec w intencji śp. Siostry Moniki Thrun
  • godz. 20: msza św. celebrowana przez kapłanów pochodzących z parafii oraz pracujących niegdyś i obecnie w parafii
  • godz. 21: Apel Jasnogórski

Sobota – 17.10.2020

• godz. 10: różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji śp. Siostry Moniki
  • godz. 11: msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego

Rekolekcje adwentowe 2019

W III tygodniu adwentu uczestniczyliśmy w rekolekcjach. Ćwiczeniom duchowym i Słowo Boże głosił ks. Daniel Drozd, dyrektor Domu Rekolekcyjnego "Tabor" z Rzeszowa.

Roraty 2019

Podczas adwentu o 6.30 spotykamy się na roratach. Mszy św. przewodniczy ks. Proboszcz. "Radujcie się Pan jest blisko!" - to temat tegorocznego adwentu. Podczas kazań poznajemy Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Po ewangeli p. Ryszard prowadzi z dziećmi zabawy. Nie może zabraknąć spotkania z mikołajem, balu przebierańców /święci i błogosławieni/ i maskotek; od początku towarzyszą nam psy: Nutka, Łatka, Bobik i Dropsik.

Profesja zakonna

W ostatnią niedzielę, 8 grudnia, we Wronkach, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP czterech zakonników ze Zgromadzenia Braci Mniejszych Franciszkanów złożyło śluby wieczyste. Wśród profesów jest nasz parafianin Wojciech Popów, brat Paweł.

Święto Niepodległości

Sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepopdległosci świętowaliśmy już od rana przez uczestnictwo we mszach świętych. O godz. 8.00 ks. Proboszcz Eucharystię sprawował za naszą Ojczyznę. Podczas tej mszy św. dokonał również poświęcenia obrazu bł. ks. M. Sopoćko. Natomiast po wieczornej eucharystii uczestniczyliśmy w spotkaniu historyczno - patriotycznym w kawiarence parafialnej. Ks. dr L. Jażdżewski wygłosił wykład na temat niepodległości. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i błogoslawieństwem.

Wczoraj minęły 4 lata od świuęceń biskupich ks. Zbigniewa Zielińskiego. Dzisiaj wraz z ks. Biskupem Zbigniewm uczyniliśmy nasze dziękczynienie podczas wieczornej mszy świętej.

Czuwanie fatimskie

Ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie rozpoczęliśmy o godz. 15.00 koronką do miłosierdzia Bożego. Modliliśmy sie w intencji naszej Ojczyzny. Naszą modlitwę jak zawsze zakończyliśmy procesją z figurą Matki Bożej.

Modlitwa w intencji Ojczyzny

Modlitwa w intencji naszej Ojczyzny oraz zbliżających się wyborów rozpoczęłą się o godz. 19.00 mszą św., której przewodniczył ks. proboszcz T. Chajewski. Po Eucharystii odmówiliśmy różaniec, który zapoczątkował "jerycho różańcowe".

Różaniec ulicami parafii

Dzisiaj w godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w modlitwie różancowej ulicami naszej parafii. Modliliśmy się w intencji naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

Rok Gdańskich Męczenników

W naszym kościele możemy oglądać przygotowaną przez IPN wystawę - Okupacja Niemiecka na Kaszubach i Kociewiu, 1939 r. Natomiast ks. kan. dr Leszek Jażdżewski wygłosił dzisiaj wykład nt. Błogosławionych Męczenników Gdańskich.

Dzisiaj o godz. 15.00 zgromadziliśmy się przy rondzie św. Jana de la Salle. Modliliśmy się modlitwą koronki do Bożego miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny.