Wniebowstąpienie Pańskie 24.05.2020

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 3758 zł. Dziękujemy również za ofiary złożone za pośrednictwem konta parafialnego.

Pragniemy wyrazić także nasze podziękowanie rodzinie z ul. Leśna Góra za ufundowanie nowej wykładziny w prezbiterium.

2. Zapraszamy dzisiaj na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny o godz. 15:00.

3. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 8:30 i 17:30. Majówki w naszych domach o godz. 20:30.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej codziennie w godzinach od 15:00 do 18:00.

5. Parafialna msza św. niedzielna o godz. 14:00 z racji trwania I-szych Komunii świętych, będzie odprawiana w górnym kościele.

Święto Niepodległości

Sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepopdległosci świętowaliśmy już od rana przez uczestnictwo we mszach świętych. O godz. 8.00 ks. Proboszcz Eucharystię sprawował za naszą Ojczyznę. Podczas tej mszy św. dokonał również poświęcenia obrazu bł. ks. M. Sopoćko. Natomiast po wieczornej eucharystii uczestniczyliśmy w spotkaniu historyczno - patriotycznym w kawiarence parafialnej. Ks. dr L. Jażdżewski wygłosił wykład na temat niepodległości. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i błogoslawieństwem.

Wczoraj minęły 4 lata od świuęceń biskupich ks. Zbigniewa Zielińskiego. Dzisiaj wraz z ks. Biskupem Zbigniewm uczyniliśmy nasze dziękczynienie podczas wieczornej mszy świętej.

Czuwanie fatimskie

Ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie rozpoczęliśmy o godz. 15.00 koronką do miłosierdzia Bożego. Modliliśmy sie w intencji naszej Ojczyzny. Naszą modlitwę jak zawsze zakończyliśmy procesją z figurą Matki Bożej.

Modlitwa w intencji Ojczyzny

Modlitwa w intencji naszej Ojczyzny oraz zbliżających się wyborów rozpoczęłą się o godz. 19.00 mszą św., której przewodniczył ks. proboszcz T. Chajewski. Po Eucharystii odmówiliśmy różaniec, który zapoczątkował "jerycho różańcowe".

Różaniec ulicami parafii

Dzisiaj w godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w modlitwie różancowej ulicami naszej parafii. Modliliśmy się w intencji naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

Rok Gdańskich Męczenników

W naszym kościele możemy oglądać przygotowaną przez IPN wystawę - Okupacja Niemiecka na Kaszubach i Kociewiu, 1939 r. Natomiast ks. kan. dr Leszek Jażdżewski wygłosił dzisiaj wykład nt. Błogosławionych Męczenników Gdańskich.

Dzisiaj o godz. 15.00 zgromadziliśmy się przy rondzie św. Jana de la Salle. Modliliśmy się modlitwą koronki do Bożego miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny.

W sobotę 28 września przeżywaliśmy uroczystość ślubów zakonnych. podczas mszy świętej o godz. 8.00. Siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich złożyły śluby : 2 - wieczyste i 3 - pierwsze. Uroczystości przewodniczył i śluby przyjmował Ojciec Marek - Franciszkanin Konwentualny z Gdańska.

W sobotę 14 września uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie - Polska pod krzyżem. Na terenie naszej parafii zgromadziliśmy się pod kryżem przy ul. Góralskiej na Niedźwiedniku. Rozważaliśmy bolesne tajemnice różańca świętego i odmówiliśmy koronkę do Bożego miłosierdzia. Naszą wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny zakończyliśmy Apelem Jasogórskim.

Wczoraj świętowaliśmy jubileusz 90-lecia naszej parafii połączony z odpustem. W zakładce Galeria zdjęć można obejrzeć zdjęcia z tej uroczystości.