XIV Niedziela Zwykła 28.06.2020

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na malowanie konstrukcji dachu 4385 zł.

2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o 8:30 i 17:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 21:00. Różaniec z kapłanami o 20:30.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 15:00. Msza I piątkowa dla dzieci o godz. 17:00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:00. Modlitwa uwielbienia po wieczornej mszy św.

5. Z racji wakacji, kapłani nie będą odwiedzać chorych.

6. W I sobotę miesiąca msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi wraz z nabożeństwem, o godz. 8:00.

7. Dziękujemy dzieciom I –komunijnym i ich rodzicom za złożone ofiary na malowanie konstrukcji dachu.

8. Witamy serdecznie wszystkich gości przebywajacych na urlopach i wakacjach na terenie naszej parafii i życzymy miłego i Bożego wypoczynku.

9. Jutro – 29. Czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6:30, 8:00, dodatkowa o 9:00, uroczysta suma o godz. 18:00.

Msza święta w intencji solenizanta - ks. Piotra, o godz. 9.00.

10. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę 1. lipca o godz. 16.30 na spotkanie formacyjne.

Profesja zakonna

W ostatnią niedzielę, 8 grudnia, we Wronkach, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP czterech zakonników ze Zgromadzenia Braci Mniejszych Franciszkanów złożyło śluby wieczyste. Wśród profesów jest nasz parafianin Wojciech Popów, brat Paweł.

Święto Niepodległości

Sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepopdległosci świętowaliśmy już od rana przez uczestnictwo we mszach świętych. O godz. 8.00 ks. Proboszcz Eucharystię sprawował za naszą Ojczyznę. Podczas tej mszy św. dokonał również poświęcenia obrazu bł. ks. M. Sopoćko. Natomiast po wieczornej eucharystii uczestniczyliśmy w spotkaniu historyczno - patriotycznym w kawiarence parafialnej. Ks. dr L. Jażdżewski wygłosił wykład na temat niepodległości. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i błogoslawieństwem.

Wczoraj minęły 4 lata od świuęceń biskupich ks. Zbigniewa Zielińskiego. Dzisiaj wraz z ks. Biskupem Zbigniewm uczyniliśmy nasze dziękczynienie podczas wieczornej mszy świętej.

Czuwanie fatimskie

Ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie rozpoczęliśmy o godz. 15.00 koronką do miłosierdzia Bożego. Modliliśmy sie w intencji naszej Ojczyzny. Naszą modlitwę jak zawsze zakończyliśmy procesją z figurą Matki Bożej.

Modlitwa w intencji Ojczyzny

Modlitwa w intencji naszej Ojczyzny oraz zbliżających się wyborów rozpoczęłą się o godz. 19.00 mszą św., której przewodniczył ks. proboszcz T. Chajewski. Po Eucharystii odmówiliśmy różaniec, który zapoczątkował "jerycho różańcowe".

Różaniec ulicami parafii

Dzisiaj w godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w modlitwie różancowej ulicami naszej parafii. Modliliśmy się w intencji naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

Rok Gdańskich Męczenników

W naszym kościele możemy oglądać przygotowaną przez IPN wystawę - Okupacja Niemiecka na Kaszubach i Kociewiu, 1939 r. Natomiast ks. kan. dr Leszek Jażdżewski wygłosił dzisiaj wykład nt. Błogosławionych Męczenników Gdańskich.

Dzisiaj o godz. 15.00 zgromadziliśmy się przy rondzie św. Jana de la Salle. Modliliśmy się modlitwą koronki do Bożego miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny.

W sobotę 28 września przeżywaliśmy uroczystość ślubów zakonnych. podczas mszy świętej o godz. 8.00. Siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich złożyły śluby : 2 - wieczyste i 3 - pierwsze. Uroczystości przewodniczył i śluby przyjmował Ojciec Marek - Franciszkanin Konwentualny z Gdańska.

W sobotę 14 września uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie - Polska pod krzyżem. Na terenie naszej parafii zgromadziliśmy się pod kryżem przy ul. Góralskiej na Niedźwiedniku. Rozważaliśmy bolesne tajemnice różańca świętego i odmówiliśmy koronkę do Bożego miłosierdzia. Naszą wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny zakończyliśmy Apelem Jasogórskim.