VI Niedziela Zwykła - 17. lutego 2019 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby oraz przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na górny kościół 5128 zł. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są również w całości przeznaczone na ten cel.

2. Adoracja Najśw. Sakramentu jutro – w poniedziałek, po mszy św. wieczornej do godz. 20:30.

3. We wtorek urodziny ks. Leszka. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 w intencji Solenizanta.

4. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w najbliższą sobotę po mszy św. o godz. 8:00.

5. Zapraszamy na modlitwę Akatystu ku czci Bogurodzicy w sobotę o 17.00.

6. Wszystkie ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę, będą przeznaczone na opłacenie ogrzewania.

.7 Bractwo Świętego JP II organizuje w dniach 23.04 – 5.05. pielgrzymkę do Francji. W programie zwiedzanie sanktuariów maryjnych. Koszt pielgrzymki wynosi 900 zł = 490 €. Zapisy prowadzi ks. Roman Zrój.

8. Są jeszcze wolne miejsca na autokarowy wyjazd na Tropikalną Wyspę k. Berlina. W dniach 1-3. marca Wyjazd w piątek ok 21:00, powrót w niedzielę ok 6 nad ranem. Koszt przejazdu 140 zł + koszty wstępu. Spotkanie organizacyjne dla uczestników w przyszłym tygodniu. Zapisy oraz więcej informacji w zakrystii.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.