Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczone na przygotowanie górnego kościoła do I mszy św. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 4958 zł.

2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w następującym porządku: 6:30; 8:00; 9:00 – uroczysta suma, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Msza św. po procesji przy szkole nr 38 i msza św. wieczorna o godz. 18:30. Uroczysta procesja eucharystyczna wyrusza po mszy św. o godz. 9:00 i przejdzie następującymi ulicami: Podkarpacką, Niedźwiednik; Góralską, Leśną Górą i zakończy się przy szkole nr 38. Ołtarze eucharystyczne przy ul. Podkarpackiej, Niedźwiednik, Leśnej Górze i przy szkole nr 38. Kazanie eucharystyczne przy IV ołtarzu. W dniu Bożego Ciała, jesteśmy zobowiązani do udziału we mszy św.

5. W oktawie Bożego Ciała procesja przy naszym kościele w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30.

6. We wtorek na godz. 17:00 zapraszamy przed kościół dzieci na próbę sypania kwiatków na Boże Ciało.

7. W przyszłą niedzielę będzie już do nabycia książka ks. Leszka Jażdżewskiego poświęcona 90-leciu naszej parafii.

8. Zapraszamy do pracy przy porządkowaniu górnego kościoła, codziennie od godz. 9:00.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.