Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na przygotowanie górnego kościoła do I mszy świętej.

2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na katolickie uczelnie w Polsce.

3. Nasze najlepsze życzenia składamy ks. Piotrowi z okazji jego 55 urodzin i zapewniamy o naszej modlitwie („aby – jak sam to mówi, wypełniła się wola Pana Boga“ – czyli, aby w końcu mógł zostać proboszczem  ).

4. Zapraszamy na pielgrzymkę – 1. maja do kościołów: św. Michała na Oksywiu, Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie; Fary Puckiej oraz Chłapowa. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy i dalsze informacje u ks. Leszka.

5.Jest nowy świąteczny numer naszego parafialnego kwartalnika Maryjo Pomagaj.

6. W dzisiejszym Biuletynie dodatek – kilka myśli o tym, jak zmartwychwstać za życia.

Poniedziałek Wielkanocny -

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na katolickie uczelnie w Polsce.

2. Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym za przygotowanie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych w naszej parafii.

3. W najbliższą niedziele Święto Miłosierdzia Bożego. W godz. 15:00 – 16:00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

4. Odpust dekanalny w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w najbliższy czwartek

o godz. 15:00. Wyruszymy pielgrzymką pieszą o godz. 14:30. W czasie odpustu będziemy świętować 100 urodziny ks. Józefa Obuchowskiego – Zmartwychwstańca.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę – 1. maja do kościołów: św. Michała na Oksywiu, Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie; Fary Puckiej oraz Chłapowa. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy i dalsze informacje u ks. Leszka.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.