Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
w Gdańsku Brętowie


Msze Święte

W niedziele i święta:
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30
W dni powszednie:
6.30, 8.00, 18.00
W święta zniesione:
6.30, 8.00, 9.00, 17.00, 18.00

Msze i nabożeństwa


Ogłoszenia duszpasterskie – 14.04.2024

  1. Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny, mający nas inspirować do częstszego sięgania po Pismo Święte i odnajdywania bliskości Boga także poprzez regularną, prywatną lekturę Biblii, by odkrywać w tych tekstach bogactwo życiowych wskazówek oraz odpowiedzi na dręczące ludzi pytania, prowadzących do refleksji nad sensem naszej codziennej egzystencji. Przeżywamy dzisiaj także Święto Chrztu Polski, uważane za początek chrystianizacji Polski, który nie był jedynie wydarzeniem religijnym, albowiem włączył rodzące się państwo polskie w krąg polityczno – kulturowy Europy łacińskiej, otwierając przed naszym krajem nieznane wcześniej możliwości – wyjście z kryzysu i przyłączenie się do zupełnie nowej strefy kulturowej i cywilizacyjnej.
  2. W związku z rozpoczynającym się Tygodniem Biblijnym przypominamy, że w naszej Parafii istnieje Krąg Biblijny, którego spotkania odbywają się w każdy wtorek, o godz. 19.30, w kawiarence na plebanii.
  3. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda prosi, by dzisiejsza niedziela była dniem szczególnie intensywnej modlitwy w obronie dzieci nienarodzonych, podkreślając, że „życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka”. Będziemy to czynić dziś, modląc się w tej intencji podczas każdej Eucharystii, jak również podczas Wielkanocnego Uwielbienia – naszej wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które rozpocznie się o godz. 16.30.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po wieczornej mszy św. i potrwa do godz. 19.30; zapraszamy również na adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  5. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek w ramach akcji Pola Nadziei, przeznaczona na wsparcie działalności hospicjów; chciejmy naszą modlitwą i darem serca wesprzeć dzieło pomocy ludziom terminalnie chorym.
  6. Informujemy, że rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 19.05., o godz. 11.
  7. Zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek, o godz. 18.30, w kościele; z kolei młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na obowiązkowe spotkanie, które odbędzie się w czwartek, o godz. 18.45, w kościele.
  8. W przyszłą niedzielę będzie modlił się z nami nasz Parafianin – o. Paweł Popów OFM, który wygłosi Słowo Boże oraz będzie zbierał ofiary dla ubogich dzieci z Boliwii – na ich wyżywienie oraz pomoce szkolne i opiekę medyczną; za wszelkie dary serca już dziś o. Paweł bardzo dziękuje.
  9. Taca dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne; środki te pomogą sfinansować rozpoczęte prace budowlane wewnątrz naszej świątyni.

Czytania i komentarze na dziś

Aktualności

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.