Niedziela Palmowa 2020

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Pozdrawiamy wszystkich przebywających w domach i dziękujemy za ich ofiary złożone na konto parafialne.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 17.00 – 18.30.

3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas przeżywania Męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu prowadzący do radosnego Zmartwychwstania..

4. Wielki Poniedziałek – adoracja przez cały dzień od godz. 8.30 – 21.00. o 20.30 różaniec z kapłanami. Przez cały dzień okazja do spowiedzi świętej.

5. Wielki Wtorek i Wielka Środa – adoracja od godz. 15.00 – 20.00, w czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.

6. TRIDUUM PASCHALNE :

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii, z racji epidemii nie będzie mszy świętej Wieczerzy Pańskiej z udziałem wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 – 20.00, w czasie adoracji co pół godziny będzie udzielana komunia święta. Okazja do spowiedzi od 15.00 -20.00 w górnym kościele.

Wielki Piątek - dzień śmierci Chrystusa na krzyżu. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18. rok życia i nie przekroczyli 60. roku życia. Adoracja przez cały dzień od godz. 8.00 – 20.00. Nie będzie wieczornego nabożeństwa adoracji krzyża. Komunia święta będzie udzielana przez cały dzień, co pół godziny. Okazja do spowiedzi od 8.00 – 20.00 w górnym kościele.

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 – 20.00, podczas adoracji udzielana będzie komunia święta, co pół godziny. Okazja do spowiedzi od 8.00 – 20.00, w górnym kościele. Wyjątkowo w tym roku nie będzie święcenia pokarmów w kościele. Pokarmy święcimy sami w domu przed śniadaniem wielkanocnym.

Niedziela Zmartwychwstania – Msza św. rezurekcyjna bez procesji o godz. 6.00, pozostałe msze św. w porządku niedzielnym. W tym uroczystym dniu we mszy św. będzie mogło uczestniczyć 50 osób, jeśli inaczej nie zdecydują władze państwowe.

Poniedziałek Wielkanocny – msze św. w porządku niedzielnym.

Oktawa Wielkiej Nocy – Zapraszamy na msze św. rodzinne o godz. 15.00, 16.00, 17.00 i 19.00. Intencje i zapisy na msze św. telefonicznie lub w zakrystii przed i po mszy św. porannej lub wieczornej.

Wielkopostne rekolekcje internetowe

5606d9e7e02c6_p.jpg

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pierwszej Rocznicy Sakry Biskupiej Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w naszym kościele parafialnym w najbliższy wtorek, 25 października o godz. 18.00. Celebra będzie miała potrójny wymiar - będzie dziękczynieniem za posługę Księdza Biskupa, rozpoczęciem trzyletniego przygotowania do Jubileuszu 90-lecia naszej Parafii oraz modlitwą w intencji przebudowy naszej świątyni (poświęcenie nowych okien w dolnym kościele).

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.