Ogłoszenia duszpasterskie – 19.06.2022

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dziś i w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.
  2. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po wieczornej mszy św., do godz. 20.00 i w czwartek, od godz. 16.00 do 18.00.
  4. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wraz z nabożeństwem czerwcowym, o godz. 17.30. Uroczyste zakończenie oktawy, z poświęceniem wianków, w czwartek.
  5. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela będziemy w tym roku wyjątkowo obchodzić w czwartek – 23.06.
  6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, zaś uroczysta msza św., podczas której oddamy nasze rodziny Sercu Jezusa, o godz. 18.
  7. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w piątek, podczas mszy św. o godz. 8; spowiedź na zakończenie roku od godz. 7.30.
  8. Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi w najbliższą sobotę; uroczysta msza św., wraz z nabożeństwem, o godz. 8.
  9. Odpust parafialny przeżywać będziemy w następny poniedziałek – 27.06., o godz. 18; w ramach odpustu zapraszamy na festyn wojskowy od godz. 16.

W niedzielę 9 kwietnia obchodzimy pamiątkę uroczystego powitania Chrystusa w Jerozolimie. To również Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych na Msze święte niedzielne:

• z poświęceniem palm - na wszystkich Mszach św.,

• z procesją z palmami - na Mszach św. dziecięcych - o godz. 11.00 i 13.00,

• ze śpiewaną Pasją (opisem Męki Pańskiej) na Mszach św. o godz. 8.00 (suma), 9.30 (dla młodzieży) oraz o 12.00.

Spowiadamy podczas wszystkich Mszy.

niedziela-palmowa.jpg

W dniach od 2 do 8 kwietnia trwały w naszej Parafii Misje święte.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Księżom Pallotynom: ks. Jerzemu Bieńkowskiemu i ks. Damianowi Nykowi za sprawowane Msze święte, wygłoszone nauki oraz poprowadzone nabożeństwa.

Dziękujemy też wszystkim drogim Parafianom za liczny i zaangażowany udział w Misjach.

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz wraz z duszpasterzami

Dzieci_fatimskie.jpg

W tym roku przeżywamy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym wydarzeniem, a także ze zbliżającym się jubileuszem 90-lecia Parafii w tym roku przeżywać będziemy Misje święte pod hasłem: "Idźcie i głoście... ku Fatimie". Misje odbędą się w dniach od 2 do 8 kwietnia br. Poprowadzą je pallotyni: ks. Damian Nyk i ks. Jerzy Bieńkowski. Rozpoczęcie w niedzielę, 2 kwietnia na wszystkich Mszach świętych.

91188179.jpg

Zapraszamy na doroczną parafialną pielgrzymkę na Kalwarię Warmińską do Głotowa i do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Wyjazd 25 marca (sobota) o godz. 7.30 sprzed kościoła. Powrót wieczorem.

Koszt: 60 zł (zawiera obiad w Gietrzwałdzie).

Zapisy (ostatnie miejsca) do piątku, 17 marca.

Ks. Proboszcz & ks. Mikołaj

ca52d0f6a03b44f292ca24bf237f8bd8.jpeg

Wszystkich Parafian zapraszamy do obejrzenia filmu "Zerwany kłos", dramatu hagiograficznego o życiu i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Proponujemy wyjście do kina "Krewetka" w najbliższą środę, 22 lutego na godz. 17.10. Zapisy u ks. Mikołaja w niedzielę, 19 lutego po każdej Mszy św. Koszt biletu: 13 zł.

Wszystkich Parafian, a zwłaszcza doświadczających choroby i cierpienia zapraszamy w najbliższą sobotę, 11 lutego na uroczystą Mszę św. dla Chorych i za Chorych. Mszy świętej, podczas której udzielimy Sakramentu Chorych będzie przewodniczył ks. biskup Zbigniew Zieliński.

We środę, 1 lutego zakończyliśmy odwiedziny u naszych Parafian, tzw. kolędę. Bardzo dziękujemy Parafianom za życzliwe przyjęcie nas, Duszpasterzy w Waszych domach, za wspólną modlitwę, rozmowę i złożone ofiary.

Od 27 grudnia 2016 do 1 lutego 2017 weszliśmy z Bożym błogosławieństwem do 2420 domów i mieszkań, co stanowi 48,4 %.

dlaczego-matka-boska-jest-gromniczna-photowidget-photo-1024x680.jpg

2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjne zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Wszystkich Parafian zapraszamy w tym dniu na Msze święte (6.30, 7.00 w kaplicy, 8.00, 9.00, 17.00 i 18.00). Prosimy przynieść świece.

Z woli św. Jana Pawła II, od 1997 roku jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. To okazja modlitwy za wszystkich zakonników i siostry zakonne. W naszej Parafii będziemy się szczególnie modlić za nasze Siostry Nazaretanki.

P1282693.JPG

Po 15 dniach marszu i przejściu ponad 400 km dotarliśmy w sobotę, 28 stycznia do celu naszej pielgrzymki - grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. Nieśliśmy plecaki, ale też intencje własne oraz modlitwę za naszą brętowską Parafię. Szczególne podziękowania dla Księdza Proboszcza Tadeusza, którego prosiliśmy o modlitwę w najbardziej krytycznych chwilach.

P1182295.JPG

Już szósty dzień pielgrzymujemy z Coimbry w Portugalii do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. Wczoraj modliliśmy się w katedrze w Porto. Przeszliśmy już ponad 150 km. Pamiętamy w modlitwie o naszej wspólnocie parafialnej.

ks. Mikołaj Dacko, Grzegorz i Bożena Filipscy, Elżbieta Rozwadowska Bogdan Pietrzak, Elżbieta i Małgorzata Kłos