Ogłoszenia duszpasterskie - 24.10.2021

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na przebudowę kościoła kwotę 4536 zł.
  2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 8.30 i 17.30; w niedzielę wspólny różaniec rodzinny odmówimy o godz. 17.30; w poniedziałek, w ramach Adoracji, różaniec z bł. Ks. Kardynałem Stefanem Wyszyńskim o godz. 19.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po wieczornej mszy św. do godz. 20 i w czwartek, od godz. 16 do 18.
  4. Wypominki za zmarłych można składać do skrzyni przy końcu ławek; różaniec z wypominkami przez cały listopad o godz. 8.30 i 17.30.
  5. W uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11. – w przyszły poniedziałek, dodatkowe msze św. w kaplicy na cmentarzu Srebrzysko odprawimy o godz. 10, 11, 12 i 13; z kolei w Dzień Zaduszny – 02.11. – we wtorek, msza św. o godz. 15.
  6. Dziś ostatni dzień wystawy dotyczącej życia i działalności bł. Księdza Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego, która znajduje się w górnym kościele.
  7. Informujemy, że przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer kwartalnika Maryjo, pomagaj. Zachęcamy do lektury.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Warszawy, która odbędzie się w sobotę – 06.11. W programie m.in. zwiedzanie Muzeum bł. Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Choszczówce, nawiedzenie Katedry Warszawskiej i Powązek. Zapisy u ks. Leszka.

trzechkroli.jpg

6 stycznia, w uroczystość Trzech Króli zapraszamy na Msze święte z poświęceniem kredy i kadzidła. Msze święte według porządku niedzielnego.

Wszystkie dzieci zapraszamy na godz. 11.00 i 13.00. Koniecznie weźcie ze sobą korony ! Będzie orszak po kościele i pamiątkowe zdjęcie wszystkich króli z koronami po zakończeniu liturgii.

• poniedziałek, 2.01: ul. Zabytkowa, Renesansowa, Romańska, Gotycka, Barokowa, Secesyjna, Rodzinna, Zubrzyckiego, Leśny Stok (domy jednorodzinne),
  • wtorek, 3.01: ul. Reymonta 15, 19 oraz jednorodzinne
  • środa, 4.01: ul. Reymonta 17, Makuszyńskiego 2,3,4,6,8,
  • czwartek, 5.01: ul. Makuszyńskiego 1, 5, Arciszewskiego, Kolberga, Kmieca,
  • piątek, 6.01 (od godz. 15): ul. Słowackiego 8 – 52A (numery parzyste),
  • sobota, 7.01, ul. Słowackiego 25, 27, 29,
  • niedziela, 8.01, ul. Słowackiego 45 oraz 56 – 84 (numery parzyste)

image1-2.JPG W I dzień Świąt Bożego Narodzenia odbyły się w naszej Parafii jasełka przygotowane przez Scholę Niebieską, młodszych ministrantów oraz rodziców pod kierunkiem siostry Emanueli. Przedstawienie dostarczyło nam mocy wrażeń i przybliżyło po raz kolejny Tajemnicę Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim Aktorom, szczególnie tym najmłodszym.

image2.JPG

W radosnym Okresie Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkich Parafian wraz z dziećmi do rodzinnej modlitwy przy naszym Żłóbku. Dziękujemy za trud zbudowania naszej parafialnej Szopki Siostrze Monice - naszej zakrystiance oraz p. Stasiowi Orczykowskiemu wraz z pomocnikami.

image3.JPG

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego, pokoju i radości w naszych rodzinach, a także obfitości łask Bożych w nowym AD 2017.

Duszpasterze i Siostry z Parafii MBNP w Gdańsku Brętowie

wigilia-boze-narodzenie.jpg

Wszystkich Parafian, a szczególnie najmłodszych zapraszamy na Jasełka w wykonaniu Scholi Niebieskiej, młodszych ministrantów i Rodziców, które odbędą się w I dzień świąt, 25 grudnia o godz. 10.30. Bezpośrednio po Jasełkach rozpocznie się Msza święta dla dzieci.

20161217_095309.jpg

adwent_3.jpg

Wszystkich Parafian zapraszamy na rekolekcje adwentowe, abyśmy jak najlepiej mogli przygotować się duchowo na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Nauki rekolekcyjne będą się odbywały:

• w niedzielę (11 grudnia) na wszystkich Mszach świętych,
  • od poniedziałku do środy (12 - 14 grudnia) o godz. 9.00, 18.00 i 20.30 (dorośli) oraz o godz. 19.30 (młodzież).

Rekolekcje poprowadzi ks. Władysław Pasiut, saletyn.

Spowiedź rekolekcyjna: w niedzielę na wszystkich Mszach św., w poniedziałek w godz. 8.30 - 9.30, we wtorek i środę w godz. 8.30 - 9.30 oraz od godzl 16.00.

Zapraszamy !

Dzieci i dorosli gromadzą się codziennie o 6.30 na roratach, podczas których poznają niezwykłą historię Cudownego Obrazu oraz narodowego Sanktarium na Jasnej Górze. Jest czas na zabawy i gry zręcznosciowe, kazanie księdza Proboszcza Tadeusza w oparciu o program roratni Małego Goscia, a także pokaz multimedialny, w miarę możliwosci czasowych.

Codziennie też staramy się (symbolicznie, po kosciele) pokonywać jeden z etapów Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku towarzyszy nam również przesympatyczna, smocza rodzinka Wawelskich z Krakowa :)

Zapraszamy do wspólnego czuwania z Matką Bożą Częstochowską !

Wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci zapraszamy na Mszę świętą roratnią codziennie w Adwencie od poniedziałku do soboty (godz. 6.30). W tym roku, z racji 300. Rocznicy Koronacji Obrazu zgłębiamy historię ikony Matki Bożej oraz niezwykłe dzieje Jasnej Góry.

Gościmy też w naszym kościele parafialnym rodzinkę Wawelskich z Krakowa :)

image1.JPG

lso-300x300.png Najbliższa, I Niedziela Adwentu będzie również świętem Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii. Trzech wieloletnich ministrantów zostanie promowanych na lektorów przez Księdza Proboszcza podczas Mszy świętej młodzieżowej o godz. 9.30. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, aby zawsze godnie i ze starannością proklamowali Słowo Boże.