Ogłoszenia duszpasterskie – 30.06.2024

1. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz festynu, a także Parafianom i Gościom uczestniczącym w tych wydarzeniach.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po zakończeniu mszy św. wieczornej i potrwa do godz. 19.30; zapraszamy również na Adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  3. Gościmy dziś w naszej parafii wolontariuszy z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po każdej mszy świętej będzie można zapisać się u nich do Grupy Biało – Złotej, do której przynależeć mogą wszyscy, którzy nie mogą wyruszyć w drogę fizycznie, a chcieliby towarzyszyć pielgrzymom w sposób duchowy.
  4. W tym tygodniu przypada I. czwartek, piątek oraz sobota miesiąca; okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek, od godz. 16.30; z kolei, w I. sobotę miesiąca zapraszamy na mszę św. wotywną ku czci Niepokalanego Serca Maryi, wraz z nabożeństwem o godz. 8.
  5. Informujemy, że w dni powszednie spowiadać będziemy 15 minut przed rozpoczęciem mszy św.
  6. Informujemy, że dnia 11.07. będzie gościł w naszej Parafii o. John Bashobora – ugandyjski kapłan i charyzmatyk; plan spotkania jest następujący: o godz. 15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; 15.30 – konferencja o. John’a; ok. 17.30 – Eucharystia wraz z modlitwą o uzdrowienie; już dziś zapraszamy na to wydarzenie, by w ten sposób umocnić swoją wiarę i przybliżyć się do Boga.
  7. Rozpoczęliśmy czas wakacji; witamy wszystkich Gości przebywających na terenie naszej Parafii, a tym, którzy wyjeżdżają na odpoczynek, życzymy regeneracji sił duchowych i fizycznych.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.