XIV Niedziela Zwykła 28.06.2020

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na malowanie konstrukcji dachu 4385 zł.

2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o 8:30 i 17:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 21:00. Różaniec z kapłanami o 20:30.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 15:00. Msza I piątkowa dla dzieci o godz. 17:00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:00. Modlitwa uwielbienia po wieczornej mszy św.

5. Z racji wakacji, kapłani nie będą odwiedzać chorych.

6. W I sobotę miesiąca msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi wraz z nabożeństwem, o godz. 8:00.

7. Dziękujemy dzieciom I –komunijnym i ich rodzicom za złożone ofiary na malowanie konstrukcji dachu.

8. Witamy serdecznie wszystkich gości przebywajacych na urlopach i wakacjach na terenie naszej parafii i życzymy miłego i Bożego wypoczynku.

9. Jutro – 29. Czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6:30, 8:00, dodatkowa o 9:00, uroczysta suma o godz. 18:00.

Msza święta w intencji solenizanta - ks. Piotra, o godz. 9.00.

10. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę 1. lipca o godz. 16.30 na spotkanie formacyjne.

W sobotę 19 maja dzieci I komunijne ze swoimi bliskimi i innymi parafianami pielgrzymowali do sanktuarium MB w Gietrzwałdzie. Pielgrzymce przewodniczyl ks. Proboszcz. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej odmówili różaniec na miejscu objawień Matki Bożej, zaczerpnęli wody ze źródełka. Oprócz modlitwy był również czas na zabawę: mecz w piłkę nożną, piłkę siatkową i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W piątek 18 maja diakon Łukasz Preising z Towarzystwa Ducha Świętego, nasz parafianin, w archikatedrze w Gdańsku - Oliwie przyjął święcenia kapłańskie. Święceń 4 diakonom udzielił ks. bp. Zbigniew Zieliński. Ksiądz Neoprezbiter swoją mszę prymicyjną celebrował w niedzielę 20 maja o godz. 12-tej, w swoim kościele parafialnym.

Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ustanowił ks. dr. Leszka Jażdżewskiego kanonikiem honorowym kapituły wrzeszczańskiej.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.