Ogłoszenia duszpasterskie - 20.06.2021

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na malowanie dolnego kościoła 4958 zł.; wszystkie ofiary złożone dziś na tacę są na przeznaczone na malowanie dolnego kościoła.
  2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 8.30 i 17.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po mszy wieczornej, do godz. 20 i w czwartek, od godz. 16 do 18.
  4. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy odpust parafialny – uroczystość Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem kustosza sanktuarium Miłosierdzia Bożego i proboszcza parafii Zmartwychwstania Pańskiego – ks. Józefa Domaradzkiego CR, o godz. 12. Z racji odpustu kiermasz książkowy i różności przed i po mszy św. odpustowej i przez całą niedzielę. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na malowanie dolnego kościoła.
  5. W całej Polsce odwołana jest dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. z racji COVID–u.
  6. Uroczysta msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek, o godz. 8. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego od godz. 7.30.

Niech te piękne Święta uradują nasze serca, usuną z nich lęk i pokusę rozpaczy, niech otworzą na bliźniego i wzmocnią więzi między nami. Jezus niech stanie się naszym stałym Domownikiem, a Duch Świety niech nas umacnia, uświęca i prowadzi.

2.01.2019 – środa – ul. Współczesna, ul. Rodzinna.

3.01.2019 – czwartek – ul. Partyzantów 85,87, 91/93, 95/97, 99, 101, 103, 105, 107,
109; ul. Zubrzyckiego.

4.01.2019 – piątek – ul. Partyzantów 63, 65, 70, 72; ul. Obywatelska.

5.01.2019 – sobota – ul. Podleśna; ul. Zabytkowa; ul. Romańska, ul. Gotycka, ul. Barokowa, ul. Renesansowa, ul. Secesyjna.

6.01.2019 – niedziela – ul. Leśny Stok 4 i domki; ul. Róży Ostrowskiej 2 i 4.

Zapraszamy na świętowanie złotego jubileuszu życia zakonnego Siostry Moniki, nazaretanki. W sobotę 6 października o godz. 11.00 uroczystej mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Z. Zieliński.

Niedziela misyjna

W ostatnią niedzielę gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Misjona rzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wśród nich był Ojciec Cyryl z Madagaskaru.

Odpust

W środę 27 czerwca nasza parafia przeżywała swoje święto, odpust parafialny. Uroczystością przewodniczył Ks. Bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy wrocławski. Po uroczystej sumie wierni słuchali występu zespołu, posilali się grochówką, pili kawę lub herbatę i jedli ciasta przygotowane przez nasze parafianki.

W sobotę 19 maja dzieci I komunijne ze swoimi bliskimi i innymi parafianami pielgrzymowali do sanktuarium MB w Gietrzwałdzie. Pielgrzymce przewodniczyl ks. Proboszcz. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej odmówili różaniec na miejscu objawień Matki Bożej, zaczerpnęli wody ze źródełka. Oprócz modlitwy był również czas na zabawę: mecz w piłkę nożną, piłkę siatkową i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W piątek 18 maja diakon Łukasz Preising z Towarzystwa Ducha Świętego, nasz parafianin, w archikatedrze w Gdańsku - Oliwie przyjął święcenia kapłańskie. Święceń 4 diakonom udzielił ks. bp. Zbigniew Zieliński. Ksiądz Neoprezbiter swoją mszę prymicyjną celebrował w niedzielę 20 maja o godz. 12-tej, w swoim kościele parafialnym.

Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ustanowił ks. dr. Leszka Jażdżewskiego kanonikiem honorowym kapituły wrzeszczańskiej.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.