Niedziela Palmowa 2020

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Pozdrawiamy wszystkich przebywających w domach i dziękujemy za ich ofiary złożone na konto parafialne.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 17.00 – 18.30.

3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas przeżywania Męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu prowadzący do radosnego Zmartwychwstania..

4. Wielki Poniedziałek – adoracja przez cały dzień od godz. 8.30 – 21.00. o 20.30 różaniec z kapłanami. Przez cały dzień okazja do spowiedzi świętej.

5. Wielki Wtorek i Wielka Środa – adoracja od godz. 15.00 – 20.00, w czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.

6. TRIDUUM PASCHALNE :

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii, z racji epidemii nie będzie mszy świętej Wieczerzy Pańskiej z udziałem wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 – 20.00, w czasie adoracji co pół godziny będzie udzielana komunia święta. Okazja do spowiedzi od 15.00 -20.00 w górnym kościele.

Wielki Piątek - dzień śmierci Chrystusa na krzyżu. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18. rok życia i nie przekroczyli 60. roku życia. Adoracja przez cały dzień od godz. 8.00 – 20.00. Nie będzie wieczornego nabożeństwa adoracji krzyża. Komunia święta będzie udzielana przez cały dzień, co pół godziny. Okazja do spowiedzi od 8.00 – 20.00 w górnym kościele.

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 – 20.00, podczas adoracji udzielana będzie komunia święta, co pół godziny. Okazja do spowiedzi od 8.00 – 20.00, w górnym kościele. Wyjątkowo w tym roku nie będzie święcenia pokarmów w kościele. Pokarmy święcimy sami w domu przed śniadaniem wielkanocnym.

Niedziela Zmartwychwstania – Msza św. rezurekcyjna bez procesji o godz. 6.00, pozostałe msze św. w porządku niedzielnym. W tym uroczystym dniu we mszy św. będzie mogło uczestniczyć 50 osób, jeśli inaczej nie zdecydują władze państwowe.

Poniedziałek Wielkanocny – msze św. w porządku niedzielnym.

Oktawa Wielkiej Nocy – Zapraszamy na msze św. rodzinne o godz. 15.00, 16.00, 17.00 i 19.00. Intencje i zapisy na msze św. telefonicznie lub w zakrystii przed i po mszy św. porannej lub wieczornej.

Wielkopostne rekolekcje internetowe

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.

Patronka muzyki kościelnej

22 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Cecyli nasz chór parafialny "Głoś imię Pana" ubogacił swoim śpiewem wieczorną Eucharystię. Chórem dyrygują absolwentki Akademii Muzycznej Martyna i Dominika. Panie i Panów lubiących śpiewać zapraszamy do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki o 18.45 i piątek o 18.00, w szkole de la Salle.