Ogłoszenia duszpasterskie - 11.10.2020

1. Parafia nasza jest od wtorku pogrążona w żałobie i smutku: w miniony wtorek odeszła bowiem do wieczności śp. Siostra Monika Thrun – zakrystianka, która pracowała wśród nas 36 lat, służąc pięknie Bogu i ludziom. Sprawa pogrzebu odsuwa się w czasie, ze względu na kwarantannę Sióstr Nazaretanek i Księdza Proboszcza. Chcemy do czasu pogrzebu trwać nieustannie na modlitwie różańcowej za zmarłą siostrę Monikę. Różaniec żałobny odmawiać będziemy codziennie po wieczornej mszy św. aż do dnia pogrzebu.
  2. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik o godz. 8.30 i 17.30. Dodatkowy różaniec w poniedziałek, o godz. 20.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro, po różańcu żałobnym, do godz. 20.30.
  4. Dzień czuwania fatimskiego przypada we wtorek, 13.10. Modlić się będziemy o ustanie pandemii koronawirusa. Czuwanie wieczorne rozpoczniemy po modlitwie różańcowej za śp. Siostrę Monikę. O godz. 19.30 odmówimy różaniec fatimski, o 20.30 – nabożeństwo ekspiacyjne, zaś o 21 – zaśpiewamy Apel Jasnogórski i przejdziemy w procesji dookoła kościoła z figurą Matki Bożej.
  5. Z racji pandemii i żałoby w parafii odwołany zostaje różaniec ulicami naszego osiedla. Gromadzimy się w kościele, o godz. 19.30, by odmówić różaniec żałobny w intencji Siostry Moniki.
  6. Na czas nieokreślony odwołane są katechezy dla dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Program uroczystości
pogrzebowych
śp.
Siostry Moniki Thrun

Piątek – 16.10.2020

• godz. 17: wprowadzenie trumny do kościoła
  • godz. 18: msza św. parafialna
  • godz. 19: różaniec w intencji śp. Siostry Moniki Thrun
  • godz. 20: msza św. celebrowana przez kapłanów pochodzących z parafii oraz pracujących niegdyś i obecnie w parafii
  • godz. 21: Apel Jasnogórski

Sobota – 17.10.2020

• godz. 10: różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji śp. Siostry Moniki
  • godz. 11: msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego

W poniedziałek, 23 maja br. 39 gimnazjalistów i 2 osoby dorosłe przystąpią w naszym kościele parafialnym do Bierzmowania. Sakramentu udzieli ksiądz biskup Wiesław Szlachetka. Kandydaci zbierają się o godz. 17.20. Podczas Mszy św. będzie jeszcze okazja do spowiedzi, przede wszystkim dla Rodziców i Gości. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, aby Bierzmowanie było dla nich rzeczywiście bramą do dojrzałego życia chrześcijańskiego.

Ks. Piotr Bonin, wikariusz naszej Parafii obchodzi 25. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Czcigodnego Jubilata polecamy modlitwom Parafian i wszystkich zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w niedzielę, 22 maja o godz. 12.00.

Rozpoczęliśmy montaż kolejnych, dużych okien w górnym kościele. W tym roku zamierzamy wstawić okna w całej widocznej na zdjęciu części oraz wymienić całą prawą część okien w dolnym kościele. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać"!

thumb_IMG_3643_1024.jpg

Z radością informujemy, że zakończyliśmy pierwszy etap prac przy układaniu kostki brukowej na placu kościelnym. Z tej okazji Ksiądz Proboszcz zaprosił na uroczysty obiad na plebani panów, którzy przez prawie miesiąc społecznie wykonywali te prace na rzecz wspólnoty parafialnej. Ciąg dalszy prac w czerwcu. Można jeszcze składać ofiary na nowy materiał.

W poniedziałek, 18 kwietnia rozpoczęśliśmy prace przy układaniu kostki brukowej na placu przed kościołem. Bardzo dziękujemy ks. Andrzejowi Bemowskiemu za ofiarowanie naszej Parafii 500 m2 materiału. Zapraszamy do wspólnej, społecznej pracy od poniedziałku do soboty od godz. 9.00.

Zapraszamy do objerzenia filmu z przedstawienia Scholi Niebieskiej, Rodziców i młodszych ministrantów o Dobrym Pasterzu, które odbyło się w trakcie Mszy Świętej dziecięcej o godz. 11.00, w dniu 17 kwietnia 2016 roku.

Triduum modlitewne w ramach 1050-lecia Chrztu Polski 14, 15 i 16 kwietnia (czwartek, piątek i sobota). Msze św. z nauką o godz. 9.00 i 18.00. W niedzielę 17 kwietnia po mszy św. wieczornej konferencja historyczna w kawiarence.

14 kwietnia — Chrzest sakramentem światłości i życia.

15 kwietnia — Chrzest narodzeniem do nowego życia.

16 kwietnia — Chrzest powołaniem do naśladowania Chrystusa.

Odkryjmy na nowo wartość naszego chrztu! Do nabycia publikacje związane z historią Chrztu Polski

Z przyjemnością informujemy, że od 24 lutego 2016 roku mamy w kościele nowe organy.