Ogłoszenia duszpasterskie – 19.06.2022

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dziś i w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.
  2. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po wieczornej mszy św., do godz. 20.00 i w czwartek, od godz. 16.00 do 18.00.
  4. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wraz z nabożeństwem czerwcowym, o godz. 17.30. Uroczyste zakończenie oktawy, z poświęceniem wianków, w czwartek.
  5. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela będziemy w tym roku wyjątkowo obchodzić w czwartek – 23.06.
  6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, zaś uroczysta msza św., podczas której oddamy nasze rodziny Sercu Jezusa, o godz. 18.
  7. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w piątek, podczas mszy św. o godz. 8; spowiedź na zakończenie roku od godz. 7.30.
  8. Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi w najbliższą sobotę; uroczysta msza św., wraz z nabożeństwem, o godz. 8.
  9. Odpust parafialny przeżywać będziemy w następny poniedziałek – 27.06., o godz. 18; w ramach odpustu zapraszamy na festyn wojskowy od godz. 16.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.

Wszystkich Parafian zapraszamy do odwiedzenia naszej budującej się świątyni w najbliższą niedzielę, 19 czerwca w godzinach od 12.00 do 16.00. Bezpośrednio po Mszy świętej dziecięcej, czyli o godz. 12.00 rozpocznie się koncert uwielbienia naszej Scholi Niebieskiej. Przewidziane są też różne inne atrakcje.

Niedziela, 12 czerwca była w naszej Parafii czasem duchowego przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Kazania na Mszach świętych głosił ks. Mikołaj, który wraz z grupą młodych ludzi z naszej wspólnoty będzie uczestniczył w ŚDM w Krakowie w dniach 25 - 31 lipca br. Poznaliśmy ideę i historię ŚDM, hasło i logo Spotkania, był też czas na osobiste świadectwo z JMJ w Paryżu. Bardzo dziękujemy drogim Parafianom za duchowe i materialne wsparcie naszego wyjazdu do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych.png