Ogłoszenia duszpasterskie – 25.09.2022

1. Pragniemy poinformować wiernych o zmianie porządku niedzielnego mszy św. w naszej parafii; tak więc, od niedzieli – 02. października – msze św. odprawiać będziemy o następujących godzinach: 6.30, 8.00 w kościele oraz w kaplicy szkoły św. Jana de La Salle, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30. Intencje mszalne przyjęte na godziny 12, 13 i 14 będziemy odprawiać w koncelebrze, o godz. 12.30.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po mszy wieczornej, do godz. 20 oraz w czwartek, od godz. 16 do 18; podczas czwartkowej adoracji okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 18.
  3. W najbliższą sobotę rozpocznie się miesiąc październik; nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 8.30 i 17.30; w niedzielę wspólny różaniec rodzinny odmówimy o godz. 18; dzieci zapraszamy na różaniec szczególnie w poniedziałek, środę i piątek.
  4. W niedzielę – 02.10. – po mszy św. o godz. 11, odbędzie się spotkanie z rodzicami oraz z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I. Komunii Świętej.
  5. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na obiady dla ubogich dzieci naszej parafii; jednocześnie informujemy, że można przynosić do plebanii różne artykuły szkolne, które zostaną przekazane ukraińskim dzieciom za pośrednictwem sióstr nazaretanek tam posługujących.
  6. W najbliższą środę – 28.09. – przypada 14. rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. Siostry Faustyny; w związku z tym, tego dnia, o godz. 15, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy rondzie św. Jana de La Salle.
  7. Stałych i zgłoszonych chorych odwiedzać będziemy w przyszły piątek i sobotę – 07. 10. i 08.10. – od godz. 9.
  8. W każdą II. i IV. środę miesiąca wspólnota Marana Tha zaprasza na spotkanie modlitewne po mszy św. wieczornej do kuchni dla ubogich.
  9. Różaniec w intencji pokoju odmawiamy codziennie, o godz. 7.30.
  10. W tygodniu wspominać będziemy:
    • we wtorek – św. Wincentego a Paulo;
    • w czwartek – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
    • w piątek – św. Hieronima – kapłana i Doktora Kościoła;
    • w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus – dziewicę i Doktora Kościoła.

5606d9e7e02c6_p.jpg

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pierwszej Rocznicy Sakry Biskupiej Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w naszym kościele parafialnym w najbliższy wtorek, 25 października o godz. 18.00. Celebra będzie miała potrójny wymiar - będzie dziękczynieniem za posługę Księdza Biskupa, rozpoczęciem trzyletniego przygotowania do Jubileuszu 90-lecia naszej Parafii oraz modlitwą w intencji przebudowy naszej świątyni (poświęcenie nowych okien w dolnym kościele).

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.