Ogłoszenia duszpasterskie – 25.09.2022

1. Pragniemy poinformować wiernych o zmianie porządku niedzielnego mszy św. w naszej parafii; tak więc, od niedzieli – 02. października – msze św. odprawiać będziemy o następujących godzinach: 6.30, 8.00 w kościele oraz w kaplicy szkoły św. Jana de La Salle, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30. Intencje mszalne przyjęte na godziny 12, 13 i 14 będziemy odprawiać w koncelebrze, o godz. 12.30.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po mszy wieczornej, do godz. 20 oraz w czwartek, od godz. 16 do 18; podczas czwartkowej adoracji okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 18.
  3. W najbliższą sobotę rozpocznie się miesiąc październik; nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 8.30 i 17.30; w niedzielę wspólny różaniec rodzinny odmówimy o godz. 18; dzieci zapraszamy na różaniec szczególnie w poniedziałek, środę i piątek.
  4. W niedzielę – 02.10. – po mszy św. o godz. 11, odbędzie się spotkanie z rodzicami oraz z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I. Komunii Świętej.
  5. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na obiady dla ubogich dzieci naszej parafii; jednocześnie informujemy, że można przynosić do plebanii różne artykuły szkolne, które zostaną przekazane ukraińskim dzieciom za pośrednictwem sióstr nazaretanek tam posługujących.
  6. W najbliższą środę – 28.09. – przypada 14. rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. Siostry Faustyny; w związku z tym, tego dnia, o godz. 15, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy rondzie św. Jana de La Salle.
  7. Stałych i zgłoszonych chorych odwiedzać będziemy w przyszły piątek i sobotę – 07. 10. i 08.10. – od godz. 9.
  8. W każdą II. i IV. środę miesiąca wspólnota Marana Tha zaprasza na spotkanie modlitewne po mszy św. wieczornej do kuchni dla ubogich.
  9. Różaniec w intencji pokoju odmawiamy codziennie, o godz. 7.30.
  10. W tygodniu wspominać będziemy:
    • we wtorek – św. Wincentego a Paulo;
    • w czwartek – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
    • w piątek – św. Hieronima – kapłana i Doktora Kościoła;
    • w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus – dziewicę i Doktora Kościoła.

Fahl.png Dzisiaj w naszej parafii gościły siostry katarzynki z Braniewa. Podczas mszy świętych przybliżyły nam postać sługi Bożej S. Charitiny Fahl. Jej grób znajduje się na przykościelnym cmentarzu.

W niedzielę 12 listopada wizytacja kanoniczna naszej parafii ks. bpa Wiesława Szlachetki. Program wizytacji: 8.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Żywy Różaniec", Koło Przyjaciół Radia Maryja, III Zakon Świecki św. Franciszka, Wspólnota Różańca do Krwi Chrystusa/; 9.30 - Msza św. /homilia - ks. Krystian, grupy - Liturgiczna Służba Ołtarza, Szkolne Koło Caritas, młodzież przygotowująca się do bierzmowania/; 11.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Schola Niebieska",Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci/; 12.00 - Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks.Biskupa /grupy - Wspólnota Domowego Koscioła, Rycerze Kolumba, Chór "Głoś imię Pana", Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis", Wspólnota Kaszubów/; 13.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - dzieci przygotowujące się do I Komunii św., Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę/; 14.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - Odnowa w Duchu Świętym, "Maranatha", Parafialny Zespół Caritas/.

Porządek nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny: 1 listopada: 10.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 11.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 12.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 13.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 15.00 - Procesja z modlitwą za zmarłych /od bramy/ i Msza święta pod przewodnictwem Ks.Bpa Zbigniewa Zielińskiego /przy krzyżu/; 2 listopada: 15.00 - Msza święta /nowa kaplica/.

W sobotę 28 października o godz. 8.00 uroczysta Eucharystia w intencji ks. proboszcza Tadeusza Chajewskiego.

Uroczyste zakończenie 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie na terenie naszej parafii odbędzie się podczas modlitwy różańcowej ulicami osiedla w niedzielę 15 października. Rozpoczęcie o godz. 20-tej przy ul. Róży Ostrowskiej 2, a zakończenie przy ul. Współczesnej.

W najbliższą sobotę, 7 października otoczmy modlitwą różańcową naszą ojczyznę. Program wydarzenia: 10:30 – Spotkania w kościołach stacyjnych /Stogi, Nowy Port, Brzeźno, Zaspa, Przymorze, Jelitkowo/ 11:00 – Msza św.; 12:00 Nabożeństwo 13:00 – wyruszamy do stref prowadzeni przez wolontariuszy 14:00 – modlitwa różańcowa, 16:00 – zakończenie czwartej części.

www.rozaniecdogranic.pl

23/24 września w naszej parafi, to czas nawiedzenia relikwii św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wprowadzenie relikwii i uroczysta msza św. w sobotę o godz. 18.00. Zakończenie w niedzielę mszą św. o godz. 18.30.

Dzisiaj nasz parafianin Łukasz Preising oraz Piotr, Tadeusz i Jan , którzy wczoraj złożyli śluby wieczyste, przyjmą święcenia diakonatu. Uroczystość w Matemblewie o godz. 18.00.

W najbliższy piątek, 8 września, ks. Wiesław Wiśniewski wraz z czterema współbraćmi złoży śluby wieczyste. Uroczystość odbędzie się w Matemblewie o godz. 18.00.