Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na przygotowanie górnego kościoła do I mszy świętej.

2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na katolickie uczelnie w Polsce.

3. Nasze najlepsze życzenia składamy ks. Piotrowi z okazji jego 55 urodzin i zapewniamy o naszej modlitwie („aby – jak sam to mówi, wypełniła się wola Pana Boga“ – czyli, aby w końcu mógł zostać proboszczem  ).

4. Zapraszamy na pielgrzymkę – 1. maja do kościołów: św. Michała na Oksywiu, Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie; Fary Puckiej oraz Chłapowa. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy i dalsze informacje u ks. Leszka.

5.Jest nowy świąteczny numer naszego parafialnego kwartalnika Maryjo Pomagaj.

6. W dzisiejszym Biuletynie dodatek – kilka myśli o tym, jak zmartwychwstać za życia.

Poniedziałek Wielkanocny -

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na katolickie uczelnie w Polsce.

2. Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym za przygotowanie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych w naszej parafii.

3. W najbliższą niedziele Święto Miłosierdzia Bożego. W godz. 15:00 – 16:00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

4. Odpust dekanalny w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w najbliższy czwartek

o godz. 15:00. Wyruszymy pielgrzymką pieszą o godz. 14:30. W czasie odpustu będziemy świętować 100 urodziny ks. Józefa Obuchowskiego – Zmartwychwstańca.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę – 1. maja do kościołów: św. Michała na Oksywiu, Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie; Fary Puckiej oraz Chłapowa. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy i dalsze informacje u ks. Leszka.

W poniedziałek, 18 kwietnia rozpoczęśliśmy prace przy układaniu kostki brukowej na placu przed kościołem. Bardzo dziękujemy ks. Andrzejowi Bemowskiemu za ofiarowanie naszej Parafii 500 m2 materiału. Zapraszamy do wspólnej, społecznej pracy od poniedziałku do soboty od godz. 9.00.

Zapraszamy do objerzenia filmu z przedstawienia Scholi Niebieskiej, Rodziców i młodszych ministrantów o Dobrym Pasterzu, które odbyło się w trakcie Mszy Świętej dziecięcej o godz. 11.00, w dniu 17 kwietnia 2016 roku.

Triduum modlitewne w ramach 1050-lecia Chrztu Polski 14, 15 i 16 kwietnia (czwartek, piątek i sobota). Msze św. z nauką o godz. 9.00 i 18.00. W niedzielę 17 kwietnia po mszy św. wieczornej konferencja historyczna w kawiarence.

14 kwietnia — Chrzest sakramentem światłości i życia.

15 kwietnia — Chrzest narodzeniem do nowego życia.

16 kwietnia — Chrzest powołaniem do naśladowania Chrystusa.

Odkryjmy na nowo wartość naszego chrztu! Do nabycia publikacje związane z historią Chrztu Polski

Z przyjemnością informujemy, że od 24 lutego 2016 roku mamy w kościele nowe organy.