Ogłoszenia duszpasterskie – 19.06.2022

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dziś i w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.
  2. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po wieczornej mszy św., do godz. 20.00 i w czwartek, od godz. 16.00 do 18.00.
  4. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wraz z nabożeństwem czerwcowym, o godz. 17.30. Uroczyste zakończenie oktawy, z poświęceniem wianków, w czwartek.
  5. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela będziemy w tym roku wyjątkowo obchodzić w czwartek – 23.06.
  6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, zaś uroczysta msza św., podczas której oddamy nasze rodziny Sercu Jezusa, o godz. 18.
  7. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w piątek, podczas mszy św. o godz. 8; spowiedź na zakończenie roku od godz. 7.30.
  8. Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi w najbliższą sobotę; uroczysta msza św., wraz z nabożeństwem, o godz. 8.
  9. Odpust parafialny przeżywać będziemy w następny poniedziałek – 27.06., o godz. 18; w ramach odpustu zapraszamy na festyn wojskowy od godz. 16.

W sobotę 28 października o godz. 8.00 uroczysta Eucharystia w intencji ks. proboszcza Tadeusza Chajewskiego.

Uroczyste zakończenie 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie na terenie naszej parafii odbędzie się podczas modlitwy różańcowej ulicami osiedla w niedzielę 15 października. Rozpoczęcie o godz. 20-tej przy ul. Róży Ostrowskiej 2, a zakończenie przy ul. Współczesnej.

W najbliższą sobotę, 7 października otoczmy modlitwą różańcową naszą ojczyznę. Program wydarzenia: 10:30 – Spotkania w kościołach stacyjnych /Stogi, Nowy Port, Brzeźno, Zaspa, Przymorze, Jelitkowo/ 11:00 – Msza św.; 12:00 Nabożeństwo 13:00 – wyruszamy do stref prowadzeni przez wolontariuszy 14:00 – modlitwa różańcowa, 16:00 – zakończenie czwartej części.

www.rozaniecdogranic.pl

23/24 września w naszej parafi, to czas nawiedzenia relikwii św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wprowadzenie relikwii i uroczysta msza św. w sobotę o godz. 18.00. Zakończenie w niedzielę mszą św. o godz. 18.30.

Dzisiaj nasz parafianin Łukasz Preising oraz Piotr, Tadeusz i Jan , którzy wczoraj złożyli śluby wieczyste, przyjmą święcenia diakonatu. Uroczystość w Matemblewie o godz. 18.00.

W najbliższy piątek, 8 września, ks. Wiesław Wiśniewski wraz z czterema współbraćmi złoży śluby wieczyste. Uroczystość odbędzie się w Matemblewie o godz. 18.00.

8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się oddanie Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.

W dniach 23 - 24 września odbędzie się nawiedzenie Parafii przez relikwie św. Brata Alberta. Szczegóły będą podane w ogłoszeniach parafialnych.

Matka-Boza-Nieustajacej-Pomocy-full-size-large.jpg

W dniu 27 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki naszej Parafii.

W tym dniu zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński, nasz Parafianin.

Z dniem 1 lipca br. Ksiądz Arcybiskup odwołał ks. Mikołaja Dacko z funkcji wikariusza w naszej brętowskiej Parafii i mianował go wikariuszem w Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Gdyni - Oksywiu.

Na jego miejsce mianował ks. Krystiana Krepel, dotychczasowego wikariusza w Parafii św. Jana z Kęt w Rumii - Janowie.

Życzymy Księżom obfitości Bożych łask na drodze kapłańskiej posługi w nowych miejscach.