VII niedziela Zwykła - 23. lutego 2020 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.

Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na obiady szkolne dla ubogich dzieci z naszej parafii.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro – w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową o 6:30; 8:00; 9:00; dla dzieci młodszych o 16:00; dla dzieci starszych o 17:00; dla młodzieży o 19:30 oraz dla dorosłych o 18:00 i 20:30. Podczas każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem.

4. Drogi krzyżowe w piątki dla dzieci o godz. 17:00; dla młodzieży, studiujących i pracujących o 20:00, a dla dorosłych o 8:30 i 18:30.

5. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30.

6. Spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w sobotę 29. lutego po mszy św. o godz. 8:00.

7. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę 4. marca o godz. 16:30.

8. Jak co roku pomagamy rozliczyć 1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość. Służymy pomocą w każdą niedzielę marca, w godz. 9:00 – 12:00.

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.

Wszystkich Parafian zapraszamy do odwiedzenia naszej budującej się świątyni w najbliższą niedzielę, 19 czerwca w godzinach od 12.00 do 16.00. Bezpośrednio po Mszy świętej dziecięcej, czyli o godz. 12.00 rozpocznie się koncert uwielbienia naszej Scholi Niebieskiej. Przewidziane są też różne inne atrakcje.

Niedziela, 12 czerwca była w naszej Parafii czasem duchowego przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Kazania na Mszach świętych głosił ks. Mikołaj, który wraz z grupą młodych ludzi z naszej wspólnoty będzie uczestniczył w ŚDM w Krakowie w dniach 25 - 31 lipca br. Poznaliśmy ideę i historię ŚDM, hasło i logo Spotkania, był też czas na osobiste świadectwo z JMJ w Paryżu. Bardzo dziękujemy drogim Parafianom za duchowe i materialne wsparcie naszego wyjazdu do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych.png

Z okazji dzisiejszego wieczornego meczu Polska - Irlandia Północna, nasza Schola Niebieska zmieniła swoje stroje i tym razem na niedzielnej Mszy św. dziecięcej wystąpiła w barwach biało - czerwonych. Przed ogłoszeniami Ksiądz Proboszcz ubrany w swój kibicowski strój przećwiczył doping z dziećmi i z resztą wiernych. Doping udał się wspaniale, modliliśmy się też o błogosławieństwo Boże dla naszej Reprezentacji.

DSC_0042.jpg

W sobotę, 11 czerwca wybraliśmy się w gronie ministrantów i lektorów naszej Parafii wraz z niektórymi rodzicami (w sumie 19 osób) na rzekę Wdę. W pięknej pogodzie pokonaliśmy w kajakach 23-kilometrowy odcinek z Czarnej Wody do Osowa Leśnego. Po drodze była Msza święta nad rzeką w intencji uczestników spływu i ich rodzin. Nie obyło się bez przygód (napotkane konie w wodzie (!) i wywrotka księdza opiekuna :) Zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami i domowym sernikiem. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy i pokonamy wspólnie i z Bożą pomocą kolejny odcinek Wdy.

thumb_IMG_3684_1024.jpg

thumb_IMG_3686_1024.jpg

thumb_IMG_3680_1024.jpg

W piątek i sobotę po Bożym Ciele pielgrzymowaliśmy pieszo łącznie 75 km do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Grupa pielgrzymów pochodzących z różnych parafii (w tym 3 z naszej) wędrowała przez Żuławy, z noclegiem w Nowej Cerkwi.

matowy.jpg

Przygotowania do procesji Bożego Ciała idą pełną parą. Na zdjęciach poniżej - Parafianie budujący ołtarze na ul. Podkarpackiej i na ul. Niedźwiednik. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą procesję, która wyruszy po sumie o godz. 9.00.

thumb_IMG_3669_1024.jpg

thumb_IMG_3671_1024.jpg

thumb_IMG_3670_1024.jpg

W poniedziałek, 23 maja, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Wiesław Szlachetka udzielił Sakramentu Bierzmowania 41 osobom, w większości młodzieży klas III z Gimnazjum nr 31 Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii, przede wszystkim Kapłanom, Rodzinom, Świadkom, p. dyrektor Joannie Reszczyńskiej wraz z paniami wychowawczyniami klas za obecność i wspólną modlitwę w intencji młodych. Nowobierzmowanym życzymy wielu łask Bożych w dojrzałym życiu chrześcijańskim!