Ogłoszenia duszpasterskie – 25.02.2024

1. W dzisiejszą – II. Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami; w tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”; w związku z tym, w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, które niesie pomoc również polskim misjonarzom, pracującym w różnych zakątkach świata.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17, a dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.30 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Piotr Weigelt – dyrektor Hospicjum św. Józefa w Sopocie, w niedziele, o godz. 17.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po zakończeniu wieczornej mszy św. i potrwa do godz. 19.30; zapraszamy również na adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  4. Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczną się już za tydzień – w III. Niedzielę Wielkiego Postu; poprowadzi je w tym roku dla nas ks. Jarosław Szymczak; nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę podczas każdej mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas mszy św. o godz. 8 i 18; dodatkowa nauka dla studentów i osób pracujących do późna – o godz. 19.30.
  5. Przy wyjściu z kościoła odbywa się dziś zbiórka na sfinansowanie organizacji Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową – 24.03. – w górnym kościele.
  6. W tym tygodniu przypada I. piątek miesiąca; okazja do skorzystania ze spowiedzi św. będzie w czwartek i piątek od godz. 16.30; msza św. pierwszopiątkowa i droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17, dla młodzieży i dorosłych – o godz. 18.
  7. Stałych i zgłoszonych chorych odwiedzać będziemy w piątek i sobotę, od godz. 9.
  8. W I. sobotę miesiąca msza wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi, wraz z nabożeństwem o godz. 8.
  9. Młodzież naszej Parafii zapraszamy na wieczór rekolekcyjny pod hasłem: „Bóg nie umarł”; spotkanie odbędzie się w piątek – 08.03. – o godz. 18, w plebanii.
  10. Zapraszamy również na rekolekcje wielkopostne dla mężczyzn, organizowane przez Wspólnotę św. Pawła w parafii św. Teresy od Dziesiątka Jezus, w dniach 26.02. – 28.02., o godzinie 18.
  11. Zapraszamy także na Wielkopostne Rekolekcyjne Spotkanie z Dziećmi, które odbędzie się w sobotę – 16.03. – w godzinach 9 – 13, w Szkole im. św. Jana de La Salle; w programie przewidziana jest nauka rekolekcyjna, praca w grupach, zajęcia plastyczne, poczęstunek i wiele innych atrakcji.

W sobotę 28 września przeżywaliśmy uroczystość ślubów zakonnych. podczas mszy świętej o godz. 8.00. Siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich złożyły śluby : 2 - wieczyste i 3 - pierwsze. Uroczystości przewodniczył i śluby przyjmował Ojciec Marek - Franciszkanin Konwentualny z Gdańska.

W sobotę 14 września uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie - Polska pod krzyżem. Na terenie naszej parafii zgromadziliśmy się pod kryżem przy ul. Góralskiej na Niedźwiedniku. Rozważaliśmy bolesne tajemnice różańca świętego i odmówiliśmy koronkę do Bożego miłosierdzia. Naszą wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny zakończyliśmy Apelem Jasogórskim.

Wczoraj świętowaliśmy jubileusz 90-lecia naszej parafii połączony z odpustem. W zakładce Galeria zdjęć można obejrzeć zdjęcia z tej uroczystości.

W najbliższy czwartek 27. czerwca jubileusz 90-lecia naszej parafii połączony z odpustem ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystej mszy św. jubileuszowej, o godz. 18.00, będzie przewodniczył ks. bp Z. Zieliński. Msza św. będzie sprawowana po raz pierwszy w górnym kosciele.Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.30 w dolnym kościele nabożeństwem czerwcowym i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie podczas procesji eucharystycznej kończącej oktawę Bożego Ciała udamy się do górnego kościoła. Po mszy św. zapraszamy na grochówkę i wspólną zabawę.

Światowy Dzień Chorego odbył się w naszej Parafii 17 lutego 2019 r. Uroczystą Mszę św. o godzinie 9.00 odprawił ks. biskup Zbigniew Zieliński.

Niech te piękne Święta uradują nasze serca, usuną z nich lęk i pokusę rozpaczy, niech otworzą na bliźniego i wzmocnią więzi między nami. Jezus niech stanie się naszym stałym Domownikiem, a Duch Świety niech nas umacnia, uświęca i prowadzi.

2.01.2019 – środa – ul. Współczesna, ul. Rodzinna.

3.01.2019 – czwartek – ul. Partyzantów 85,87, 91/93, 95/97, 99, 101, 103, 105, 107,
109; ul. Zubrzyckiego.

4.01.2019 – piątek – ul. Partyzantów 63, 65, 70, 72; ul. Obywatelska.

5.01.2019 – sobota – ul. Podleśna; ul. Zabytkowa; ul. Romańska, ul. Gotycka, ul. Barokowa, ul. Renesansowa, ul. Secesyjna.

6.01.2019 – niedziela – ul. Leśny Stok 4 i domki; ul. Róży Ostrowskiej 2 i 4.

Zapraszamy na świętowanie złotego jubileuszu życia zakonnego Siostry Moniki, nazaretanki. W sobotę 6 października o godz. 11.00 uroczystej mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Z. Zieliński.