Ogłoszenia duszpasterskie – 30.06.2024

1. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz festynu, a także Parafianom i Gościom uczestniczącym w tych wydarzeniach.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po zakończeniu mszy św. wieczornej i potrwa do godz. 19.30; zapraszamy również na Adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  3. Gościmy dziś w naszej parafii wolontariuszy z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po każdej mszy świętej będzie można zapisać się u nich do Grupy Biało – Złotej, do której przynależeć mogą wszyscy, którzy nie mogą wyruszyć w drogę fizycznie, a chcieliby towarzyszyć pielgrzymom w sposób duchowy.
  4. W tym tygodniu przypada I. czwartek, piątek oraz sobota miesiąca; okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek, od godz. 16.30; z kolei, w I. sobotę miesiąca zapraszamy na mszę św. wotywną ku czci Niepokalanego Serca Maryi, wraz z nabożeństwem o godz. 8.
  5. Informujemy, że w dni powszednie spowiadać będziemy 15 minut przed rozpoczęciem mszy św.
  6. Informujemy, że dnia 11.07. będzie gościł w naszej Parafii o. John Bashobora – ugandyjski kapłan i charyzmatyk; plan spotkania jest następujący: o godz. 15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; 15.30 – konferencja o. John’a; ok. 17.30 – Eucharystia wraz z modlitwą o uzdrowienie; już dziś zapraszamy na to wydarzenie, by w ten sposób umocnić swoją wiarę i przybliżyć się do Boga.
  7. Rozpoczęliśmy czas wakacji; witamy wszystkich Gości przebywających na terenie naszej Parafii, a tym, którzy wyjeżdżają na odpoczynek, życzymy regeneracji sił duchowych i fizycznych.

Przygotowania do procesji Bożego Ciała idą pełną parą. Na zdjęciach poniżej - Parafianie budujący ołtarze na ul. Podkarpackiej i na ul. Niedźwiednik. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą procesję, która wyruszy po sumie o godz. 9.00.

thumb_IMG_3669_1024.jpg

thumb_IMG_3671_1024.jpg

thumb_IMG_3670_1024.jpg

W poniedziałek, 23 maja, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Wiesław Szlachetka udzielił Sakramentu Bierzmowania 41 osobom, w większości młodzieży klas III z Gimnazjum nr 31 Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii, przede wszystkim Kapłanom, Rodzinom, Świadkom, p. dyrektor Joannie Reszczyńskiej wraz z paniami wychowawczyniami klas za obecność i wspólną modlitwę w intencji młodych. Nowobierzmowanym życzymy wielu łask Bożych w dojrzałym życiu chrześcijańskim!

DSC_1247.JPG

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do piękna liturgii uroczystości 25-lecia święceń kapłańskich ks. bp. Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy obfitości łask Bożych w posłudze biskupiej.

IMG_0020.JPG

W poniedziałek, 23 maja br. 39 gimnazjalistów i 2 osoby dorosłe przystąpią w naszym kościele parafialnym do Bierzmowania. Sakramentu udzieli ksiądz biskup Wiesław Szlachetka. Kandydaci zbierają się o godz. 17.20. Podczas Mszy św. będzie jeszcze okazja do spowiedzi, przede wszystkim dla Rodziców i Gości. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, aby Bierzmowanie było dla nich rzeczywiście bramą do dojrzałego życia chrześcijańskiego.

Ks. Piotr Bonin, wikariusz naszej Parafii obchodzi 25. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Czcigodnego Jubilata polecamy modlitwom Parafian i wszystkich zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w niedzielę, 22 maja o godz. 12.00.

Rozpoczęliśmy montaż kolejnych, dużych okien w górnym kościele. W tym roku zamierzamy wstawić okna w całej widocznej na zdjęciu części oraz wymienić całą prawą część okien w dolnym kościele. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać"!

thumb_IMG_3643_1024.jpg

Z radością informujemy, że zakończyliśmy pierwszy etap prac przy układaniu kostki brukowej na placu kościelnym. Z tej okazji Ksiądz Proboszcz zaprosił na uroczysty obiad na plebani panów, którzy przez prawie miesiąc społecznie wykonywali te prace na rzecz wspólnoty parafialnej. Ciąg dalszy prac w czerwcu. Można jeszcze składać ofiary na nowy materiał.

W poniedziałek, 18 kwietnia rozpoczęśliśmy prace przy układaniu kostki brukowej na placu przed kościołem. Bardzo dziękujemy ks. Andrzejowi Bemowskiemu za ofiarowanie naszej Parafii 500 m2 materiału. Zapraszamy do wspólnej, społecznej pracy od poniedziałku do soboty od godz. 9.00.