VI Niedziela Zwykła - 17. lutego 2019 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby oraz przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na górny kościół 5128 zł. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są również w całości przeznaczone na ten cel.

2. Adoracja Najśw. Sakramentu jutro – w poniedziałek, po mszy św. wieczornej do godz. 20:30.

3. We wtorek urodziny ks. Leszka. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 w intencji Solenizanta.

4. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w najbliższą sobotę po mszy św. o godz. 8:00.

5. Zapraszamy na modlitwę Akatystu ku czci Bogurodzicy w sobotę o 17.00.

6. Wszystkie ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę, będą przeznaczone na opłacenie ogrzewania.

.7 Bractwo Świętego JP II organizuje w dniach 23.04 – 5.05. pielgrzymkę do Francji. W programie zwiedzanie sanktuariów maryjnych. Koszt pielgrzymki wynosi 900 zł = 490 €. Zapisy prowadzi ks. Roman Zrój.

8. Są jeszcze wolne miejsca na autokarowy wyjazd na Tropikalną Wyspę k. Berlina. W dniach 1-3. marca Wyjazd w piątek ok 21:00, powrót w niedzielę ok 6 nad ranem. Koszt przejazdu 140 zł + koszty wstępu. Spotkanie organizacyjne dla uczestników w przyszłym tygodniu. Zapisy oraz więcej informacji w zakrystii.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.

Patronka muzyki kościelnej

22 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Cecyli nasz chór parafialny "Głoś imię Pana" ubogacił swoim śpiewem wieczorną Eucharystię. Chórem dyrygują absolwentki Akademii Muzycznej Martyna i Dominika. Panie i Panów lubiących śpiewać zapraszamy do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki o 18.45 i piątek o 18.00, w szkole de la Salle.

Fahl.png Dzisiaj w naszej parafii gościły siostry katarzynki z Braniewa. Podczas mszy świętych przybliżyły nam postać sługi Bożej S. Charitiny Fahl. Jej grób znajduje się na przykościelnym cmentarzu.

W niedzielę 12 listopada wizytacja kanoniczna naszej parafii ks. bpa Wiesława Szlachetki. Program wizytacji: 8.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Żywy Różaniec", Koło Przyjaciół Radia Maryja, III Zakon Świecki św. Franciszka, Wspólnota Różańca do Krwi Chrystusa/; 9.30 - Msza św. /homilia - ks. Krystian, grupy - Liturgiczna Służba Ołtarza, Szkolne Koło Caritas, młodzież przygotowująca się do bierzmowania/; 11.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Schola Niebieska",Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci/; 12.00 - Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks.Biskupa /grupy - Wspólnota Domowego Koscioła, Rycerze Kolumba, Chór "Głoś imię Pana", Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis", Wspólnota Kaszubów/; 13.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - dzieci przygotowujące się do I Komunii św., Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę/; 14.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - Odnowa w Duchu Świętym, "Maranatha", Parafialny Zespół Caritas/.

Porządek nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny: 1 listopada: 10.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 11.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 12.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 13.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 15.00 - Procesja z modlitwą za zmarłych /od bramy/ i Msza święta pod przewodnictwem Ks.Bpa Zbigniewa Zielińskiego /przy krzyżu/; 2 listopada: 15.00 - Msza święta /nowa kaplica/.

W sobotę 28 października o godz. 8.00 uroczysta Eucharystia w intencji ks. proboszcza Tadeusza Chajewskiego.