XXI Niedziela Zwykła - 25.08.2019

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 4957 zł. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na rzecz rodzin w Syrii, w Aleppo.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro w poniedziałek, po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

3. Uroczystość Najświetszej Maryi Panny Częstochowskiej w poniedziałek 26. sierpnia. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00 i 18.00. Czuwanie z Maryją po wieczornej mszy św.: różaniec w intencji Ojczyzny o 19.30 i Apel Jasnogórski o 20.30.

4. Dzisiaj urodziny obchodzi ks. Emil, a we wtorek imieniny siostra Monika. Pamiętajmy o solenizantach w swoich modlitwach.

5. Witamy wszystkich gości przebywających na urlopach i wakacjach na terenie naszej parafii. Życzymy Wam miłego i Bożego wypoczynku.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.

Patronka muzyki kościelnej

22 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Cecyli nasz chór parafialny "Głoś imię Pana" ubogacił swoim śpiewem wieczorną Eucharystię. Chórem dyrygują absolwentki Akademii Muzycznej Martyna i Dominika. Panie i Panów lubiących śpiewać zapraszamy do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki o 18.45 i piątek o 18.00, w szkole de la Salle.

Fahl.png Dzisiaj w naszej parafii gościły siostry katarzynki z Braniewa. Podczas mszy świętych przybliżyły nam postać sługi Bożej S. Charitiny Fahl. Jej grób znajduje się na przykościelnym cmentarzu.