Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczone na przygotowanie górnego kościoła do I mszy św. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 4958 zł.

2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w następującym porządku: 6:30; 8:00; 9:00 – uroczysta suma, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Msza św. po procesji przy szkole nr 38 i msza św. wieczorna o godz. 18:30. Uroczysta procesja eucharystyczna wyrusza po mszy św. o godz. 9:00 i przejdzie następującymi ulicami: Podkarpacką, Niedźwiednik; Góralską, Leśną Górą i zakończy się przy szkole nr 38. Ołtarze eucharystyczne przy ul. Podkarpackiej, Niedźwiednik, Leśnej Górze i przy szkole nr 38. Kazanie eucharystyczne przy IV ołtarzu. W dniu Bożego Ciała, jesteśmy zobowiązani do udziału we mszy św.

5. W oktawie Bożego Ciała procesja przy naszym kościele w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30.

6. We wtorek na godz. 17:00 zapraszamy przed kościół dzieci na próbę sypania kwiatków na Boże Ciało.

7. W przyszłą niedzielę będzie już do nabycia książka ks. Leszka Jażdżewskiego poświęcona 90-leciu naszej parafii.

8. Zapraszamy do pracy przy porządkowaniu górnego kościoła, codziennie od godz. 9:00.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.

Patronka muzyki kościelnej

22 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Cecyli nasz chór parafialny "Głoś imię Pana" ubogacił swoim śpiewem wieczorną Eucharystię. Chórem dyrygują absolwentki Akademii Muzycznej Martyna i Dominika. Panie i Panów lubiących śpiewać zapraszamy do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki o 18.45 i piątek o 18.00, w szkole de la Salle.

Fahl.png Dzisiaj w naszej parafii gościły siostry katarzynki z Braniewa. Podczas mszy świętych przybliżyły nam postać sługi Bożej S. Charitiny Fahl. Jej grób znajduje się na przykościelnym cmentarzu.

W niedzielę 12 listopada wizytacja kanoniczna naszej parafii ks. bpa Wiesława Szlachetki. Program wizytacji: 8.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Żywy Różaniec", Koło Przyjaciół Radia Maryja, III Zakon Świecki św. Franciszka, Wspólnota Różańca do Krwi Chrystusa/; 9.30 - Msza św. /homilia - ks. Krystian, grupy - Liturgiczna Służba Ołtarza, Szkolne Koło Caritas, młodzież przygotowująca się do bierzmowania/; 11.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Schola Niebieska",Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci/; 12.00 - Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks.Biskupa /grupy - Wspólnota Domowego Koscioła, Rycerze Kolumba, Chór "Głoś imię Pana", Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis", Wspólnota Kaszubów/; 13.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - dzieci przygotowujące się do I Komunii św., Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę/; 14.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - Odnowa w Duchu Świętym, "Maranatha", Parafialny Zespół Caritas/.

Porządek nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny: 1 listopada: 10.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 11.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 12.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 13.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 15.00 - Procesja z modlitwą za zmarłych /od bramy/ i Msza święta pod przewodnictwem Ks.Bpa Zbigniewa Zielińskiego /przy krzyżu/; 2 listopada: 15.00 - Msza święta /nowa kaplica/.

W sobotę 28 października o godz. 8.00 uroczysta Eucharystia w intencji ks. proboszcza Tadeusza Chajewskiego.