Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na przygotowanie górnego kościoła do I mszy świętej.

2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na katolickie uczelnie w Polsce.

3. Nasze najlepsze życzenia składamy ks. Piotrowi z okazji jego 55 urodzin i zapewniamy o naszej modlitwie („aby – jak sam to mówi, wypełniła się wola Pana Boga“ – czyli, aby w końcu mógł zostać proboszczem  ).

4. Zapraszamy na pielgrzymkę – 1. maja do kościołów: św. Michała na Oksywiu, Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie; Fary Puckiej oraz Chłapowa. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy i dalsze informacje u ks. Leszka.

5.Jest nowy świąteczny numer naszego parafialnego kwartalnika Maryjo Pomagaj.

6. W dzisiejszym Biuletynie dodatek – kilka myśli o tym, jak zmartwychwstać za życia.

Poniedziałek Wielkanocny -

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na katolickie uczelnie w Polsce.

2. Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym za przygotowanie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych w naszej parafii.

3. W najbliższą niedziele Święto Miłosierdzia Bożego. W godz. 15:00 – 16:00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

4. Odpust dekanalny w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w najbliższy czwartek

o godz. 15:00. Wyruszymy pielgrzymką pieszą o godz. 14:30. W czasie odpustu będziemy świętować 100 urodziny ks. Józefa Obuchowskiego – Zmartwychwstańca.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę – 1. maja do kościołów: św. Michała na Oksywiu, Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie; Fary Puckiej oraz Chłapowa. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy i dalsze informacje u ks. Leszka.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.

Patronka muzyki kościelnej

22 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Cecyli nasz chór parafialny "Głoś imię Pana" ubogacił swoim śpiewem wieczorną Eucharystię. Chórem dyrygują absolwentki Akademii Muzycznej Martyna i Dominika. Panie i Panów lubiących śpiewać zapraszamy do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki o 18.45 i piątek o 18.00, w szkole de la Salle.

Fahl.png Dzisiaj w naszej parafii gościły siostry katarzynki z Braniewa. Podczas mszy świętych przybliżyły nam postać sługi Bożej S. Charitiny Fahl. Jej grób znajduje się na przykościelnym cmentarzu.

W niedzielę 12 listopada wizytacja kanoniczna naszej parafii ks. bpa Wiesława Szlachetki. Program wizytacji: 8.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Żywy Różaniec", Koło Przyjaciół Radia Maryja, III Zakon Świecki św. Franciszka, Wspólnota Różańca do Krwi Chrystusa/; 9.30 - Msza św. /homilia - ks. Krystian, grupy - Liturgiczna Służba Ołtarza, Szkolne Koło Caritas, młodzież przygotowująca się do bierzmowania/; 11.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Schola Niebieska",Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci/; 12.00 - Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks.Biskupa /grupy - Wspólnota Domowego Koscioła, Rycerze Kolumba, Chór "Głoś imię Pana", Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis", Wspólnota Kaszubów/; 13.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - dzieci przygotowujące się do I Komunii św., Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę/; 14.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - Odnowa w Duchu Świętym, "Maranatha", Parafialny Zespół Caritas/.

Porządek nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny: 1 listopada: 10.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 11.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 12.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 13.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 15.00 - Procesja z modlitwą za zmarłych /od bramy/ i Msza święta pod przewodnictwem Ks.Bpa Zbigniewa Zielińskiego /przy krzyżu/; 2 listopada: 15.00 - Msza święta /nowa kaplica/.

W sobotę 28 października o godz. 8.00 uroczysta Eucharystia w intencji ks. proboszcza Tadeusza Chajewskiego.