Ogłoszenia duszpasterskie - 11.10.2020

1. Parafia nasza jest od wtorku pogrążona w żałobie i smutku: w miniony wtorek odeszła bowiem do wieczności śp. Siostra Monika Thrun – zakrystianka, która pracowała wśród nas 36 lat, służąc pięknie Bogu i ludziom. Sprawa pogrzebu odsuwa się w czasie, ze względu na kwarantannę Sióstr Nazaretanek i Księdza Proboszcza. Chcemy do czasu pogrzebu trwać nieustannie na modlitwie różańcowej za zmarłą siostrę Monikę. Różaniec żałobny odmawiać będziemy codziennie po wieczornej mszy św. aż do dnia pogrzebu.
  2. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik o godz. 8.30 i 17.30. Dodatkowy różaniec w poniedziałek, o godz. 20.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro, po różańcu żałobnym, do godz. 20.30.
  4. Dzień czuwania fatimskiego przypada we wtorek, 13.10. Modlić się będziemy o ustanie pandemii koronawirusa. Czuwanie wieczorne rozpoczniemy po modlitwie różańcowej za śp. Siostrę Monikę. O godz. 19.30 odmówimy różaniec fatimski, o 20.30 – nabożeństwo ekspiacyjne, zaś o 21 – zaśpiewamy Apel Jasnogórski i przejdziemy w procesji dookoła kościoła z figurą Matki Bożej.
  5. Z racji pandemii i żałoby w parafii odwołany zostaje różaniec ulicami naszego osiedla. Gromadzimy się w kościele, o godz. 19.30, by odmówić różaniec żałobny w intencji Siostry Moniki.
  6. Na czas nieokreślony odwołane są katechezy dla dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Program uroczystości
pogrzebowych
śp.
Siostry Moniki Thrun

Piątek – 16.10.2020

• godz. 17: wprowadzenie trumny do kościoła
  • godz. 18: msza św. parafialna
  • godz. 19: różaniec w intencji śp. Siostry Moniki Thrun
  • godz. 20: msza św. celebrowana przez kapłanów pochodzących z parafii oraz pracujących niegdyś i obecnie w parafii
  • godz. 21: Apel Jasnogórski

Sobota – 17.10.2020

• godz. 10: różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji śp. Siostry Moniki
  • godz. 11: msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego

tadeusz_chajewski.jpg

W piątek, 28 października obchodzimy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to również dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Tadeusza. Wszystkich Parafian zapraszamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta na podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00.

5606d9e7e02c6_p.jpg

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pierwszej Rocznicy Sakry Biskupiej Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w naszym kościele parafialnym w najbliższy wtorek, 25 października o godz. 18.00. Celebra będzie miała potrójny wymiar - będzie dziękczynieniem za posługę Księdza Biskupa, rozpoczęciem trzyletniego przygotowania do Jubileuszu 90-lecia naszej Parafii oraz modlitwą w intencji przebudowy naszej świątyni (poświęcenie nowych okien w dolnym kościele).

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg