Ogłoszenia duszpasterskie – 14.04.2024

1. Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny, mający nas inspirować do częstszego sięgania po Pismo Święte i odnajdywania bliskości Boga także poprzez regularną, prywatną lekturę Biblii, by odkrywać w tych tekstach bogactwo życiowych wskazówek oraz odpowiedzi na dręczące ludzi pytania, prowadzących do refleksji nad sensem naszej codziennej egzystencji. Przeżywamy dzisiaj także Święto Chrztu Polski, uważane za początek chrystianizacji Polski, który nie był jedynie wydarzeniem religijnym, albowiem włączył rodzące się państwo polskie w krąg polityczno – kulturowy Europy łacińskiej, otwierając przed naszym krajem nieznane wcześniej możliwości – wyjście z kryzysu i przyłączenie się do zupełnie nowej strefy kulturowej i cywilizacyjnej.
  2. W związku z rozpoczynającym się Tygodniem Biblijnym przypominamy, że w naszej Parafii istnieje Krąg Biblijny, którego spotkania odbywają się w każdy wtorek, o godz. 19.30, w kawiarence na plebanii.
  3. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda prosi, by dzisiejsza niedziela była dniem szczególnie intensywnej modlitwy w obronie dzieci nienarodzonych, podkreślając, że „życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka”. Będziemy to czynić dziś, modląc się w tej intencji podczas każdej Eucharystii, jak również podczas Wielkanocnego Uwielbienia – naszej wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które rozpocznie się o godz. 16.30.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po wieczornej mszy św. i potrwa do godz. 19.30; zapraszamy również na adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  5. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek w ramach akcji Pola Nadziei, przeznaczona na wsparcie działalności hospicjów; chciejmy naszą modlitwą i darem serca wesprzeć dzieło pomocy ludziom terminalnie chorym.
  6. Informujemy, że rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 19.05., o godz. 11.
  7. Zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek, o godz. 18.30, w kościele; z kolei młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na obowiązkowe spotkanie, które odbędzie się w czwartek, o godz. 18.45, w kościele.
  8. W przyszłą niedzielę będzie modlił się z nami nasz Parafianin – o. Paweł Popów OFM, który wygłosi Słowo Boże oraz będzie zbierał ofiary dla ubogich dzieci z Boliwii – na ich wyżywienie oraz pomoce szkolne i opiekę medyczną; za wszelkie dary serca już dziś o. Paweł bardzo dziękuje.
  9. Taca dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne; środki te pomogą sfinansować rozpoczęte prace budowlane wewnątrz naszej świątyni.

Patronka muzyki kościelnej

22 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Cecyli nasz chór parafialny "Głoś imię Pana" ubogacił swoim śpiewem wieczorną Eucharystię. Chórem dyrygują absolwentki Akademii Muzycznej Martyna i Dominika. Panie i Panów lubiących śpiewać zapraszamy do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki o 18.45 i piątek o 18.00, w szkole de la Salle.

Fahl.png Dzisiaj w naszej parafii gościły siostry katarzynki z Braniewa. Podczas mszy świętych przybliżyły nam postać sługi Bożej S. Charitiny Fahl. Jej grób znajduje się na przykościelnym cmentarzu.

W niedzielę 12 listopada wizytacja kanoniczna naszej parafii ks. bpa Wiesława Szlachetki. Program wizytacji: 8.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Żywy Różaniec", Koło Przyjaciół Radia Maryja, III Zakon Świecki św. Franciszka, Wspólnota Różańca do Krwi Chrystusa/; 9.30 - Msza św. /homilia - ks. Krystian, grupy - Liturgiczna Służba Ołtarza, Szkolne Koło Caritas, młodzież przygotowująca się do bierzmowania/; 11.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Schola Niebieska",Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci/; 12.00 - Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks.Biskupa /grupy - Wspólnota Domowego Koscioła, Rycerze Kolumba, Chór "Głoś imię Pana", Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis", Wspólnota Kaszubów/; 13.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - dzieci przygotowujące się do I Komunii św., Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę/; 14.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - Odnowa w Duchu Świętym, "Maranatha", Parafialny Zespół Caritas/.

Porządek nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny: 1 listopada: 10.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 11.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 12.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 13.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 15.00 - Procesja z modlitwą za zmarłych /od bramy/ i Msza święta pod przewodnictwem Ks.Bpa Zbigniewa Zielińskiego /przy krzyżu/; 2 listopada: 15.00 - Msza święta /nowa kaplica/.

W sobotę 28 października o godz. 8.00 uroczysta Eucharystia w intencji ks. proboszcza Tadeusza Chajewskiego.

Uroczyste zakończenie 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie na terenie naszej parafii odbędzie się podczas modlitwy różańcowej ulicami osiedla w niedzielę 15 października. Rozpoczęcie o godz. 20-tej przy ul. Róży Ostrowskiej 2, a zakończenie przy ul. Współczesnej.

W najbliższą sobotę, 7 października otoczmy modlitwą różańcową naszą ojczyznę. Program wydarzenia: 10:30 – Spotkania w kościołach stacyjnych /Stogi, Nowy Port, Brzeźno, Zaspa, Przymorze, Jelitkowo/ 11:00 – Msza św.; 12:00 Nabożeństwo 13:00 – wyruszamy do stref prowadzeni przez wolontariuszy 14:00 – modlitwa różańcowa, 16:00 – zakończenie czwartej części.

www.rozaniecdogranic.pl

23/24 września w naszej parafi, to czas nawiedzenia relikwii św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wprowadzenie relikwii i uroczysta msza św. w sobotę o godz. 18.00. Zakończenie w niedzielę mszą św. o godz. 18.30.