XIV Niedziela Zwykła 28.06.2020

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na malowanie konstrukcji dachu 4385 zł.

2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o 8:30 i 17:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 21:00. Różaniec z kapłanami o 20:30.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 15:00. Msza I piątkowa dla dzieci o godz. 17:00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:00. Modlitwa uwielbienia po wieczornej mszy św.

5. Z racji wakacji, kapłani nie będą odwiedzać chorych.

6. W I sobotę miesiąca msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi wraz z nabożeństwem, o godz. 8:00.

7. Dziękujemy dzieciom I –komunijnym i ich rodzicom za złożone ofiary na malowanie konstrukcji dachu.

8. Witamy serdecznie wszystkich gości przebywajacych na urlopach i wakacjach na terenie naszej parafii i życzymy miłego i Bożego wypoczynku.

9. Jutro – 29. Czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6:30, 8:00, dodatkowa o 9:00, uroczysta suma o godz. 18:00.

Msza święta w intencji solenizanta - ks. Piotra, o godz. 9.00.

10. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę 1. lipca o godz. 16.30 na spotkanie formacyjne.

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.