Wniebowstąpienie Pańskie 24.05.2020

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 3758 zł. Dziękujemy również za ofiary złożone za pośrednictwem konta parafialnego.

Pragniemy wyrazić także nasze podziękowanie rodzinie z ul. Leśna Góra za ufundowanie nowej wykładziny w prezbiterium.

2. Zapraszamy dzisiaj na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny o godz. 15:00.

3. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 8:30 i 17:30. Majówki w naszych domach o godz. 20:30.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej codziennie w godzinach od 15:00 do 18:00.

5. Parafialna msza św. niedzielna o godz. 14:00 z racji trwania I-szych Komunii świętych, będzie odprawiana w górnym kościele.

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.

Wszystkich Parafian zapraszamy do odwiedzenia naszej budującej się świątyni w najbliższą niedzielę, 19 czerwca w godzinach od 12.00 do 16.00. Bezpośrednio po Mszy świętej dziecięcej, czyli o godz. 12.00 rozpocznie się koncert uwielbienia naszej Scholi Niebieskiej. Przewidziane są też różne inne atrakcje.