Ogłoszenia duszpasterskie - 21.01.2021

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego Kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na malowanie konstrukcji kwotę 3895 złotych.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro, w poniedziałek po wieczornej mszy św., do godz. 20.00 i w czwartek, od godz. 16.00 do 18.00.
  3. Katecheza dla dzieci komunijnych w poniedziałek, o godz. 17 w kościele. Spotkanie rodziców tychże dzieci we wtorek, o godz. 19.
  4. Katecheza dla młodzieży bierzmowanej w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 9.30.
  5. Dodatkowa kolęda dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w wyznaczonych dniach odbędzie się w poniedziałek i wtorek, o godz. 18.
  6. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

Plan kolędy w kościele na najbliższy tydzień

18.01.2021ul. Góralska – od numeru 43 do końca
19.01.2021ul. Słowackiego – numery parzyste do 100
20.01.2021ul. Słowackiego – numery nieparzyste do 100
21.01.2021ul. Leśna Góra – numery parzyste
22.01.2021ul. Leśna Góra – numery nieparzyste

Msza Św. z obrzędem błogosławieństwa kolędowego o godz. 8.00 i 18.00 sprawowana jest w intencji parafian z poszczególnych ulic.

Różaniec ulicami parafii

Dzisiaj w godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w modlitwie różancowej ulicami naszej parafii. Modliliśmy się w intencji naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

Rok Gdańskich Męczenników

W naszym kościele możemy oglądać przygotowaną przez IPN wystawę - Okupacja Niemiecka na Kaszubach i Kociewiu, 1939 r. Natomiast ks. kan. dr Leszek Jażdżewski wygłosił dzisiaj wykład nt. Błogosławionych Męczenników Gdańskich.

Dzisiaj o godz. 15.00 zgromadziliśmy się przy rondzie św. Jana de la Salle. Modliliśmy się modlitwą koronki do Bożego miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny.

W sobotę 28 września przeżywaliśmy uroczystość ślubów zakonnych. podczas mszy świętej o godz. 8.00. Siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich złożyły śluby : 2 - wieczyste i 3 - pierwsze. Uroczystości przewodniczył i śluby przyjmował Ojciec Marek - Franciszkanin Konwentualny z Gdańska.

W sobotę 14 września uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie - Polska pod krzyżem. Na terenie naszej parafii zgromadziliśmy się pod kryżem przy ul. Góralskiej na Niedźwiedniku. Rozważaliśmy bolesne tajemnice różańca świętego i odmówiliśmy koronkę do Bożego miłosierdzia. Naszą wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny zakończyliśmy Apelem Jasogórskim.

Wczoraj świętowaliśmy jubileusz 90-lecia naszej parafii połączony z odpustem. W zakładce Galeria zdjęć można obejrzeć zdjęcia z tej uroczystości.

W najbliższy czwartek 27. czerwca jubileusz 90-lecia naszej parafii połączony z odpustem ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystej mszy św. jubileuszowej, o godz. 18.00, będzie przewodniczył ks. bp Z. Zieliński. Msza św. będzie sprawowana po raz pierwszy w górnym kosciele.Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.30 w dolnym kościele nabożeństwem czerwcowym i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie podczas procesji eucharystycznej kończącej oktawę Bożego Ciała udamy się do górnego kościoła. Po mszy św. zapraszamy na grochówkę i wspólną zabawę.

Światowy Dzień Chorego odbył się w naszej Parafii 17 lutego 2019 r. Uroczystą Mszę św. o godzinie 9.00 odprawił ks. biskup Zbigniew Zieliński.

Niech te piękne Święta uradują nasze serca, usuną z nich lęk i pokusę rozpaczy, niech otworzą na bliźniego i wzmocnią więzi między nami. Jezus niech stanie się naszym stałym Domownikiem, a Duch Świety niech nas umacnia, uświęca i prowadzi.