Niedziela Palmowa 2020

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Pozdrawiamy wszystkich przebywających w domach i dziękujemy za ich ofiary złożone na konto parafialne.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 17.00 – 18.30.

3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas przeżywania Męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu prowadzący do radosnego Zmartwychwstania..

4. Wielki Poniedziałek – adoracja przez cały dzień od godz. 8.30 – 21.00. o 20.30 różaniec z kapłanami. Przez cały dzień okazja do spowiedzi świętej.

5. Wielki Wtorek i Wielka Środa – adoracja od godz. 15.00 – 20.00, w czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.

6. TRIDUUM PASCHALNE :

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii, z racji epidemii nie będzie mszy świętej Wieczerzy Pańskiej z udziałem wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 – 20.00, w czasie adoracji co pół godziny będzie udzielana komunia święta. Okazja do spowiedzi od 15.00 -20.00 w górnym kościele.

Wielki Piątek - dzień śmierci Chrystusa na krzyżu. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18. rok życia i nie przekroczyli 60. roku życia. Adoracja przez cały dzień od godz. 8.00 – 20.00. Nie będzie wieczornego nabożeństwa adoracji krzyża. Komunia święta będzie udzielana przez cały dzień, co pół godziny. Okazja do spowiedzi od 8.00 – 20.00 w górnym kościele.

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 – 20.00, podczas adoracji udzielana będzie komunia święta, co pół godziny. Okazja do spowiedzi od 8.00 – 20.00, w górnym kościele. Wyjątkowo w tym roku nie będzie święcenia pokarmów w kościele. Pokarmy święcimy sami w domu przed śniadaniem wielkanocnym.

Niedziela Zmartwychwstania – Msza św. rezurekcyjna bez procesji o godz. 6.00, pozostałe msze św. w porządku niedzielnym. W tym uroczystym dniu we mszy św. będzie mogło uczestniczyć 50 osób, jeśli inaczej nie zdecydują władze państwowe.

Poniedziałek Wielkanocny – msze św. w porządku niedzielnym.

Oktawa Wielkiej Nocy – Zapraszamy na msze św. rodzinne o godz. 15.00, 16.00, 17.00 i 19.00. Intencje i zapisy na msze św. telefonicznie lub w zakrystii przed i po mszy św. porannej lub wieczornej.

Wielkopostne rekolekcje internetowe

Odpust

W środę 27 czerwca nasza parafia przeżywała swoje święto, odpust parafialny. Uroczystością przewodniczył Ks. Bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy wrocławski. Po uroczystej sumie wierni słuchali występu zespołu, posilali się grochówką, pili kawę lub herbatę i jedli ciasta przygotowane przez nasze parafianki.

W sobotę 19 maja dzieci I komunijne ze swoimi bliskimi i innymi parafianami pielgrzymowali do sanktuarium MB w Gietrzwałdzie. Pielgrzymce przewodniczyl ks. Proboszcz. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej odmówili różaniec na miejscu objawień Matki Bożej, zaczerpnęli wody ze źródełka. Oprócz modlitwy był również czas na zabawę: mecz w piłkę nożną, piłkę siatkową i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W piątek 18 maja diakon Łukasz Preising z Towarzystwa Ducha Świętego, nasz parafianin, w archikatedrze w Gdańsku - Oliwie przyjął święcenia kapłańskie. Święceń 4 diakonom udzielił ks. bp. Zbigniew Zieliński. Ksiądz Neoprezbiter swoją mszę prymicyjną celebrował w niedzielę 20 maja o godz. 12-tej, w swoim kościele parafialnym.

Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ustanowił ks. dr. Leszka Jażdżewskiego kanonikiem honorowym kapituły wrzeszczańskiej.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.