Ogłoszenia duszpasterskie - 20.06.2021

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na malowanie dolnego kościoła 4958 zł.; wszystkie ofiary złożone dziś na tacę są na przeznaczone na malowanie dolnego kościoła.
  2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 8.30 i 17.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po mszy wieczornej, do godz. 20 i w czwartek, od godz. 16 do 18.
  4. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy odpust parafialny – uroczystość Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem kustosza sanktuarium Miłosierdzia Bożego i proboszcza parafii Zmartwychwstania Pańskiego – ks. Józefa Domaradzkiego CR, o godz. 12. Z racji odpustu kiermasz książkowy i różności przed i po mszy św. odpustowej i przez całą niedzielę. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na malowanie dolnego kościoła.
  5. W całej Polsce odwołana jest dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. z racji COVID–u.
  6. Uroczysta msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek, o godz. 8. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego od godz. 7.30.

Modlitwa w intencji Ojczyzny

Modlitwa w intencji naszej Ojczyzny oraz zbliżających się wyborów rozpoczęłą się o godz. 19.00 mszą św., której przewodniczył ks. proboszcz T. Chajewski. Po Eucharystii odmówiliśmy różaniec, który zapoczątkował "jerycho różańcowe".

Różaniec ulicami parafii

Dzisiaj w godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w modlitwie różancowej ulicami naszej parafii. Modliliśmy się w intencji naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

Rok Gdańskich Męczenników

W naszym kościele możemy oglądać przygotowaną przez IPN wystawę - Okupacja Niemiecka na Kaszubach i Kociewiu, 1939 r. Natomiast ks. kan. dr Leszek Jażdżewski wygłosił dzisiaj wykład nt. Błogosławionych Męczenników Gdańskich.

Dzisiaj o godz. 15.00 zgromadziliśmy się przy rondzie św. Jana de la Salle. Modliliśmy się modlitwą koronki do Bożego miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny.

W sobotę 28 września przeżywaliśmy uroczystość ślubów zakonnych. podczas mszy świętej o godz. 8.00. Siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich złożyły śluby : 2 - wieczyste i 3 - pierwsze. Uroczystości przewodniczył i śluby przyjmował Ojciec Marek - Franciszkanin Konwentualny z Gdańska.

W sobotę 14 września uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie - Polska pod krzyżem. Na terenie naszej parafii zgromadziliśmy się pod kryżem przy ul. Góralskiej na Niedźwiedniku. Rozważaliśmy bolesne tajemnice różańca świętego i odmówiliśmy koronkę do Bożego miłosierdzia. Naszą wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny zakończyliśmy Apelem Jasogórskim.

Wczoraj świętowaliśmy jubileusz 90-lecia naszej parafii połączony z odpustem. W zakładce Galeria zdjęć można obejrzeć zdjęcia z tej uroczystości.

W najbliższy czwartek 27. czerwca jubileusz 90-lecia naszej parafii połączony z odpustem ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystej mszy św. jubileuszowej, o godz. 18.00, będzie przewodniczył ks. bp Z. Zieliński. Msza św. będzie sprawowana po raz pierwszy w górnym kosciele.Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.30 w dolnym kościele nabożeństwem czerwcowym i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie podczas procesji eucharystycznej kończącej oktawę Bożego Ciała udamy się do górnego kościoła. Po mszy św. zapraszamy na grochówkę i wspólną zabawę.

Światowy Dzień Chorego odbył się w naszej Parafii 17 lutego 2019 r. Uroczystą Mszę św. o godzinie 9.00 odprawił ks. biskup Zbigniew Zieliński.