Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na przygotowanie górnego kościoła do I mszy świętej.

2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na katolickie uczelnie w Polsce.

3. Nasze najlepsze życzenia składamy ks. Piotrowi z okazji jego 55 urodzin i zapewniamy o naszej modlitwie („aby – jak sam to mówi, wypełniła się wola Pana Boga“ – czyli, aby w końcu mógł zostać proboszczem  ).

4. Zapraszamy na pielgrzymkę – 1. maja do kościołów: św. Michała na Oksywiu, Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie; Fary Puckiej oraz Chłapowa. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy i dalsze informacje u ks. Leszka.

5.Jest nowy świąteczny numer naszego parafialnego kwartalnika Maryjo Pomagaj.

6. W dzisiejszym Biuletynie dodatek – kilka myśli o tym, jak zmartwychwstać za życia.

Poniedziałek Wielkanocny -

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na katolickie uczelnie w Polsce.

2. Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym za przygotowanie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych w naszej parafii.

3. W najbliższą niedziele Święto Miłosierdzia Bożego. W godz. 15:00 – 16:00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

4. Odpust dekanalny w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w najbliższy czwartek

o godz. 15:00. Wyruszymy pielgrzymką pieszą o godz. 14:30. W czasie odpustu będziemy świętować 100 urodziny ks. Józefa Obuchowskiego – Zmartwychwstańca.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę – 1. maja do kościołów: św. Michała na Oksywiu, Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie; Fary Puckiej oraz Chłapowa. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy i dalsze informacje u ks. Leszka.

W sobotę, 11 czerwca wybraliśmy się w gronie ministrantów i lektorów naszej Parafii wraz z niektórymi rodzicami (w sumie 19 osób) na rzekę Wdę. W pięknej pogodzie pokonaliśmy w kajakach 23-kilometrowy odcinek z Czarnej Wody do Osowa Leśnego. Po drodze była Msza święta nad rzeką w intencji uczestników spływu i ich rodzin. Nie obyło się bez przygód (napotkane konie w wodzie (!) i wywrotka księdza opiekuna :) Zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami i domowym sernikiem. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy i pokonamy wspólnie i z Bożą pomocą kolejny odcinek Wdy.

thumb_IMG_3684_1024.jpg

thumb_IMG_3686_1024.jpg

thumb_IMG_3680_1024.jpg

W piątek i sobotę po Bożym Ciele pielgrzymowaliśmy pieszo łącznie 75 km do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Grupa pielgrzymów pochodzących z różnych parafii (w tym 3 z naszej) wędrowała przez Żuławy, z noclegiem w Nowej Cerkwi.

matowy.jpg

Przygotowania do procesji Bożego Ciała idą pełną parą. Na zdjęciach poniżej - Parafianie budujący ołtarze na ul. Podkarpackiej i na ul. Niedźwiednik. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą procesję, która wyruszy po sumie o godz. 9.00.

thumb_IMG_3669_1024.jpg

thumb_IMG_3671_1024.jpg

thumb_IMG_3670_1024.jpg

W poniedziałek, 23 maja, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Wiesław Szlachetka udzielił Sakramentu Bierzmowania 41 osobom, w większości młodzieży klas III z Gimnazjum nr 31 Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii, przede wszystkim Kapłanom, Rodzinom, Świadkom, p. dyrektor Joannie Reszczyńskiej wraz z paniami wychowawczyniami klas za obecność i wspólną modlitwę w intencji młodych. Nowobierzmowanym życzymy wielu łask Bożych w dojrzałym życiu chrześcijańskim!

DSC_1247.JPG

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do piękna liturgii uroczystości 25-lecia święceń kapłańskich ks. bp. Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy obfitości łask Bożych w posłudze biskupiej.

IMG_0020.JPG

W poniedziałek, 23 maja br. 39 gimnazjalistów i 2 osoby dorosłe przystąpią w naszym kościele parafialnym do Bierzmowania. Sakramentu udzieli ksiądz biskup Wiesław Szlachetka. Kandydaci zbierają się o godz. 17.20. Podczas Mszy św. będzie jeszcze okazja do spowiedzi, przede wszystkim dla Rodziców i Gości. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, aby Bierzmowanie było dla nich rzeczywiście bramą do dojrzałego życia chrześcijańskiego.

Ks. Piotr Bonin, wikariusz naszej Parafii obchodzi 25. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Czcigodnego Jubilata polecamy modlitwom Parafian i wszystkich zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w niedzielę, 22 maja o godz. 12.00.

Rozpoczęliśmy montaż kolejnych, dużych okien w górnym kościele. W tym roku zamierzamy wstawić okna w całej widocznej na zdjęciu części oraz wymienić całą prawą część okien w dolnym kościele. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać"!

thumb_IMG_3643_1024.jpg

Z radością informujemy, że zakończyliśmy pierwszy etap prac przy układaniu kostki brukowej na placu kościelnym. Z tej okazji Ksiądz Proboszcz zaprosił na uroczysty obiad na plebani panów, którzy przez prawie miesiąc społecznie wykonywali te prace na rzecz wspólnoty parafialnej. Ciąg dalszy prac w czerwcu. Można jeszcze składać ofiary na nowy materiał.