Ogłoszenia duszpasterskie - 20.06.2021

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na malowanie dolnego kościoła 4958 zł.; wszystkie ofiary złożone dziś na tacę są na przeznaczone na malowanie dolnego kościoła.
  2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 8.30 i 17.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po mszy wieczornej, do godz. 20 i w czwartek, od godz. 16 do 18.
  4. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy odpust parafialny – uroczystość Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem kustosza sanktuarium Miłosierdzia Bożego i proboszcza parafii Zmartwychwstania Pańskiego – ks. Józefa Domaradzkiego CR, o godz. 12. Z racji odpustu kiermasz książkowy i różności przed i po mszy św. odpustowej i przez całą niedzielę. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na malowanie dolnego kościoła.
  5. W całej Polsce odwołana jest dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. z racji COVID–u.
  6. Uroczysta msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek, o godz. 8. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego od godz. 7.30.

Uroczyste zakończenie 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie na terenie naszej parafii odbędzie się podczas modlitwy różańcowej ulicami osiedla w niedzielę 15 października. Rozpoczęcie o godz. 20-tej przy ul. Róży Ostrowskiej 2, a zakończenie przy ul. Współczesnej.

W najbliższą sobotę, 7 października otoczmy modlitwą różańcową naszą ojczyznę. Program wydarzenia: 10:30 – Spotkania w kościołach stacyjnych /Stogi, Nowy Port, Brzeźno, Zaspa, Przymorze, Jelitkowo/ 11:00 – Msza św.; 12:00 Nabożeństwo 13:00 – wyruszamy do stref prowadzeni przez wolontariuszy 14:00 – modlitwa różańcowa, 16:00 – zakończenie czwartej części.

www.rozaniecdogranic.pl

23/24 września w naszej parafi, to czas nawiedzenia relikwii św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wprowadzenie relikwii i uroczysta msza św. w sobotę o godz. 18.00. Zakończenie w niedzielę mszą św. o godz. 18.30.

Dzisiaj nasz parafianin Łukasz Preising oraz Piotr, Tadeusz i Jan , którzy wczoraj złożyli śluby wieczyste, przyjmą święcenia diakonatu. Uroczystość w Matemblewie o godz. 18.00.

W najbliższy piątek, 8 września, ks. Wiesław Wiśniewski wraz z czterema współbraćmi złoży śluby wieczyste. Uroczystość odbędzie się w Matemblewie o godz. 18.00.

8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się oddanie Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.

W dniach 23 - 24 września odbędzie się nawiedzenie Parafii przez relikwie św. Brata Alberta. Szczegóły będą podane w ogłoszeniach parafialnych.

Matka-Boza-Nieustajacej-Pomocy-full-size-large.jpg

W dniu 27 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki naszej Parafii.

W tym dniu zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński, nasz Parafianin.

Z dniem 1 lipca br. Ksiądz Arcybiskup odwołał ks. Mikołaja Dacko z funkcji wikariusza w naszej brętowskiej Parafii i mianował go wikariuszem w Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Gdyni - Oksywiu.

Na jego miejsce mianował ks. Krystiana Krepel, dotychczasowego wikariusza w Parafii św. Jana z Kęt w Rumii - Janowie.

Życzymy Księżom obfitości Bożych łask na drodze kapłańskiej posługi w nowych miejscach.

IMG_1516.JPG

IMG_1495.JPG

W dniach 16-17 czerwca odbyła się IV Pielgrzymka z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku do miejsca narodzin i chrztu bł. Doroty. Pielgrzymowało ok 80 osób, w tym kilkoro naszych Parafian. Przemierzyliśmy w sumie ok 70 km rozważając o życiu Błogosławionej i modląc się. Nocowaliśmy u rodzin w Nowej Cerkwi i w Lichnowach.

W sobotę, 3 czerwca w gronie 20 osób: ministrantów, ich rodziców, młodzieży z parafii wybraliśmy się na spływ rzeką Wdą.

Udało nam się, nie bez przygód pokonać odcinek 19,4 km z Bąka do Czarnej Wody.

W połowie drogi była wspólna Msza święta, a na zakończenie ognisko.

IMG_1482.JPG