Ogłoszenia duszpasterskie – 04.12.2022

1. Pragniemy podziękować wszystkim wiernym, który tak licznie uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych i peregrynacji ikony św. Józefa, a także dzieciom oraz dorosłym uczestniczącym w roratach.
  2. Msza św. roratnia w Adwencie dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30; prosimy, by dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w ponie działek, po wieczornej mszy św. do godz. 20 oraz w czwartek, od godz. 16 do 18; poniedziałkową adorację poprowadzi nasza wspólnota młodzieżowa „Nowe Przymierze”.
  4. Informujemy, że można nabywać świece Caritas w cenie 20 zł za dużą i 10 zł za małą świecę oraz opłatki na stół wigilijny; ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na budowę kościoła.
  5. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na sfinansowanie obiadów dla ubogich dzieci naszej parafii; zebrana kwota wyniosła 1060 zł; dziś odbywa się zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie, zaś taca zebrana w przyszłą niedzielę, przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
  6. Wizytę duszpasterską w tradycyjnej formie rozpoczniemy 27.12.; szczegółowy plan kolędy podamy przed świętami.
  7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii św. odbędzie się w poniedziałek, o godz. 17; rodziców tychże dzieci zapraszamy na spotkanie po niedzielnej mszy św., o godz. 11.
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę – 07.12. – na spotkanie formacyjne o godz. 16.30, Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 oraz mszę św. w intencjach Ojca Św. Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam, o godz. 18.
  9. Serdecznie zapraszamy na kiermasz rękodzieła świątecznego, wykonanego przez dzieci i rodziców z parafialnej Scholi Niebieskiej; dostępne jest również sianko na stół wigilijny; całkowity dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na działalność scholi.
  10. W najbliższy czwartek – 08.12. – przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; tego dnia zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski, by pomiędzy godziną 12 a 13, adorując Najświętszy Sakrament, wypraszać przez ręce Maryi wszystkie potrzebne nam samym, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu Boże dary.
  11. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.30 modlić się będziemy szczególnie za małżeństwa i rodziny naszej parafii.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.