VI Niedziela Zwykła - 17. lutego 2019 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby oraz przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na górny kościół 5128 zł. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są również w całości przeznaczone na ten cel.

2. Adoracja Najśw. Sakramentu jutro – w poniedziałek, po mszy św. wieczornej do godz. 20:30.

3. We wtorek urodziny ks. Leszka. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 w intencji Solenizanta.

4. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w najbliższą sobotę po mszy św. o godz. 8:00.

5. Zapraszamy na modlitwę Akatystu ku czci Bogurodzicy w sobotę o 17.00.

6. Wszystkie ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę, będą przeznaczone na opłacenie ogrzewania.

.7 Bractwo Świętego JP II organizuje w dniach 23.04 – 5.05. pielgrzymkę do Francji. W programie zwiedzanie sanktuariów maryjnych. Koszt pielgrzymki wynosi 900 zł = 490 €. Zapisy prowadzi ks. Roman Zrój.

8. Są jeszcze wolne miejsca na autokarowy wyjazd na Tropikalną Wyspę k. Berlina. W dniach 1-3. marca Wyjazd w piątek ok 21:00, powrót w niedzielę ok 6 nad ranem. Koszt przejazdu 140 zł + koszty wstępu. Spotkanie organizacyjne dla uczestników w przyszłym tygodniu. Zapisy oraz więcej informacji w zakrystii.

W piątek i sobotę po Bożym Ciele pielgrzymowaliśmy pieszo łącznie 75 km do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Grupa pielgrzymów pochodzących z różnych parafii (w tym 3 z naszej) wędrowała przez Żuławy, z noclegiem w Nowej Cerkwi.

matowy.jpg

Przygotowania do procesji Bożego Ciała idą pełną parą. Na zdjęciach poniżej - Parafianie budujący ołtarze na ul. Podkarpackiej i na ul. Niedźwiednik. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą procesję, która wyruszy po sumie o godz. 9.00.

thumb_IMG_3669_1024.jpg

thumb_IMG_3671_1024.jpg

thumb_IMG_3670_1024.jpg

W poniedziałek, 23 maja, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Wiesław Szlachetka udzielił Sakramentu Bierzmowania 41 osobom, w większości młodzieży klas III z Gimnazjum nr 31 Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii, przede wszystkim Kapłanom, Rodzinom, Świadkom, p. dyrektor Joannie Reszczyńskiej wraz z paniami wychowawczyniami klas za obecność i wspólną modlitwę w intencji młodych. Nowobierzmowanym życzymy wielu łask Bożych w dojrzałym życiu chrześcijańskim!

DSC_1247.JPG

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do piękna liturgii uroczystości 25-lecia święceń kapłańskich ks. bp. Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy obfitości łask Bożych w posłudze biskupiej.

IMG_0020.JPG

W poniedziałek, 23 maja br. 39 gimnazjalistów i 2 osoby dorosłe przystąpią w naszym kościele parafialnym do Bierzmowania. Sakramentu udzieli ksiądz biskup Wiesław Szlachetka. Kandydaci zbierają się o godz. 17.20. Podczas Mszy św. będzie jeszcze okazja do spowiedzi, przede wszystkim dla Rodziców i Gości. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, aby Bierzmowanie było dla nich rzeczywiście bramą do dojrzałego życia chrześcijańskiego.

Ks. Piotr Bonin, wikariusz naszej Parafii obchodzi 25. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Czcigodnego Jubilata polecamy modlitwom Parafian i wszystkich zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w niedzielę, 22 maja o godz. 12.00.

Rozpoczęliśmy montaż kolejnych, dużych okien w górnym kościele. W tym roku zamierzamy wstawić okna w całej widocznej na zdjęciu części oraz wymienić całą prawą część okien w dolnym kościele. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać"!

thumb_IMG_3643_1024.jpg

Z radością informujemy, że zakończyliśmy pierwszy etap prac przy układaniu kostki brukowej na placu kościelnym. Z tej okazji Ksiądz Proboszcz zaprosił na uroczysty obiad na plebani panów, którzy przez prawie miesiąc społecznie wykonywali te prace na rzecz wspólnoty parafialnej. Ciąg dalszy prac w czerwcu. Można jeszcze składać ofiary na nowy materiał.