Ogłoszenia duszpasterskie – 04.12.2022

1. Pragniemy podziękować wszystkim wiernym, który tak licznie uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych i peregrynacji ikony św. Józefa, a także dzieciom oraz dorosłym uczestniczącym w roratach.
  2. Msza św. roratnia w Adwencie dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30; prosimy, by dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w ponie działek, po wieczornej mszy św. do godz. 20 oraz w czwartek, od godz. 16 do 18; poniedziałkową adorację poprowadzi nasza wspólnota młodzieżowa „Nowe Przymierze”.
  4. Informujemy, że można nabywać świece Caritas w cenie 20 zł za dużą i 10 zł za małą świecę oraz opłatki na stół wigilijny; ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na budowę kościoła.
  5. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na sfinansowanie obiadów dla ubogich dzieci naszej parafii; zebrana kwota wyniosła 1060 zł; dziś odbywa się zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie, zaś taca zebrana w przyszłą niedzielę, przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
  6. Wizytę duszpasterską w tradycyjnej formie rozpoczniemy 27.12.; szczegółowy plan kolędy podamy przed świętami.
  7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii św. odbędzie się w poniedziałek, o godz. 17; rodziców tychże dzieci zapraszamy na spotkanie po niedzielnej mszy św., o godz. 11.
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę – 07.12. – na spotkanie formacyjne o godz. 16.30, Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 oraz mszę św. w intencjach Ojca Św. Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam, o godz. 18.
  9. Serdecznie zapraszamy na kiermasz rękodzieła świątecznego, wykonanego przez dzieci i rodziców z parafialnej Scholi Niebieskiej; dostępne jest również sianko na stół wigilijny; całkowity dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na działalność scholi.
  10. W najbliższy czwartek – 08.12. – przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; tego dnia zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski, by pomiędzy godziną 12 a 13, adorując Najświętszy Sakrament, wypraszać przez ręce Maryi wszystkie potrzebne nam samym, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu Boże dary.
  11. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.30 modlić się będziemy szczególnie za małżeństwa i rodziny naszej parafii.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.

Wszystkich Parafian zapraszamy do odwiedzenia naszej budującej się świątyni w najbliższą niedzielę, 19 czerwca w godzinach od 12.00 do 16.00. Bezpośrednio po Mszy świętej dziecięcej, czyli o godz. 12.00 rozpocznie się koncert uwielbienia naszej Scholi Niebieskiej. Przewidziane są też różne inne atrakcje.

Niedziela, 12 czerwca była w naszej Parafii czasem duchowego przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Kazania na Mszach świętych głosił ks. Mikołaj, który wraz z grupą młodych ludzi z naszej wspólnoty będzie uczestniczył w ŚDM w Krakowie w dniach 25 - 31 lipca br. Poznaliśmy ideę i historię ŚDM, hasło i logo Spotkania, był też czas na osobiste świadectwo z JMJ w Paryżu. Bardzo dziękujemy drogim Parafianom za duchowe i materialne wsparcie naszego wyjazdu do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych.png

Z okazji dzisiejszego wieczornego meczu Polska - Irlandia Północna, nasza Schola Niebieska zmieniła swoje stroje i tym razem na niedzielnej Mszy św. dziecięcej wystąpiła w barwach biało - czerwonych. Przed ogłoszeniami Ksiądz Proboszcz ubrany w swój kibicowski strój przećwiczył doping z dziećmi i z resztą wiernych. Doping udał się wspaniale, modliliśmy się też o błogosławieństwo Boże dla naszej Reprezentacji.

DSC_0042.jpg

W sobotę, 11 czerwca wybraliśmy się w gronie ministrantów i lektorów naszej Parafii wraz z niektórymi rodzicami (w sumie 19 osób) na rzekę Wdę. W pięknej pogodzie pokonaliśmy w kajakach 23-kilometrowy odcinek z Czarnej Wody do Osowa Leśnego. Po drodze była Msza święta nad rzeką w intencji uczestników spływu i ich rodzin. Nie obyło się bez przygód (napotkane konie w wodzie (!) i wywrotka księdza opiekuna :) Zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami i domowym sernikiem. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy i pokonamy wspólnie i z Bożą pomocą kolejny odcinek Wdy.

thumb_IMG_3684_1024.jpg

thumb_IMG_3686_1024.jpg