XIV Niedziela Zwykła 28.06.2020

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na malowanie konstrukcji dachu 4385 zł.

2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o 8:30 i 17:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 21:00. Różaniec z kapłanami o 20:30.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 15:00. Msza I piątkowa dla dzieci o godz. 17:00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:00. Modlitwa uwielbienia po wieczornej mszy św.

5. Z racji wakacji, kapłani nie będą odwiedzać chorych.

6. W I sobotę miesiąca msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi wraz z nabożeństwem, o godz. 8:00.

7. Dziękujemy dzieciom I –komunijnym i ich rodzicom za złożone ofiary na malowanie konstrukcji dachu.

8. Witamy serdecznie wszystkich gości przebywajacych na urlopach i wakacjach na terenie naszej parafii i życzymy miłego i Bożego wypoczynku.

9. Jutro – 29. Czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6:30, 8:00, dodatkowa o 9:00, uroczysta suma o godz. 18:00.

Msza święta w intencji solenizanta - ks. Piotra, o godz. 9.00.

10. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę 1. lipca o godz. 16.30 na spotkanie formacyjne.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.

Patronka muzyki kościelnej

22 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Cecyli nasz chór parafialny "Głoś imię Pana" ubogacił swoim śpiewem wieczorną Eucharystię. Chórem dyrygują absolwentki Akademii Muzycznej Martyna i Dominika. Panie i Panów lubiących śpiewać zapraszamy do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki o 18.45 i piątek o 18.00, w szkole de la Salle.

Fahl.png Dzisiaj w naszej parafii gościły siostry katarzynki z Braniewa. Podczas mszy świętych przybliżyły nam postać sługi Bożej S. Charitiny Fahl. Jej grób znajduje się na przykościelnym cmentarzu.