Ogłoszenia duszpasterskie - 24.10.2021

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na przebudowę kościoła kwotę 4536 zł.
  2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 8.30 i 17.30; w niedzielę wspólny różaniec rodzinny odmówimy o godz. 17.30; w poniedziałek, w ramach Adoracji, różaniec z bł. Ks. Kardynałem Stefanem Wyszyńskim o godz. 19.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po wieczornej mszy św. do godz. 20 i w czwartek, od godz. 16 do 18.
  4. Wypominki za zmarłych można składać do skrzyni przy końcu ławek; różaniec z wypominkami przez cały listopad o godz. 8.30 i 17.30.
  5. W uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11. – w przyszły poniedziałek, dodatkowe msze św. w kaplicy na cmentarzu Srebrzysko odprawimy o godz. 10, 11, 12 i 13; z kolei w Dzień Zaduszny – 02.11. – we wtorek, msza św. o godz. 15.
  6. Dziś ostatni dzień wystawy dotyczącej życia i działalności bł. Księdza Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego, która znajduje się w górnym kościele.
  7. Informujemy, że przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer kwartalnika Maryjo, pomagaj. Zachęcamy do lektury.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Warszawy, która odbędzie się w sobotę – 06.11. W programie m.in. zwiedzanie Muzeum bł. Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Choszczówce, nawiedzenie Katedry Warszawskiej i Powązek. Zapisy u ks. Leszka.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.