Ogłoszenia duszpasterskie - 11.10.2020

1. Parafia nasza jest od wtorku pogrążona w żałobie i smutku: w miniony wtorek odeszła bowiem do wieczności śp. Siostra Monika Thrun – zakrystianka, która pracowała wśród nas 36 lat, służąc pięknie Bogu i ludziom. Sprawa pogrzebu odsuwa się w czasie, ze względu na kwarantannę Sióstr Nazaretanek i Księdza Proboszcza. Chcemy do czasu pogrzebu trwać nieustannie na modlitwie różańcowej za zmarłą siostrę Monikę. Różaniec żałobny odmawiać będziemy codziennie po wieczornej mszy św. aż do dnia pogrzebu.
  2. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik o godz. 8.30 i 17.30. Dodatkowy różaniec w poniedziałek, o godz. 20.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro, po różańcu żałobnym, do godz. 20.30.
  4. Dzień czuwania fatimskiego przypada we wtorek, 13.10. Modlić się będziemy o ustanie pandemii koronawirusa. Czuwanie wieczorne rozpoczniemy po modlitwie różańcowej za śp. Siostrę Monikę. O godz. 19.30 odmówimy różaniec fatimski, o 20.30 – nabożeństwo ekspiacyjne, zaś o 21 – zaśpiewamy Apel Jasnogórski i przejdziemy w procesji dookoła kościoła z figurą Matki Bożej.
  5. Z racji pandemii i żałoby w parafii odwołany zostaje różaniec ulicami naszego osiedla. Gromadzimy się w kościele, o godz. 19.30, by odmówić różaniec żałobny w intencji Siostry Moniki.
  6. Na czas nieokreślony odwołane są katechezy dla dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Program uroczystości
pogrzebowych
śp.
Siostry Moniki Thrun

Piątek – 16.10.2020

• godz. 17: wprowadzenie trumny do kościoła
  • godz. 18: msza św. parafialna
  • godz. 19: różaniec w intencji śp. Siostry Moniki Thrun
  • godz. 20: msza św. celebrowana przez kapłanów pochodzących z parafii oraz pracujących niegdyś i obecnie w parafii
  • godz. 21: Apel Jasnogórski

Sobota – 17.10.2020

• godz. 10: różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji śp. Siostry Moniki
  • godz. 11: msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.