Ogłoszenia duszpasterskie – 04.12.2022

1. Pragniemy podziękować wszystkim wiernym, który tak licznie uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych i peregrynacji ikony św. Józefa, a także dzieciom oraz dorosłym uczestniczącym w roratach.
  2. Msza św. roratnia w Adwencie dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30; prosimy, by dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w ponie działek, po wieczornej mszy św. do godz. 20 oraz w czwartek, od godz. 16 do 18; poniedziałkową adorację poprowadzi nasza wspólnota młodzieżowa „Nowe Przymierze”.
  4. Informujemy, że można nabywać świece Caritas w cenie 20 zł za dużą i 10 zł za małą świecę oraz opłatki na stół wigilijny; ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na budowę kościoła.
  5. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na sfinansowanie obiadów dla ubogich dzieci naszej parafii; zebrana kwota wyniosła 1060 zł; dziś odbywa się zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie, zaś taca zebrana w przyszłą niedzielę, przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
  6. Wizytę duszpasterską w tradycyjnej formie rozpoczniemy 27.12.; szczegółowy plan kolędy podamy przed świętami.
  7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii św. odbędzie się w poniedziałek, o godz. 17; rodziców tychże dzieci zapraszamy na spotkanie po niedzielnej mszy św., o godz. 11.
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę – 07.12. – na spotkanie formacyjne o godz. 16.30, Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 oraz mszę św. w intencjach Ojca Św. Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam, o godz. 18.
  9. Serdecznie zapraszamy na kiermasz rękodzieła świątecznego, wykonanego przez dzieci i rodziców z parafialnej Scholi Niebieskiej; dostępne jest również sianko na stół wigilijny; całkowity dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na działalność scholi.
  10. W najbliższy czwartek – 08.12. – przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; tego dnia zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski, by pomiędzy godziną 12 a 13, adorując Najświętszy Sakrament, wypraszać przez ręce Maryi wszystkie potrzebne nam samym, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu Boże dary.
  11. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.30 modlić się będziemy szczególnie za małżeństwa i rodziny naszej parafii.

Modlitwa w intencji Ojczyzny

Modlitwa w intencji naszej Ojczyzny oraz zbliżających się wyborów rozpoczęłą się o godz. 19.00 mszą św., której przewodniczył ks. proboszcz T. Chajewski. Po Eucharystii odmówiliśmy różaniec, który zapoczątkował "jerycho różańcowe".

Różaniec ulicami parafii

Dzisiaj w godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w modlitwie różancowej ulicami naszej parafii. Modliliśmy się w intencji naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

Rok Gdańskich Męczenników

W naszym kościele możemy oglądać przygotowaną przez IPN wystawę - Okupacja Niemiecka na Kaszubach i Kociewiu, 1939 r. Natomiast ks. kan. dr Leszek Jażdżewski wygłosił dzisiaj wykład nt. Błogosławionych Męczenników Gdańskich.

Dzisiaj o godz. 15.00 zgromadziliśmy się przy rondzie św. Jana de la Salle. Modliliśmy się modlitwą koronki do Bożego miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny.

W sobotę 28 września przeżywaliśmy uroczystość ślubów zakonnych. podczas mszy świętej o godz. 8.00. Siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich złożyły śluby : 2 - wieczyste i 3 - pierwsze. Uroczystości przewodniczył i śluby przyjmował Ojciec Marek - Franciszkanin Konwentualny z Gdańska.

W sobotę 14 września uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie - Polska pod krzyżem. Na terenie naszej parafii zgromadziliśmy się pod kryżem przy ul. Góralskiej na Niedźwiedniku. Rozważaliśmy bolesne tajemnice różańca świętego i odmówiliśmy koronkę do Bożego miłosierdzia. Naszą wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny zakończyliśmy Apelem Jasogórskim.

Wczoraj świętowaliśmy jubileusz 90-lecia naszej parafii połączony z odpustem. W zakładce Galeria zdjęć można obejrzeć zdjęcia z tej uroczystości.

W najbliższy czwartek 27. czerwca jubileusz 90-lecia naszej parafii połączony z odpustem ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystej mszy św. jubileuszowej, o godz. 18.00, będzie przewodniczył ks. bp Z. Zieliński. Msza św. będzie sprawowana po raz pierwszy w górnym kosciele.Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.30 w dolnym kościele nabożeństwem czerwcowym i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie podczas procesji eucharystycznej kończącej oktawę Bożego Ciała udamy się do górnego kościoła. Po mszy św. zapraszamy na grochówkę i wspólną zabawę.

Światowy Dzień Chorego odbył się w naszej Parafii 17 lutego 2019 r. Uroczystą Mszę św. o godzinie 9.00 odprawił ks. biskup Zbigniew Zieliński.