Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na przygotowanie górnego kościoła do I mszy świętej.

2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na katolickie uczelnie w Polsce.

3. Nasze najlepsze życzenia składamy ks. Piotrowi z okazji jego 55 urodzin i zapewniamy o naszej modlitwie („aby – jak sam to mówi, wypełniła się wola Pana Boga“ – czyli, aby w końcu mógł zostać proboszczem  ).

4. Zapraszamy na pielgrzymkę – 1. maja do kościołów: św. Michała na Oksywiu, Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie; Fary Puckiej oraz Chłapowa. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy i dalsze informacje u ks. Leszka.

5.Jest nowy świąteczny numer naszego parafialnego kwartalnika Maryjo Pomagaj.

6. W dzisiejszym Biuletynie dodatek – kilka myśli o tym, jak zmartwychwstać za życia.

Poniedziałek Wielkanocny -

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na katolickie uczelnie w Polsce.

2. Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym za przygotowanie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych w naszej parafii.

3. W najbliższą niedziele Święto Miłosierdzia Bożego. W godz. 15:00 – 16:00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

4. Odpust dekanalny w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w najbliższy czwartek

o godz. 15:00. Wyruszymy pielgrzymką pieszą o godz. 14:30. W czasie odpustu będziemy świętować 100 urodziny ks. Józefa Obuchowskiego – Zmartwychwstańca.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę – 1. maja do kościołów: św. Michała na Oksywiu, Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie; Fary Puckiej oraz Chłapowa. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy i dalsze informacje u ks. Leszka.

thumbnail_20161119_112934.jpg

Nasza parafialna Schola Niebieska uczestniczyła w sobotę, 19 listopada w kolejnej, szóstej już edycji przeglądu scholi "Cecyliada", w Parafiii św. Urszuli Ledóchowskiej na gdańskim Chełmie. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem "Być miłosiernym". W programie były przesłuchania scholek, Msza święta, słodki poczęstunek oraz rozdanie dyplomów uczestnictwa.

Gratulujemy !

thumbnail_20161119_155504.jpg

Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret“ zaprasza na parafialne czuwanie przed nowym rokiem liturgicznym, które odbędzie się w sobotę, 26 listopada w naszym kościele.

Program:

10.00 - Konferencja I

11.00 - Nabożeństwo różańcowe

12.00 - Anioł Pański, następnie poczęstunek

13.00 - Konferencja II

14.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00 - Eucharystia (Jubileusz 20-lecia grupy modlitewnej "Nazaret"

Poradnictwo rodzinne dla małżeństw i narzeczonych jest dostępne w każdy wtorek, od 15 listopada w godz. 18.00 - 19.00 w biurze parafialnym. Zapraszamy !

11 listopada, w narodowe Święto Niepodległości zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte w tym dniu - według porządku niedzielnego. Po Mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 19.30 zapraszamy na wykład ks. dr. Leszka Jażdżewskiego, jednego z naszych duszpasterzy oraz na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do kawiarni parafialnej.

450,5,znicze.jpg

We wtorek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze święte jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 14.00, której nie będzie z racji Mszy św. na Cmentarzu Srebrzysko. Wieczorna Msza św. o godz. 18.30. Msze święte w tym dniu w kaplicy przy krematorium na Cmentarzu Srebrzysko o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Procesja za zmarłych na Cmentarzu Srebrzysko o godz. 15.00 od bramy głównej, a po niej Msza św. przy krzyżu. Procesja na naszym cmentarzu, tu przy kościele po Mszy św. o godz. 8.00. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej.

W środę, 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, dodatkowa o godz. 9.00 z procesją za zmarłych na naszym cmentarzu, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.30. Uroczysta Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych o godz. 18.00, intencje można przynosić do zakrystii. Msza św. w kaplicy na Cmentarzu Srebrzysko w Dzień Zaduszny o godz. 15.00.

tadeusz_chajewski.jpg

W piątek, 28 października obchodzimy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to również dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Tadeusza. Wszystkich Parafian zapraszamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta na podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00.

5606d9e7e02c6_p.jpg

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pierwszej Rocznicy Sakry Biskupiej Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w naszym kościele parafialnym w najbliższy wtorek, 25 października o godz. 18.00. Celebra będzie miała potrójny wymiar - będzie dziękczynieniem za posługę Księdza Biskupa, rozpoczęciem trzyletniego przygotowania do Jubileuszu 90-lecia naszej Parafii oraz modlitwą w intencji przebudowy naszej świątyni (poświęcenie nowych okien w dolnym kościele).

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.