Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczone na przygotowanie górnego kościoła do I mszy św. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 4958 zł.

2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w następującym porządku: 6:30; 8:00; 9:00 – uroczysta suma, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Msza św. po procesji przy szkole nr 38 i msza św. wieczorna o godz. 18:30. Uroczysta procesja eucharystyczna wyrusza po mszy św. o godz. 9:00 i przejdzie następującymi ulicami: Podkarpacką, Niedźwiednik; Góralską, Leśną Górą i zakończy się przy szkole nr 38. Ołtarze eucharystyczne przy ul. Podkarpackiej, Niedźwiednik, Leśnej Górze i przy szkole nr 38. Kazanie eucharystyczne przy IV ołtarzu. W dniu Bożego Ciała, jesteśmy zobowiązani do udziału we mszy św.

5. W oktawie Bożego Ciała procesja przy naszym kościele w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30.

6. We wtorek na godz. 17:00 zapraszamy przed kościół dzieci na próbę sypania kwiatków na Boże Ciało.

7. W przyszłą niedzielę będzie już do nabycia książka ks. Leszka Jażdżewskiego poświęcona 90-leciu naszej parafii.

8. Zapraszamy do pracy przy porządkowaniu górnego kościoła, codziennie od godz. 9:00.

thumbnail_20161119_112934.jpg

Nasza parafialna Schola Niebieska uczestniczyła w sobotę, 19 listopada w kolejnej, szóstej już edycji przeglądu scholi "Cecyliada", w Parafiii św. Urszuli Ledóchowskiej na gdańskim Chełmie. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem "Być miłosiernym". W programie były przesłuchania scholek, Msza święta, słodki poczęstunek oraz rozdanie dyplomów uczestnictwa.

Gratulujemy !

thumbnail_20161119_155504.jpg

Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret“ zaprasza na parafialne czuwanie przed nowym rokiem liturgicznym, które odbędzie się w sobotę, 26 listopada w naszym kościele.

Program:

10.00 - Konferencja I

11.00 - Nabożeństwo różańcowe

12.00 - Anioł Pański, następnie poczęstunek

13.00 - Konferencja II

14.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00 - Eucharystia (Jubileusz 20-lecia grupy modlitewnej "Nazaret"

Poradnictwo rodzinne dla małżeństw i narzeczonych jest dostępne w każdy wtorek, od 15 listopada w godz. 18.00 - 19.00 w biurze parafialnym. Zapraszamy !

11 listopada, w narodowe Święto Niepodległości zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte w tym dniu - według porządku niedzielnego. Po Mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 19.30 zapraszamy na wykład ks. dr. Leszka Jażdżewskiego, jednego z naszych duszpasterzy oraz na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do kawiarni parafialnej.

450,5,znicze.jpg

We wtorek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze święte jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 14.00, której nie będzie z racji Mszy św. na Cmentarzu Srebrzysko. Wieczorna Msza św. o godz. 18.30. Msze święte w tym dniu w kaplicy przy krematorium na Cmentarzu Srebrzysko o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Procesja za zmarłych na Cmentarzu Srebrzysko o godz. 15.00 od bramy głównej, a po niej Msza św. przy krzyżu. Procesja na naszym cmentarzu, tu przy kościele po Mszy św. o godz. 8.00. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej.

W środę, 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, dodatkowa o godz. 9.00 z procesją za zmarłych na naszym cmentarzu, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.30. Uroczysta Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych o godz. 18.00, intencje można przynosić do zakrystii. Msza św. w kaplicy na Cmentarzu Srebrzysko w Dzień Zaduszny o godz. 15.00.

tadeusz_chajewski.jpg

W piątek, 28 października obchodzimy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to również dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Tadeusza. Wszystkich Parafian zapraszamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta na podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00.

5606d9e7e02c6_p.jpg

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pierwszej Rocznicy Sakry Biskupiej Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w naszym kościele parafialnym w najbliższy wtorek, 25 października o godz. 18.00. Celebra będzie miała potrójny wymiar - będzie dziękczynieniem za posługę Księdza Biskupa, rozpoczęciem trzyletniego przygotowania do Jubileuszu 90-lecia naszej Parafii oraz modlitwą w intencji przebudowy naszej świątyni (poświęcenie nowych okien w dolnym kościele).

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.