III Niedziela Adwentu - 16 grudnia 2018 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Wszystkie ofiary dziś złożone, przeznaczone są w całości na przygotowanie górnego kościóła do I mszy św. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na górny kościół 5129 zł.

2. Msze św. roratnie dla dzieci, codziennie o godz. 6:30. Dzieci przynoszą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

Roraty dla młodziezy i pracujących do późnych godzin, od poniedziałku do piątku o godz. 19:30.

3. Rozpoczynamy rekolekcje dla młodzieży i dorosłych. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę, dla młodzieży o godz. 19:30, dla dorosłych o 9:00, 18:00 i 20:30 w połączeniu z Apelem Jasnogórskim. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Krzysztof Mudlaff. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę od godz. 8:30 i od godz. 16:00

4. W dzisiejszym Biuletynie dodatek świąteczny – Modlitwa Chrześcijańskiego Obrzędu Wieczerzy Wigilijnej.

11 listopada, w narodowe Święto Niepodległości zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte w tym dniu - według porządku niedzielnego. Po Mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 19.30 zapraszamy na wykład ks. dr. Leszka Jażdżewskiego, jednego z naszych duszpasterzy oraz na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do kawiarni parafialnej.

450,5,znicze.jpg

We wtorek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze święte jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 14.00, której nie będzie z racji Mszy św. na Cmentarzu Srebrzysko. Wieczorna Msza św. o godz. 18.30. Msze święte w tym dniu w kaplicy przy krematorium na Cmentarzu Srebrzysko o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Procesja za zmarłych na Cmentarzu Srebrzysko o godz. 15.00 od bramy głównej, a po niej Msza św. przy krzyżu. Procesja na naszym cmentarzu, tu przy kościele po Mszy św. o godz. 8.00. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej.

W środę, 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, dodatkowa o godz. 9.00 z procesją za zmarłych na naszym cmentarzu, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.30. Uroczysta Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych o godz. 18.00, intencje można przynosić do zakrystii. Msza św. w kaplicy na Cmentarzu Srebrzysko w Dzień Zaduszny o godz. 15.00.

tadeusz_chajewski.jpg

W piątek, 28 października obchodzimy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to również dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Tadeusza. Wszystkich Parafian zapraszamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta na podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00.

5606d9e7e02c6_p.jpg

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pierwszej Rocznicy Sakry Biskupiej Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w naszym kościele parafialnym w najbliższy wtorek, 25 października o godz. 18.00. Celebra będzie miała potrójny wymiar - będzie dziękczynieniem za posługę Księdza Biskupa, rozpoczęciem trzyletniego przygotowania do Jubileuszu 90-lecia naszej Parafii oraz modlitwą w intencji przebudowy naszej świątyni (poświęcenie nowych okien w dolnym kościele).

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.