Ogłoszenia duszpasterskie - 21.01.2021

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego Kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na malowanie konstrukcji kwotę 3895 złotych.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro, w poniedziałek po wieczornej mszy św., do godz. 20.00 i w czwartek, od godz. 16.00 do 18.00.
  3. Katecheza dla dzieci komunijnych w poniedziałek, o godz. 17 w kościele. Spotkanie rodziców tychże dzieci we wtorek, o godz. 19.
  4. Katecheza dla młodzieży bierzmowanej w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 9.30.
  5. Dodatkowa kolęda dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w wyznaczonych dniach odbędzie się w poniedziałek i wtorek, o godz. 18.
  6. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

Plan kolędy w kościele na najbliższy tydzień

18.01.2021ul. Góralska – od numeru 43 do końca
19.01.2021ul. Słowackiego – numery parzyste do 100
20.01.2021ul. Słowackiego – numery nieparzyste do 100
21.01.2021ul. Leśna Góra – numery parzyste
22.01.2021ul. Leśna Góra – numery nieparzyste

Msza Św. z obrzędem błogosławieństwa kolędowego o godz. 8.00 i 18.00 sprawowana jest w intencji parafian z poszczególnych ulic.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.