Ogłoszenia duszpasterskie - 24.10.2021

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na przebudowę kościoła kwotę 4536 zł.
  2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 8.30 i 17.30; w niedzielę wspólny różaniec rodzinny odmówimy o godz. 17.30; w poniedziałek, w ramach Adoracji, różaniec z bł. Ks. Kardynałem Stefanem Wyszyńskim o godz. 19.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po wieczornej mszy św. do godz. 20 i w czwartek, od godz. 16 do 18.
  4. Wypominki za zmarłych można składać do skrzyni przy końcu ławek; różaniec z wypominkami przez cały listopad o godz. 8.30 i 17.30.
  5. W uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11. – w przyszły poniedziałek, dodatkowe msze św. w kaplicy na cmentarzu Srebrzysko odprawimy o godz. 10, 11, 12 i 13; z kolei w Dzień Zaduszny – 02.11. – we wtorek, msza św. o godz. 15.
  6. Dziś ostatni dzień wystawy dotyczącej życia i działalności bł. Księdza Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego, która znajduje się w górnym kościele.
  7. Informujemy, że przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer kwartalnika Maryjo, pomagaj. Zachęcamy do lektury.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Warszawy, która odbędzie się w sobotę – 06.11. W programie m.in. zwiedzanie Muzeum bł. Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Choszczówce, nawiedzenie Katedry Warszawskiej i Powązek. Zapisy u ks. Leszka.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.

Wszystkich Parafian zapraszamy do odwiedzenia naszej budującej się świątyni w najbliższą niedzielę, 19 czerwca w godzinach od 12.00 do 16.00. Bezpośrednio po Mszy świętej dziecięcej, czyli o godz. 12.00 rozpocznie się koncert uwielbienia naszej Scholi Niebieskiej. Przewidziane są też różne inne atrakcje.

Niedziela, 12 czerwca była w naszej Parafii czasem duchowego przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Kazania na Mszach świętych głosił ks. Mikołaj, który wraz z grupą młodych ludzi z naszej wspólnoty będzie uczestniczył w ŚDM w Krakowie w dniach 25 - 31 lipca br. Poznaliśmy ideę i historię ŚDM, hasło i logo Spotkania, był też czas na osobiste świadectwo z JMJ w Paryżu. Bardzo dziękujemy drogim Parafianom za duchowe i materialne wsparcie naszego wyjazdu do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych.png

Z okazji dzisiejszego wieczornego meczu Polska - Irlandia Północna, nasza Schola Niebieska zmieniła swoje stroje i tym razem na niedzielnej Mszy św. dziecięcej wystąpiła w barwach biało - czerwonych. Przed ogłoszeniami Ksiądz Proboszcz ubrany w swój kibicowski strój przećwiczył doping z dziećmi i z resztą wiernych. Doping udał się wspaniale, modliliśmy się też o błogosławieństwo Boże dla naszej Reprezentacji.