Ogłoszenia duszpasterskie - 11.10.2020

1. Parafia nasza jest od wtorku pogrążona w żałobie i smutku: w miniony wtorek odeszła bowiem do wieczności śp. Siostra Monika Thrun – zakrystianka, która pracowała wśród nas 36 lat, służąc pięknie Bogu i ludziom. Sprawa pogrzebu odsuwa się w czasie, ze względu na kwarantannę Sióstr Nazaretanek i Księdza Proboszcza. Chcemy do czasu pogrzebu trwać nieustannie na modlitwie różańcowej za zmarłą siostrę Monikę. Różaniec żałobny odmawiać będziemy codziennie po wieczornej mszy św. aż do dnia pogrzebu.
  2. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik o godz. 8.30 i 17.30. Dodatkowy różaniec w poniedziałek, o godz. 20.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro, po różańcu żałobnym, do godz. 20.30.
  4. Dzień czuwania fatimskiego przypada we wtorek, 13.10. Modlić się będziemy o ustanie pandemii koronawirusa. Czuwanie wieczorne rozpoczniemy po modlitwie różańcowej za śp. Siostrę Monikę. O godz. 19.30 odmówimy różaniec fatimski, o 20.30 – nabożeństwo ekspiacyjne, zaś o 21 – zaśpiewamy Apel Jasnogórski i przejdziemy w procesji dookoła kościoła z figurą Matki Bożej.
  5. Z racji pandemii i żałoby w parafii odwołany zostaje różaniec ulicami naszego osiedla. Gromadzimy się w kościele, o godz. 19.30, by odmówić różaniec żałobny w intencji Siostry Moniki.
  6. Na czas nieokreślony odwołane są katechezy dla dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Program uroczystości
pogrzebowych
śp.
Siostry Moniki Thrun

Piątek – 16.10.2020

• godz. 17: wprowadzenie trumny do kościoła
  • godz. 18: msza św. parafialna
  • godz. 19: różaniec w intencji śp. Siostry Moniki Thrun
  • godz. 20: msza św. celebrowana przez kapłanów pochodzących z parafii oraz pracujących niegdyś i obecnie w parafii
  • godz. 21: Apel Jasnogórski

Sobota – 17.10.2020

• godz. 10: różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji śp. Siostry Moniki
  • godz. 11: msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.

Wszystkich Parafian zapraszamy do odwiedzenia naszej budującej się świątyni w najbliższą niedzielę, 19 czerwca w godzinach od 12.00 do 16.00. Bezpośrednio po Mszy świętej dziecięcej, czyli o godz. 12.00 rozpocznie się koncert uwielbienia naszej Scholi Niebieskiej. Przewidziane są też różne inne atrakcje.

Niedziela, 12 czerwca była w naszej Parafii czasem duchowego przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Kazania na Mszach świętych głosił ks. Mikołaj, który wraz z grupą młodych ludzi z naszej wspólnoty będzie uczestniczył w ŚDM w Krakowie w dniach 25 - 31 lipca br. Poznaliśmy ideę i historię ŚDM, hasło i logo Spotkania, był też czas na osobiste świadectwo z JMJ w Paryżu. Bardzo dziękujemy drogim Parafianom za duchowe i materialne wsparcie naszego wyjazdu do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych.png

Z okazji dzisiejszego wieczornego meczu Polska - Irlandia Północna, nasza Schola Niebieska zmieniła swoje stroje i tym razem na niedzielnej Mszy św. dziecięcej wystąpiła w barwach biało - czerwonych. Przed ogłoszeniami Ksiądz Proboszcz ubrany w swój kibicowski strój przećwiczył doping z dziećmi i z resztą wiernych. Doping udał się wspaniale, modliliśmy się też o błogosławieństwo Boże dla naszej Reprezentacji.

DSC_0042.jpg

W sobotę, 11 czerwca wybraliśmy się w gronie ministrantów i lektorów naszej Parafii wraz z niektórymi rodzicami (w sumie 19 osób) na rzekę Wdę. W pięknej pogodzie pokonaliśmy w kajakach 23-kilometrowy odcinek z Czarnej Wody do Osowa Leśnego. Po drodze była Msza święta nad rzeką w intencji uczestników spływu i ich rodzin. Nie obyło się bez przygód (napotkane konie w wodzie (!) i wywrotka księdza opiekuna :) Zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami i domowym sernikiem. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy i pokonamy wspólnie i z Bożą pomocą kolejny odcinek Wdy.

thumb_IMG_3684_1024.jpg

thumb_IMG_3686_1024.jpg

thumb_IMG_3680_1024.jpg

W piątek i sobotę po Bożym Ciele pielgrzymowaliśmy pieszo łącznie 75 km do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Grupa pielgrzymów pochodzących z różnych parafii (w tym 3 z naszej) wędrowała przez Żuławy, z noclegiem w Nowej Cerkwi.

matowy.jpg

Przygotowania do procesji Bożego Ciała idą pełną parą. Na zdjęciach poniżej - Parafianie budujący ołtarze na ul. Podkarpackiej i na ul. Niedźwiednik. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą procesję, która wyruszy po sumie o godz. 9.00.

thumb_IMG_3669_1024.jpg

thumb_IMG_3671_1024.jpg

thumb_IMG_3670_1024.jpg

W poniedziałek, 23 maja, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Wiesław Szlachetka udzielił Sakramentu Bierzmowania 41 osobom, w większości młodzieży klas III z Gimnazjum nr 31 Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii, przede wszystkim Kapłanom, Rodzinom, Świadkom, p. dyrektor Joannie Reszczyńskiej wraz z paniami wychowawczyniami klas za obecność i wspólną modlitwę w intencji młodych. Nowobierzmowanym życzymy wielu łask Bożych w dojrzałym życiu chrześcijańskim!

DSC_1247.JPG

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do piękna liturgii uroczystości 25-lecia święceń kapłańskich ks. bp. Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy obfitości łask Bożych w posłudze biskupiej.