Ogłoszenia duszpasterskie – 12.05.2024

1. Trwa miesiąc maj; nabożeństwo majowe odprawiamy w naszym kościele w tygodniu, o godz. 17.30, zaś w niedziele – o godz. 18 oraz przy naszych domach, codziennie o godz. 20. Miejsca majówek są następujące: przy krzyżu na ul. Góralskiej, przy ul. Leśna Góra 23 – 25, przy kapliczce na naszym cmentarzu przy kościele, przy ul. Róży Ostrowskiej 2 oraz przy ul. Współczesnej.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w tym tygodniu tylko czwartek, od godz. 16.30 do 18; z kolei w poniedziałek – 13.05. – przypada pierwszy w tym roku dzień czuwania fatimskiego. Program czuwania jest następujący: o godz. 17.30 – nabożeństwo majowe, o godz. 18 – Eucharystia, a po jej zakończeniu – odmówimy różaniec fatimski przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a następnie przejdziemy w procesji z figurą Matki Bożej wokół kościoła, a po powrocie do świątyni zaśpiewamy suplikacje oraz Apel Jasnogórski.
  3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, będącą jednocześnie dniem odpustu ku czci św. Wojciecha, którego kulminacją będzie Eucharystia, celebrowana o godz. 12, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka – Prymasa Polski; z kolei za tydzień obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której chcemy się przygotować przez codzienne odmawianie nowenny, w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 17.30; z kolei w sobotę, w wigilię tej uroczystości, zapraszamy wszystkich Parafian na wieczorną Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa od godz. 19 do 21; plan tego nabożeństwa obejmie konferencję o Duchu Św. wygłoszoną o godz. 19.30, następnie wspólne odmówienie części różańca św., śpiew Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego i głębokiego przeżycia wizytacji kanonicznej oraz uroczystości bierzmowania naszej młodzieży, dbając o wystrój kościoła oraz o oprawę liturgiczną tych wydarzeń.
  5. Informujemy, że dzieci naszej Parafii przeżyły wczoraj uroczystość I. Komunii Świętej; dziękując Bogu za to wydarzenie, dzieci obchodzić będą Biały Tydzień, gromadząc się każdego dnia na nabożeństwie majowym i wieczornej Eucharystii; jednocześnie dziękujemy wszystkim, których zaangażowanie i poświęcenie zaowocowały tak głębokim przeżyciem tego dnia przez dzieci i ich najbliższych; z kolei rocznica I. Komunii Świętej obchodzona będzie 19.05., o godz. 11; próba przed rocznicą odbędzie się w najbliższy piątek, o godz. 16.15, a po jej zakończeniu zapraszamy dzieci oraz ich najbliższych do skorzystania ze spowiedzi św.
  6. W dzisiejszą niedzielę, o godz. 20, zapraszamy wszystkich Parafian na tzw. Uwielbienie Kapłańskie – spotkanie modlitewne i muzyczne, wraz z konferencją oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, które poprowadzi grupa kapłanów naszej diecezji.
  7. Taca dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na organizację Jubileuszu 100 – lecia powstania naszej Diecezji, zaś ofiary złożone w przyszłą niedzielę pomogą zrealizować cele inwestycyjne, związane z przebudową naszego kościoła.
  8. Spotkanie grupy modlitewnej Różańca Rodziców modlących się za Dzieci odbędzie się w najbliższy poniedziałek, bezpośrednio po zakończeniu wieczornej mszy św., w kawiarence.
  9. Pragniemy zaprosić parafian do uczestnictwa w 33 – dniowych rekolekcjach zatytułowanych „Droga Maryi", które rozpoczniemy we wtorek – 21.05. – Eucharystią o godz. 18, a zakończymy – 23.06. – aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi; natomiast w przyszłą niedzielę gościć będziemy Mariusza Starostę z Fundacji Tota Tua, który przedstawi krótkie świadectwo o owocach tych rekolekcji oraz będzie rozprowadzał książkę pt. „Droga Maryi"
  10. Informujemy, że od przyszłej niedzieli – 19.05. – można będzie obejrzeć w naszej świątyni wystawę zatytułowaną „Kochać każde życie”, prezentującą poszczególne etapy rozwoju człowieka, a zorganizowaną przez Rycerzy Kolumba, mającą na celu podkreślenie wartości i piękna wszystkich wymiarów ludzkiej egzystencji.

Triduum modlitewne w ramach 1050-lecia Chrztu Polski 14, 15 i 16 kwietnia (czwartek, piątek i sobota). Msze św. z nauką o godz. 9.00 i 18.00. W niedzielę 17 kwietnia po mszy św. wieczornej konferencja historyczna w kawiarence.

14 kwietnia — Chrzest sakramentem światłości i życia.

15 kwietnia — Chrzest narodzeniem do nowego życia.

16 kwietnia — Chrzest powołaniem do naśladowania Chrystusa.

Odkryjmy na nowo wartość naszego chrztu! Do nabycia publikacje związane z historią Chrztu Polski

Z przyjemnością informujemy, że od 24 lutego 2016 roku mamy w kościele nowe organy.