Ogłoszenia duszpasterskie – 04.12.2022

1. Pragniemy podziękować wszystkim wiernym, który tak licznie uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych i peregrynacji ikony św. Józefa, a także dzieciom oraz dorosłym uczestniczącym w roratach.
  2. Msza św. roratnia w Adwencie dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30; prosimy, by dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w ponie działek, po wieczornej mszy św. do godz. 20 oraz w czwartek, od godz. 16 do 18; poniedziałkową adorację poprowadzi nasza wspólnota młodzieżowa „Nowe Przymierze”.
  4. Informujemy, że można nabywać świece Caritas w cenie 20 zł za dużą i 10 zł za małą świecę oraz opłatki na stół wigilijny; ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na budowę kościoła.
  5. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na sfinansowanie obiadów dla ubogich dzieci naszej parafii; zebrana kwota wyniosła 1060 zł; dziś odbywa się zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie, zaś taca zebrana w przyszłą niedzielę, przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
  6. Wizytę duszpasterską w tradycyjnej formie rozpoczniemy 27.12.; szczegółowy plan kolędy podamy przed świętami.
  7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii św. odbędzie się w poniedziałek, o godz. 17; rodziców tychże dzieci zapraszamy na spotkanie po niedzielnej mszy św., o godz. 11.
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę – 07.12. – na spotkanie formacyjne o godz. 16.30, Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 oraz mszę św. w intencjach Ojca Św. Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam, o godz. 18.
  9. Serdecznie zapraszamy na kiermasz rękodzieła świątecznego, wykonanego przez dzieci i rodziców z parafialnej Scholi Niebieskiej; dostępne jest również sianko na stół wigilijny; całkowity dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na działalność scholi.
  10. W najbliższy czwartek – 08.12. – przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; tego dnia zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski, by pomiędzy godziną 12 a 13, adorując Najświętszy Sakrament, wypraszać przez ręce Maryi wszystkie potrzebne nam samym, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu Boże dary.
  11. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.30 modlić się będziemy szczególnie za małżeństwa i rodziny naszej parafii.

Niech te piękne Święta uradują nasze serca, usuną z nich lęk i pokusę rozpaczy, niech otworzą na bliźniego i wzmocnią więzi między nami. Jezus niech stanie się naszym stałym Domownikiem, a Duch Świety niech nas umacnia, uświęca i prowadzi.

2.01.2019 – środa – ul. Współczesna, ul. Rodzinna.

3.01.2019 – czwartek – ul. Partyzantów 85,87, 91/93, 95/97, 99, 101, 103, 105, 107,
109; ul. Zubrzyckiego.

4.01.2019 – piątek – ul. Partyzantów 63, 65, 70, 72; ul. Obywatelska.

5.01.2019 – sobota – ul. Podleśna; ul. Zabytkowa; ul. Romańska, ul. Gotycka, ul. Barokowa, ul. Renesansowa, ul. Secesyjna.

6.01.2019 – niedziela – ul. Leśny Stok 4 i domki; ul. Róży Ostrowskiej 2 i 4.

Zapraszamy na świętowanie złotego jubileuszu życia zakonnego Siostry Moniki, nazaretanki. W sobotę 6 października o godz. 11.00 uroczystej mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Z. Zieliński.

Niedziela misyjna

W ostatnią niedzielę gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Misjona rzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wśród nich był Ojciec Cyryl z Madagaskaru.

Odpust

W środę 27 czerwca nasza parafia przeżywała swoje święto, odpust parafialny. Uroczystością przewodniczył Ks. Bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy wrocławski. Po uroczystej sumie wierni słuchali występu zespołu, posilali się grochówką, pili kawę lub herbatę i jedli ciasta przygotowane przez nasze parafianki.

W sobotę 19 maja dzieci I komunijne ze swoimi bliskimi i innymi parafianami pielgrzymowali do sanktuarium MB w Gietrzwałdzie. Pielgrzymce przewodniczyl ks. Proboszcz. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej odmówili różaniec na miejscu objawień Matki Bożej, zaczerpnęli wody ze źródełka. Oprócz modlitwy był również czas na zabawę: mecz w piłkę nożną, piłkę siatkową i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W piątek 18 maja diakon Łukasz Preising z Towarzystwa Ducha Świętego, nasz parafianin, w archikatedrze w Gdańsku - Oliwie przyjął święcenia kapłańskie. Święceń 4 diakonom udzielił ks. bp. Zbigniew Zieliński. Ksiądz Neoprezbiter swoją mszę prymicyjną celebrował w niedzielę 20 maja o godz. 12-tej, w swoim kościele parafialnym.

Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ustanowił ks. dr. Leszka Jażdżewskiego kanonikiem honorowym kapituły wrzeszczańskiej.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.