VI Niedziela Zwykła - 17. lutego 2019 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby oraz przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na górny kościół 5128 zł. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są również w całości przeznaczone na ten cel.

2. Adoracja Najśw. Sakramentu jutro – w poniedziałek, po mszy św. wieczornej do godz. 20:30.

3. We wtorek urodziny ks. Leszka. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 w intencji Solenizanta.

4. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w najbliższą sobotę po mszy św. o godz. 8:00.

5. Zapraszamy na modlitwę Akatystu ku czci Bogurodzicy w sobotę o 17.00.

6. Wszystkie ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę, będą przeznaczone na opłacenie ogrzewania.

.7 Bractwo Świętego JP II organizuje w dniach 23.04 – 5.05. pielgrzymkę do Francji. W programie zwiedzanie sanktuariów maryjnych. Koszt pielgrzymki wynosi 900 zł = 490 €. Zapisy prowadzi ks. Roman Zrój.

8. Są jeszcze wolne miejsca na autokarowy wyjazd na Tropikalną Wyspę k. Berlina. W dniach 1-3. marca Wyjazd w piątek ok 21:00, powrót w niedzielę ok 6 nad ranem. Koszt przejazdu 140 zł + koszty wstępu. Spotkanie organizacyjne dla uczestników w przyszłym tygodniu. Zapisy oraz więcej informacji w zakrystii.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.

Wszystkich Parafian zapraszamy do odwiedzenia naszej budującej się świątyni w najbliższą niedzielę, 19 czerwca w godzinach od 12.00 do 16.00. Bezpośrednio po Mszy świętej dziecięcej, czyli o godz. 12.00 rozpocznie się koncert uwielbienia naszej Scholi Niebieskiej. Przewidziane są też różne inne atrakcje.

Niedziela, 12 czerwca była w naszej Parafii czasem duchowego przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Kazania na Mszach świętych głosił ks. Mikołaj, który wraz z grupą młodych ludzi z naszej wspólnoty będzie uczestniczył w ŚDM w Krakowie w dniach 25 - 31 lipca br. Poznaliśmy ideę i historię ŚDM, hasło i logo Spotkania, był też czas na osobiste świadectwo z JMJ w Paryżu. Bardzo dziękujemy drogim Parafianom za duchowe i materialne wsparcie naszego wyjazdu do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych.png

Z okazji dzisiejszego wieczornego meczu Polska - Irlandia Północna, nasza Schola Niebieska zmieniła swoje stroje i tym razem na niedzielnej Mszy św. dziecięcej wystąpiła w barwach biało - czerwonych. Przed ogłoszeniami Ksiądz Proboszcz ubrany w swój kibicowski strój przećwiczył doping z dziećmi i z resztą wiernych. Doping udał się wspaniale, modliliśmy się też o błogosławieństwo Boże dla naszej Reprezentacji.

DSC_0042.jpg

W sobotę, 11 czerwca wybraliśmy się w gronie ministrantów i lektorów naszej Parafii wraz z niektórymi rodzicami (w sumie 19 osób) na rzekę Wdę. W pięknej pogodzie pokonaliśmy w kajakach 23-kilometrowy odcinek z Czarnej Wody do Osowa Leśnego. Po drodze była Msza święta nad rzeką w intencji uczestników spływu i ich rodzin. Nie obyło się bez przygód (napotkane konie w wodzie (!) i wywrotka księdza opiekuna :) Zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami i domowym sernikiem. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy i pokonamy wspólnie i z Bożą pomocą kolejny odcinek Wdy.

thumb_IMG_3684_1024.jpg

thumb_IMG_3686_1024.jpg