Ogłoszenia duszpasterskie - 24.10.2021

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na przebudowę kościoła kwotę 4536 zł.
  2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 8.30 i 17.30; w niedzielę wspólny różaniec rodzinny odmówimy o godz. 17.30; w poniedziałek, w ramach Adoracji, różaniec z bł. Ks. Kardynałem Stefanem Wyszyńskim o godz. 19.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po wieczornej mszy św. do godz. 20 i w czwartek, od godz. 16 do 18.
  4. Wypominki za zmarłych można składać do skrzyni przy końcu ławek; różaniec z wypominkami przez cały listopad o godz. 8.30 i 17.30.
  5. W uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11. – w przyszły poniedziałek, dodatkowe msze św. w kaplicy na cmentarzu Srebrzysko odprawimy o godz. 10, 11, 12 i 13; z kolei w Dzień Zaduszny – 02.11. – we wtorek, msza św. o godz. 15.
  6. Dziś ostatni dzień wystawy dotyczącej życia i działalności bł. Księdza Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego, która znajduje się w górnym kościele.
  7. Informujemy, że przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer kwartalnika Maryjo, pomagaj. Zachęcamy do lektury.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Warszawy, która odbędzie się w sobotę – 06.11. W programie m.in. zwiedzanie Muzeum bł. Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Choszczówce, nawiedzenie Katedry Warszawskiej i Powązek. Zapisy u ks. Leszka.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.

Patronka muzyki kościelnej

22 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Cecyli nasz chór parafialny "Głoś imię Pana" ubogacił swoim śpiewem wieczorną Eucharystię. Chórem dyrygują absolwentki Akademii Muzycznej Martyna i Dominika. Panie i Panów lubiących śpiewać zapraszamy do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki o 18.45 i piątek o 18.00, w szkole de la Salle.

Fahl.png Dzisiaj w naszej parafii gościły siostry katarzynki z Braniewa. Podczas mszy świętych przybliżyły nam postać sługi Bożej S. Charitiny Fahl. Jej grób znajduje się na przykościelnym cmentarzu.

W niedzielę 12 listopada wizytacja kanoniczna naszej parafii ks. bpa Wiesława Szlachetki. Program wizytacji: 8.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Żywy Różaniec", Koło Przyjaciół Radia Maryja, III Zakon Świecki św. Franciszka, Wspólnota Różańca do Krwi Chrystusa/; 9.30 - Msza św. /homilia - ks. Krystian, grupy - Liturgiczna Służba Ołtarza, Szkolne Koło Caritas, młodzież przygotowująca się do bierzmowania/; 11.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Schola Niebieska",Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci/; 12.00 - Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks.Biskupa /grupy - Wspólnota Domowego Koscioła, Rycerze Kolumba, Chór "Głoś imię Pana", Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis", Wspólnota Kaszubów/; 13.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - dzieci przygotowujące się do I Komunii św., Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę/; 14.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - Odnowa w Duchu Świętym, "Maranatha", Parafialny Zespół Caritas/.

Porządek nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny: 1 listopada: 10.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 11.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 12.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 13.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 15.00 - Procesja z modlitwą za zmarłych /od bramy/ i Msza święta pod przewodnictwem Ks.Bpa Zbigniewa Zielińskiego /przy krzyżu/; 2 listopada: 15.00 - Msza święta /nowa kaplica/.

W sobotę 28 października o godz. 8.00 uroczysta Eucharystia w intencji ks. proboszcza Tadeusza Chajewskiego.