Pod koniec maja, w kościele oo. franciszkanów w Poznaniu, przy pl. Bernardyńskim, przyjął święcenia kapłańskie nasz parafianin, o. Paweł Popów. W dniu 23.05. celebrował w naszym kościele Mszę Św. Prymicyjną (od łacińskiego słowa primitiae, co oznacza pierwociny, pierwsze zbiory lub od wyrażenia „prima missa”, czyli pierwsza msza), na zakończenie której udzielił specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego o randze błogosławieństwa papieskiego. Co ważne, Papież Leon XIII w 1886 roku prymicyjną mszę św. wzbogacił możliwością uzyskania przez wiernych odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Obecnie Ojciec Neoprezbiter Paweł posługuje w Helu. W dziale "Galeria zdjęć" można obejrzeć fotoreportaż ze święceń i drugi z mszy prymicyjnej.