W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"