Ogłoszenia duszpasterskie – 28.04.2024

1. W dzisiejszą – V. Niedzielę Wielkanocną – przypada Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców, ustanowiona z inicjatywy stowarzyszenia MIVA Polska; chcemy, w związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym modlić się o rozwagę, trzeźwość oraz bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w tym tygodniu tylko w czwartek, od godz. 16.30 do 18.00.
  3. W najbliższą środę rozpoczniemy miesiąc maj; nabożeństwo majowe odprawiać będziemy w naszym kościele codziennie, o godz. 17.30 oraz przy naszych domach, o godz. 20. Miejsca majówek są następujące: przy krzyżu na ul. Góralskiej, przy ul. Leśna Góra 23 – 25, przy kapliczce na naszym cmentarzu przy kościele, przy ul. Róży Ostrowskiej 2 oraz przy ul. Współczesnej.
  4. W tym tygodniu przypada I. czwartek, piątek i sobota miesiąca; okazja do spowiedzi św. będzie w czwartek, od godz. 16.30 oraz w piątek – z racji uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – podczas każdej Eucharystii.
  5. W I. sobotę miesiąca msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi, wraz z nabożeństwem, modlitwą różańcową oraz rozważaniem Słowa Bożego, o godz. 8.
  6. Stałych i zgłoszonych chorych odwiedzać będziemy w piątek za tydzień oraz w najbliższą sobotę, od godz. 9.
  7. W piątek – 03.05. – przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. celebrować będziemy w porządku niedzielnym; wieczorna msza św. o godz. 18.30; tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  8. Informujemy, że 07.05. zostanie przeprowadzona wizytacja kanoniczna naszej Parafii, połączona z udzieleniem naszej młodzieży sakramentu bierzmowania; w związku z tymi wydarzeniami, zapraszamy tego dnia wszystkich Parafian na Eucharystię, celebrowaną pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Szlachetki o godz. 18, by wspólnie modlić się zarówno w intencji całej naszej parafialnej wspólnoty, jak i młodzieży pragnącej przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, wypraszając każdemu z ludzi dar głębokiej, ufnej wiary, ukierunkowującej na budowanie codziennej, osobistej więzi z Chrystusem.
  9. Pragniemy poinformować, że dzieci naszej Parafii przeżyją uroczystość I. Komunii Świętej w sobotę – 11.05. – o godz. 10, a rocznica I. Komunii Świętej obchodzona będzie w niedzielę – 19.05. – o godz. 11; otaczajmy naszymi modlitwami wszystkie te dzieci, aby w całym swoim życiu umiały podążać za Chrystusem drogą wiary.
  10. W imieniu o. Pawła Popów OFM, który w ubiegłą niedzielę głosił Słowo Boże oraz zbierał ofiary dla ubogich dzieci z Boliwii, pragniemy przekazać wszystkim Parafianom serdeczne podziękowanie za okazane serce, dar modlitwy oraz wsparcie materialne misyjnego dzieła, prowadzonego przez franciszkanów w Ameryce Południowej.

W poniedziałek, 23 maja, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Wiesław Szlachetka udzielił Sakramentu Bierzmowania 41 osobom, w większości młodzieży klas III z Gimnazjum nr 31 Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii, przede wszystkim Kapłanom, Rodzinom, Świadkom, p. dyrektor Joannie Reszczyńskiej wraz z paniami wychowawczyniami klas za obecność i wspólną modlitwę w intencji młodych. Nowobierzmowanym życzymy wielu łask Bożych w dojrzałym życiu chrześcijańskim!

DSC_1247.JPG

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do piękna liturgii uroczystości 25-lecia święceń kapłańskich ks. bp. Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy obfitości łask Bożych w posłudze biskupiej.

IMG_0020.JPG

W poniedziałek, 23 maja br. 39 gimnazjalistów i 2 osoby dorosłe przystąpią w naszym kościele parafialnym do Bierzmowania. Sakramentu udzieli ksiądz biskup Wiesław Szlachetka. Kandydaci zbierają się o godz. 17.20. Podczas Mszy św. będzie jeszcze okazja do spowiedzi, przede wszystkim dla Rodziców i Gości. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, aby Bierzmowanie było dla nich rzeczywiście bramą do dojrzałego życia chrześcijańskiego.

Ks. Piotr Bonin, wikariusz naszej Parafii obchodzi 25. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Czcigodnego Jubilata polecamy modlitwom Parafian i wszystkich zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w niedzielę, 22 maja o godz. 12.00.

Rozpoczęliśmy montaż kolejnych, dużych okien w górnym kościele. W tym roku zamierzamy wstawić okna w całej widocznej na zdjęciu części oraz wymienić całą prawą część okien w dolnym kościele. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać"!

thumb_IMG_3643_1024.jpg

Z radością informujemy, że zakończyliśmy pierwszy etap prac przy układaniu kostki brukowej na placu kościelnym. Z tej okazji Ksiądz Proboszcz zaprosił na uroczysty obiad na plebani panów, którzy przez prawie miesiąc społecznie wykonywali te prace na rzecz wspólnoty parafialnej. Ciąg dalszy prac w czerwcu. Można jeszcze składać ofiary na nowy materiał.

W poniedziałek, 18 kwietnia rozpoczęśliśmy prace przy układaniu kostki brukowej na placu przed kościołem. Bardzo dziękujemy ks. Andrzejowi Bemowskiemu za ofiarowanie naszej Parafii 500 m2 materiału. Zapraszamy do wspólnej, społecznej pracy od poniedziałku do soboty od godz. 9.00.

Zapraszamy do objerzenia filmu z przedstawienia Scholi Niebieskiej, Rodziców i młodszych ministrantów o Dobrym Pasterzu, które odbyło się w trakcie Mszy Świętej dziecięcej o godz. 11.00, w dniu 17 kwietnia 2016 roku.