Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2024

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie w Kościele; pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej intencji, prosząc Chrystusa – Dobrego Pasterza, by nigdy nie zabrakło wspólnocie wierzących tych, którzy będą głosić Słowo Boże i udzielać sakramentów świętych, prowadząc ludzi do osobistego spotkania z Bogiem.
  2. W dzisiejszą niedzielę modli się z nami o. Paweł Popów – franciszkanin posługujący obecnie w klasztorze w Wejherowie, który przez cały dzień głosi Słowo Boże, a po każdej Eucharystii będzie zbierał ofiary dla ubogich dzieci z Boliwii – na ich wyżywienie oraz pomoce szkolne i opiekę medyczną; za wszelkie dary serca o. Paweł bardzo dziękuje.
  3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszej parafialnej Scholi za przygotowanie Wielkanocnego Uwielbienia, które przeżyliśmy w ubiegłą niedzielę oraz wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, którzy tak licznie przybyli do świątyni, by wspólnie się pomodlić, a także podjąć osobistą refleksję nad tajemnicą Zmartwychwstania Pańskiego.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po wieczornej mszy św. i potrwa do godz. 19.30; zapraszamy również na adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.00.
  5. W najbliższy wtorek – 23.04. – przypada uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski i naszej Archidiecezji; w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Wojciech i nasz Pan Organista; pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o Solenizantach, wypraszając Im przez przyczynę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy obfitość Bożego błogosławieństwa, siły, zdrowie i wszelkie potrzebne w codziennym życiu łaski.
  6. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzoną w ubiegłą niedzielę zbiórkę w ramach akcji Pola Nadziei, przeznaczoną na wsparcie działalności hospicjów; dziękujemy również za wszystkie ofiary złożone na tacę inwestycyjną, których suma wyniosła 10 200 zł; środki te pomogą sfinansować rozpoczęte prace budowlane wewnątrz naszej świątyni i pozwolą już wkrótce oddać do użytku tak długo wyczekiwaną parafialną kawiarenkę.
  7. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w sobotę – 27.04. – po mszy św. o godz. 8.

Niedziela misyjna

W ostatnią niedzielę gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Misjona rzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wśród nich był Ojciec Cyryl z Madagaskaru.

Odpust

W środę 27 czerwca nasza parafia przeżywała swoje święto, odpust parafialny. Uroczystością przewodniczył Ks. Bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy wrocławski. Po uroczystej sumie wierni słuchali występu zespołu, posilali się grochówką, pili kawę lub herbatę i jedli ciasta przygotowane przez nasze parafianki.

W sobotę 19 maja dzieci I komunijne ze swoimi bliskimi i innymi parafianami pielgrzymowali do sanktuarium MB w Gietrzwałdzie. Pielgrzymce przewodniczyl ks. Proboszcz. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej odmówili różaniec na miejscu objawień Matki Bożej, zaczerpnęli wody ze źródełka. Oprócz modlitwy był również czas na zabawę: mecz w piłkę nożną, piłkę siatkową i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W piątek 18 maja diakon Łukasz Preising z Towarzystwa Ducha Świętego, nasz parafianin, w archikatedrze w Gdańsku - Oliwie przyjął święcenia kapłańskie. Święceń 4 diakonom udzielił ks. bp. Zbigniew Zieliński. Ksiądz Neoprezbiter swoją mszę prymicyjną celebrował w niedzielę 20 maja o godz. 12-tej, w swoim kościele parafialnym.

Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ustanowił ks. dr. Leszka Jażdżewskiego kanonikiem honorowym kapituły wrzeszczańskiej.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.