Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.

Wszystkich Parafian zapraszamy do odwiedzenia naszej budującej się świątyni w najbliższą niedzielę, 19 czerwca w godzinach od 12.00 do 16.00. Bezpośrednio po Mszy świętej dziecięcej, czyli o godz. 12.00 rozpocznie się koncert uwielbienia naszej Scholi Niebieskiej. Przewidziane są też różne inne atrakcje.

Niedziela, 12 czerwca była w naszej Parafii czasem duchowego przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Kazania na Mszach świętych głosił ks. Mikołaj, który wraz z grupą młodych ludzi z naszej wspólnoty będzie uczestniczył w ŚDM w Krakowie w dniach 25 - 31 lipca br. Poznaliśmy ideę i historię ŚDM, hasło i logo Spotkania, był też czas na osobiste świadectwo z JMJ w Paryżu. Bardzo dziękujemy drogim Parafianom za duchowe i materialne wsparcie naszego wyjazdu do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych.png

Z okazji dzisiejszego wieczornego meczu Polska - Irlandia Północna, nasza Schola Niebieska zmieniła swoje stroje i tym razem na niedzielnej Mszy św. dziecięcej wystąpiła w barwach biało - czerwonych. Przed ogłoszeniami Ksiądz Proboszcz ubrany w swój kibicowski strój przećwiczył doping z dziećmi i z resztą wiernych. Doping udał się wspaniale, modliliśmy się też o błogosławieństwo Boże dla naszej Reprezentacji.

DSC_0042.jpg

W sobotę, 11 czerwca wybraliśmy się w gronie ministrantów i lektorów naszej Parafii wraz z niektórymi rodzicami (w sumie 19 osób) na rzekę Wdę. W pięknej pogodzie pokonaliśmy w kajakach 23-kilometrowy odcinek z Czarnej Wody do Osowa Leśnego. Po drodze była Msza święta nad rzeką w intencji uczestników spływu i ich rodzin. Nie obyło się bez przygód (napotkane konie w wodzie (!) i wywrotka księdza opiekuna :) Zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami i domowym sernikiem. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy i pokonamy wspólnie i z Bożą pomocą kolejny odcinek Wdy.

thumb_IMG_3684_1024.jpg

thumb_IMG_3686_1024.jpg

thumb_IMG_3680_1024.jpg

W piątek i sobotę po Bożym Ciele pielgrzymowaliśmy pieszo łącznie 75 km do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Grupa pielgrzymów pochodzących z różnych parafii (w tym 3 z naszej) wędrowała przez Żuławy, z noclegiem w Nowej Cerkwi.

matowy.jpg

Przygotowania do procesji Bożego Ciała idą pełną parą. Na zdjęciach poniżej - Parafianie budujący ołtarze na ul. Podkarpackiej i na ul. Niedźwiednik. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą procesję, która wyruszy po sumie o godz. 9.00.

thumb_IMG_3669_1024.jpg

thumb_IMG_3671_1024.jpg

thumb_IMG_3670_1024.jpg

17.07.2016, XVI Niedziela Zwykła

1.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na nowe okna 6120 zł. Również dzisiaj wszystkie ofiary, które złożyliśmy na tacę są w całości przeznaczone na ten cel.

2.Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. do godziny 20.30.

3.Zapraszamy na nabożeństwa w ciągu tygodnia:

• do św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 17.30,
  • na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 8.30 i 17.30,
  • na koronkę do Bożego Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.30.

4.Modlitwą wspieramy pielgrzymów Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki. Zapraszamy na Godzinki w intencji pielgrzymów codziennie o godz. 7.30. Zapisy do grupy biało – złotej, wspierającej pielgrzymów przy wyjściu z kościoła.

5.Spotkanie dla wyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11 w kawiarni parafialnej.

6.Witamy wszystkich Gości przebywających na wakacjach i urlopach na terenie naszej Parafii i życzymy Bożego wypoczynku.