Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
w Gdańsku Brętowie

Kronika Parafii

tadeusz_chajewski.jpg

W piątek, 28 października obchodzimy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to również dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Tadeusza. Wszystkich Parafian zapraszamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta na podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00.

5606d9e7e02c6_p.jpg

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pierwszej Rocznicy Sakry Biskupiej Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w naszym kościele parafialnym w najbliższy wtorek, 25 października o godz. 18.00. Celebra będzie miała potrójny wymiar - będzie dziękczynieniem za posługę Księdza Biskupa, rozpoczęciem trzyletniego przygotowania do Jubileuszu 90-lecia naszej Parafii oraz modlitwą w intencji przebudowy naszej świątyni (poświęcenie nowych okien w dolnym kościele).

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

Msze Święte

W niedziele i święta:
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 18.30
W dni powszednie:
6.30, 8.00, 18.00
W święta zniesione:
6.30, 8.00, 9.00, 17.00, 18.00

Msze i nabożeństwa

23.10.2016, XXX Niedziela Zwykła

 • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na nowe okna w dolnym i górnym kościele 5269 zł.
 • W Niedzielę Misyjną przed kościołami zbierane są ofiary na rzecz misji świętych.
 • Nabożeństwo różańcowe dla rodzin dziś o godz. 17.30. W dni powszednie Różaniec o godz. 8.30 i 17.30. Dodatkowy Różaniec o godz. 19.30 od poniedziałku do piątku.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.30.
 • W najbliższy wtorek, 25 października przeżywać będziemy I rocznicę święceń biskupich księdza biskupa Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Uroczystej Mszy świętej będzie przewodniczył ks. biskup Zbigniew. Chcemy w tym dniu rozpocząć nasze trzyletnie przygotowanie do Jubileuszu 90-lecia naszej Parafii. W czasie Mszy świętej dokonamy poświęcenia nowych okien. Zapraszamy serdecznie wszystkich wiernych.
 • W piątek, 28 października przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to również dzień imienin naszego Księdza Proboszcza. Wszystkich Parafian zapraszamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 • Wypominki za zmarłych można składać do skrzyni przy końcu ławek.
 • Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w środę, 26 października po Mszy św. wieczornej w kawiarni parafialnej.
 • Spotkanie uczestników pielgrzymki na Maltę połączone z pokazem slajdów odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej w kawiarni parafialnej.
 • Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórki dla kandydatów w każdą niedzielę o godz. 10.30 w zakrystii.
 • W dniach 14 – 28 stycznia 2017 roku zapraszamy na pielgrzymkę pieszą do grobu świętego Jakuba, do Santiago de Compostela. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Mikołaja.