Przygotowania do procesji Bożego Ciała idą pełną parą. Na zdjęciach poniżej - Parafianie budujący ołtarze na ul. Podkarpackiej i na ul. Niedźwiednik. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą procesję, która wyruszy po sumie o godz. 9.00.

thumb_IMG_3669_1024.jpg

thumb_IMG_3671_1024.jpg

thumb_IMG_3670_1024.jpg

W poniedziałek, 23 maja, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Wiesław Szlachetka udzielił Sakramentu Bierzmowania 41 osobom, w większości młodzieży klas III z Gimnazjum nr 31 Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii, przede wszystkim Kapłanom, Rodzinom, Świadkom, p. dyrektor Joannie Reszczyńskiej wraz z paniami wychowawczyniami klas za obecność i wspólną modlitwę w intencji młodych. Nowobierzmowanym życzymy wielu łask Bożych w dojrzałym życiu chrześcijańskim!

DSC_1247.JPG

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do piękna liturgii uroczystości 25-lecia święceń kapłańskich ks. bp. Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy obfitości łask Bożych w posłudze biskupiej.

IMG_0020.JPG

W poniedziałek, 23 maja br. 39 gimnazjalistów i 2 osoby dorosłe przystąpią w naszym kościele parafialnym do Bierzmowania. Sakramentu udzieli ksiądz biskup Wiesław Szlachetka. Kandydaci zbierają się o godz. 17.20. Podczas Mszy św. będzie jeszcze okazja do spowiedzi, przede wszystkim dla Rodziców i Gości. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, aby Bierzmowanie było dla nich rzeczywiście bramą do dojrzałego życia chrześcijańskiego.

Ks. Piotr Bonin, wikariusz naszej Parafii obchodzi 25. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Czcigodnego Jubilata polecamy modlitwom Parafian i wszystkich zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w niedzielę, 22 maja o godz. 12.00.

Rozpoczęliśmy montaż kolejnych, dużych okien w górnym kościele. W tym roku zamierzamy wstawić okna w całej widocznej na zdjęciu części oraz wymienić całą prawą część okien w dolnym kościele. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać"!

thumb_IMG_3643_1024.jpg

Z radością informujemy, że zakończyliśmy pierwszy etap prac przy układaniu kostki brukowej na placu kościelnym. Z tej okazji Ksiądz Proboszcz zaprosił na uroczysty obiad na plebani panów, którzy przez prawie miesiąc społecznie wykonywali te prace na rzecz wspólnoty parafialnej. Ciąg dalszy prac w czerwcu. Można jeszcze składać ofiary na nowy materiał.

W poniedziałek, 18 kwietnia rozpoczęśliśmy prace przy układaniu kostki brukowej na placu przed kościołem. Bardzo dziękujemy ks. Andrzejowi Bemowskiemu za ofiarowanie naszej Parafii 500 m2 materiału. Zapraszamy do wspólnej, społecznej pracy od poniedziałku do soboty od godz. 9.00.

26.05.2016, UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

• Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, uroczysta suma o godz. 9.00. Msza św. zaraz po procesji na placu przy szkole św. Jana de la Salle. Wieczorem Msza św. o godz. 18.30. Uroczysta procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 9.00 i przejdzie następującymi ulicami: Podkarpacka, Niedźwiednik, Góralska i Leśna Góra do szkoły św. Jana de la Salle. Ołtarze przy ul. Podkarpackiej, Niedźwiednik, przy skrzyżowaniu Leśnej Góry i Góralskiej oraz na placu przy szkole św. Jana de la Salle. Kazanie eucharystyczne przy IV ołtarzu.
  • W oktawie Bożego Ciała procesja przy kościele wraz z nabożeństwm majowym o godz. 17.30.
  • Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę, 29 maja po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę pieszą do sanktuarium bł. Doroty, do Mątowów Wielkich w najbliższy piątek i sobotę. Dalsze informacje u ks. Mikołaja.
  • Wyjazd pielgrzymów do Gietrzwałdu w najbliższą sobotę o godz. 7.30. Są jeszcze wolne miejsca.
  • W Roku Miłosierdzia zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach i do sanktuariów Małopolski w dniach 27 – 30 czerwca br. Szczegółowy program pielgrzymki w Biuletynie.