Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
w Gdańsku Brętowie

Kronika Parafii

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.

Msze Święte

W niedziele i święta:
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 18.30
W dni powszednie:
6.30, 8.00, 18.00
W święta zniesione:
6.30, 8.00, 9.00, 17.00, 18.00

Msze i nabożeństwa

25.09.2016, XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na nowe okna 5197 zł.

2.Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. do godziny 20.30.

3.W środę, 28 września doroczny dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast. Zapraszamy wiernych naszej Parafii do wspólnej modlitwy o godz. 15.00 przy rondzie św. Jana de la Salle.

4.W najbliższy czwartek święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

5.W sobotę rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 8.30 i 17.30. Dodatkowe nabożeństwo o godz. 19.30 od poniedziałku do piątku. W niedzielę wspólny różaniec rodzinny o godz. 17.30.

6.W najbliższą sobotę przypada I sobota miesiąca. Msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi wraz z nabożeństwem o godz. 8.00.

7.Po Mszy św. wieczornej zapraszamy do dolnego kościoła na film poświęcony sanktuarium w Sianowie, na wykład dotyczący historii naszej parafii oraz wspólne śpiewanie pieśni maryjnych.

8.Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej.

9.Zapraszamy na spotkania wspólnoty „Maranatha“ w drugą i czwartą środę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.

10. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 17.30.

11. Wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę w najbliższą sobotę, 1 października o godz. 8.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy na plebani.

12. W sobotę, 8 października zapraszamy na pielgrzymkę śladami pierwszego duszpasterza naszej parafii ks. Jana Kamulskiego na Żuławy oraz do sanktuariów M.B. Różańcowej w Dzierzgoniu i Świętym Gaju. Zapisy u ks. Leszka po Mszy św. w zakrystii.

13. Ksiądz Arcybiskup zaprasza na archidiecezjalne dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem kard. Zenona Grocholewskiego, byłego prefekta Kongregacji Wychowania Katolickiego odbędzie się w Bazylice Mariackiej w najbliższą sobotę o godz. 12.00.

14. Gdańskie Muzeum Narodowe zaprasza na wystawę „Polska i Stolica Apostolska – 1050 lat historii“. Wystawa będzie czynna do 20 października.

15. W naszym sklepiku do nabycia m.in. wywiad z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI pt. „Ostatnie rozmowy“ oraz katechizmy do szkoły podstawowej.